zetorek7245

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica?

Polecane posty

Arek    218

Niektóre pasują ale zdecydowana większość nie. Nawet Z supra do rekorda połowa części nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Części do Z058 są PRAWIE identyczne jak te do Z056, jednak to prawie czyni różnicę...Wynalazki zastosowane w Rekordzie to udoskonalone patenty Z056...Rekord jest ulepszoną wersją Z056 ot i cała różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Na taką powierzchnie jak kolega napisał (chyba 70ha) to tylko Rekord a i Super by dał rade, a jak ktoś myśli że zarobi kokosy na usługach to może się przeliczyć (zostawisz swoje a cudze będziesz młócić, a potem płacz że pszenica niema parametrów), Dynamik jest porównywalny do BS-a (z tym że zamiast rotorów to klawisze) te pierwsze bardzo awaryjne, kolejna wersja poprawiona w ostatnich latach wychodziły wersje lepiej wyposażone niż BS-y niestety nadal awaryjne, a pisze tak bo jestem posiadaczem BS-a (bardzo zadowolonym) znajomy kupił Dynamika (hydrostatyk, okrągła kabina, nowy pulpit) i sprzedał, a ja nie myślę swojego sprzedawać. Co do części to po zezłomowaniu większości przez Płock reszta trafiła do magazynu CNH w Niemczech, obecnie jest to Holandia lub Belgia(sorki dokładnie nie wiem) i do Bizonów tam już niewiele zostało. Do BS-a pasują części od ZO58, od NH TC56 a większość (oprócz tych normatywnych typu paski, łożyska-kupisz wszędzie) wiele firm dorobi ci wszystko, Trzeba tylko wcześniej przygotowywać kombajn do sezonu a przede wszystkim JAK DBASZ TAK MASZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Na taką powierzchnie jak kolega napisał (chyba 70ha) to tylko Rekord a i Super by dał rade.

- oczywiście, znajomy do niedawna kosił 150ha Z056 tu wybór uzależniony jest od widzimisię kupującego.

(zostawisz swoje a cudze będziesz młócić, a potem płacz że pszenica niema parametrów).

- u nas ludzie są wyrozumiali, mówię, że jadę dziś do siebie, i każdy to szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Dynamic to niebo a ziemia do rekorda ale jeżeli został wyprodukowany w 96 egzemplarzach i w dwóch wersjach nie licz na części. Nie radze. W sumie dziwie się. Dobre kombajny a wyprodukowali niecałe 100 egzeplarzy dla mnie to po prostu jest chore. Bo potem ani części nie ma użytkownicy maja przechlapane ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

według mnie 92, ale nie oto chodzi, żeby się kłócić, bo i tak to nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Radzę kupić rekorda. Mam niebieskiego z 1995 roku nie psuje się. Ogólnie jest Ok


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabriel    12

Co do instrukcji obsługi do BS`a to również poprosiłbym o jakieś namiary gdzie można kupić a i takie pytanie poza tematem wie ktoś gdzie można kupić czujnik start ziarna do bs`a bo ten oryginalny w moim kombajnie został uszkodzony(złamany) i w okolicy nigdzie nie mogę go dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Panowie dynamic to jest mieszaniec bs-a z rekordem większość części pasuje od tych maszyn. Nie ma w tych maszynach wiele typowych dla tego modelu części, ale z nimi jest problem, bo np. koła pośredniego napędu separatora nie kópimy, czyli musimy dorabiać, sita tam są dzielone, tyle, że zakład mmiur w Wągrowcu coś już produkuje do dynamicow i bs-ów przekładnie bezstopniowe(tj. napędu skrzyni biegów, bębna młócącego i chyba jeszcze wentylatora) są inaczej rozwiązane jak w innych modelach. Jak już zdecydujesz się na zakop dynamica to kup po 1996r. czyli z kabiną Bosala i krajowym chederem (układ poprzecznego kopiowania) bo samposkie chedery lubiły czasem pękać zbyt- słaba konstrukcja w stosunku do szerokości roboczej i masy własnej. Ja stanowczo jestem za dynamickiem Z-115.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Witam jak masz tyle kasy to nie pchaj sie w bizony kup se lepiej jd albo claas tez mialem bizony najwiecej suprów a ostatnio mialem rekorda bo myslalem ze ma wieksza wydajnosc a tu male rozczarowanie jak nie da rady robic w gestym zycie haha, Bizon to jedna wielka porazka .Takie jest moje zdanie. Ps narazie nie mam juz kombanjna bo mnie to juz zniwa denerwowac zaczeły .Na przyszłośc kupuje tylko claas albo jd.Moze i uwazasz mnie za wariata ale wielu ludzi ci to powie ,pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Nie mówię nie takim sprzętom, ale podstawową sprawą jest dostępność części zamiennych i odległość od sklepów.

Ja mam do najbliższego sklepu 15km a sąsiad ma claasa i do sklepu ma ponad 60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

To jesli patrzysz na to ile masz km do sklepu z czesciami to zycze powodzenia heh jak tak to bierz dynamica o ile kupisz dobego za 60 tys?Bo chyba ciezki temat ale zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Znajomy magazynier opowiadał mi jak pracował wcześniej w sklepie z częściami do maszyn rolniczych przyszedł gość i chciał jakiś wał do Claasa i jak usłyszał cenę to powiedział tylko tyle "jak ta część tyle kosztuje to mi się nawet wyjeżdżać nie opłaci" i prawdopodobnie kombajn sprzedał. Cały czas to podkreślam jak kombajn zbożowy to tylko Bizon a nie jakieś zachodnie wehikuły. Myślicie, że zachodnie to się nie psuje pamiętajcie za markami idą liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

to trzeba wypratywowac i wtedy gadac, nie ze ktos tam ci cos mowił, ludzie rożne bzdety gadają.Ja tylko chcialem doradzic a wy rubta co chceta,ja nie mam zamiaru wracac do Bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Znajomy magazynier opowiadał mi jak pracował wcześniej w sklepie z częściami do maszyn rolniczych przyszedł gość i chciał jakiś wał do Claasa i jak usłyszał cenę to powiedział tylko tyle "jak ta część tyle kosztuje to mi się nawet wyjeżdżać nie opłaci" i prawdopodobnie kombajn sprzedał. Cały czas to podkreślam jak kombajn zbożowy to tylko Bizon a nie jakieś zachodnie wehikuły. Myślicie, że zachodnie to się nie psuje pamiętajcie za markami idą liczby.

mądrze mówisz...znajomy kosił kiedyś mercatorem 76 (nie był jego właścicielem) i gdy poszedł do sklepu usłyszał 1200zł za bodajże 2 paski a za co?? za to, że oryginalne...ze znaczkiem Claas

 

 

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Bizona Z056 '87 w sezonie 2009 praktycznie bez awarii (10min stania w polu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7245    0

a może ktoś wie gdzie można dostać częśći do bizona dynamika z 115 :)

z góry dziękuje :)


tylko dla vipów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

O części do dynamica pytaj w Płocku zawsze coś im powinno zostać z tego, co się orientuję to cały asortyment do Bizona został wywieziony do Niemiec lub. Coś powinno pasować od NH serii Tc np. amortyzatory do sit tylko, że trzeba kupić też i oprawę do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj