zetorek7245

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica?

Polecane posty

zetorek7245    0

witam zamierzam kupić kombajn zastanawiam się nad dwoma modelami bizona dyńamik z115 czy bizona z058 pomocy co lepsze

z góry dziękuje


tylko dla vipów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal84    0

Do Rekorda więcej części jest do 115 ki mniej i są droższe.

 

 

Witam- może nie posiadam żadnego z nich ale pozwole sobie powiedzieć, że u nas na wsi koles ma dynamika - i to co reprezentuje sobą ten kombnajn to porażka do kwadratu! Całe żniwa go naprawia! Ruina totalna (może trafił wadliwy model ale z tego co się orientowałem to wyprodukowali ich bardzo mało)! wiec radził bym Ci rekorda;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7245    0

a gdzie idzie kupić części do dynamika 115 , czym on się wogóle różni od rekorda

i co w nim jest takiego wadliwego


tylko dla vipów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Też słyszałem że Dynamiki się psują,ale zależy jak kto trafi.Ja polecił bym ci Rekorda mniej zrobi bo ma 120km a Dynamik 150km ale przynajmniej części masz tańsze i szybciej go naprawisz ;[


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego może powiedz ile masz kasy na kombajn i coś sie napewno wybierze. Dynamic od rekorda to moze w google poszukaj czegoś ale takto pewnie silnik iwekszy i moze troszke elektroniki ma wiecej dynamik ale to tez zalezy jakiego chcesz rekorda czy niebieskiego czy czerwonego. Jesli ja mam doradzac to bierz bez zastanowienia Rekorda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

hm za ta kaske to nie za ciekawie bo niebieski to kosztuje minimum 90-100tys. wiec raczej nie wyrwiesz niebieskiego ale moze jakiegos czerwonego w roczniku 93/94 a moze jak sie trafi to nawet 95 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

torszke głupie pytanko bo to jest normalny z056 tylko ze na rekordowskim podwoziu czyli o niebo lepszy ale lepiej za a kaske brac rekorda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Z056 na podwoziu Rekorda, różni się od Z058 tym, że nie ma rozkładanej rury, i ma (troszkę)mniejszą przepustowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie tylko tym bo przecież cały silnik ma inny, ten krecacy sie beben od chlodzenia i wiekszy zbiornik i wogole ksztalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dynamic sporo wydajniejszy, dużo bardziej komfortowy ale niestety najmłodsze mają już ponad 10 lat i niestety będą już się coraz bardziej psuć, awaryjność porównywalna do rekorda ale niestety dostępność części baaaaaardzo kiepska :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Zależy także ile hektarów będzie rocznie kosił, jeśli do 100ha brałbym Rekorda. Oszczędzisz na paliwie, a spokojnie się wyrobisz ze skoszeniem. No i dostęp do części jest o wiele prostszy niż do Dynamica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Ja też bym Ci radził rekorda. Miałem ten sam dylemat i kupiłem 5058 hydrostatic z 92 roku. Fura nie z tej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja bym się w dynamiki nie pchał, bo ponoć nie ma do nich części zamiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No z tymi częsciami to lipa podobno jest składnica dopiero w niemczech jest z częściami do nich i do BS-a ale szczerze mowiąc to Dynamic jest duzo lepszy od Rekorda nie ukrywajmy tego .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Trochę wydajniejszy, i baaaardziej komfortowy, co do składnicy w Niemczech to ponoć jej już nie ma - ktoś na AF to nawet napisał.

 

Części do BS'a to pół (a nawet ćwierć)biedy bo ponoć większość części pasuje z Z056/58

 

P.S. nie pisze się "Record" tylko "Rekord"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Oka mała pomyłka :) a tego to nie wim kiedyś coś pisało w RPT że jest tam składnica ale już pewnie ją gdzieś przenieśli albo upadła ale części musieli gdzieś wziąć ale kurde od jakiego się nadają części do tego Dynamica ? :) I weź kup takie coś i walnie coś w żniwa i znjdz częć to jest dopiero . A komfort to taki jak w BSie jest :) czyli spoko :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj