damian83

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk

Polecane posty

damian83    13

Witam zastanawiamy się z ojcem nad niewykorzystana pow. magazynowa gdzie dawniej były baloty ok 1000m2 na stropie chlewni. Na dole mamy świnki na rusztach a do góry chcemy zrobić taki magazyn pasz, otrąb, zbóż itp. Moje pytanie brzmi czy dało bu na tym stropie jeździć rakiem jego masa ok 2 tony dodam że strop jest masywnie zrobiony tzn. belki i garki+ 15cm betonu B20. Jakie jest wasze zdanie czy ktoś tak użytkuje strop lub gdzieś takie coś widział. Z góry dzięki


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Czy aj wiem tylko jak będzie się zostawiać rak na noc to to będzie nacisk bo jak się jeździ to on się ruszy wiec nie powinno być najmniejszego problemy ale jak go tam włożycie ? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A palety chcesz układać warstwami czy tylko na powierzchni? Dodam że jak weźmiesz paletę na raka to większość ciężaru masz na przednich kołach.

 

Jak jest w miarę gładka powierzchnia to byś mógł takie coś kupić http://aukcjewp.wp.p...?item=927120779 waga mniejsza, bez spalin. Ale jak chcesz zboże sypać to będzie trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bo jak jeździ to nie wywiera nacisku;d

Czyś ty poważny...

A co do pytania kolego to trudne... To musiał by oszacować jakiś architekt żeby nie było lipy ale wydaje mi się że to chyba zły pomysł bo nie tylko masa ale i drgania do tego wszystko na przodzie czyli źle wróżę konstrukcji budynku(nie napisałeś czy elektryczny czy na gaz), prędzej już jakiś ręczny paleciak za tys zł takie coś kupisz i lekkie i zwinne tylko że do góry nie podniesiesz ale paletę przesunie albo takie coś jak kolega wyżej zlinkował


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moim zdaniem da radę. Dokładnie nie pamiętam ile ma ma wytrzymałość podłogi w naczepach ciężarowych ale kilka ton więc taki strop powinien przetrzymać raka z ładunkiem. Jak znajdę to napiszę.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego beton i metal trochę inaczej reagują na drgania... i gwałtowne zmiany nacisku... Ryzykowna sprawa chyba że budynek postawiony a'la bunkier ;[


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na podłodze jest sklejka ;[ Chodzi mi o kurtyny, a nie samowyładowcze. W przypadku naczep grubość to 14-16mm nacisk 5,5-6 ton tylko nie pamiętam co ile są poprzeczki. Co do reakcji na drgania to beton ma znacznie lepszą udarność niż metal ;[

30mm wytrzymuje 7ton, a on ma 15cm i to z solidnym zbrojeniem


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja bym dolał jeszcze z 15 cm betonu zrobił porządne zbrojenie nie żałować bo skutki mogą być dużo gorsze. I wylać gładko beton aby było równo i kupił takiego paleciaka zawsze możesz postawić paletę na paletę i masz magazyn jak talala.;[ http://amin.swistak.pl/000/007/7980_222_p.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie znam naczepy ze sklejką cieńszą niż 25 mm. Tam nacisk rozkłada się na konstrukcję naczepy. Jak gęsto masz filary pod stropem, czy filary mają takie kołnierze zapobiegające przebiciu stropu, jakie zbrojenie tam zastosowano, czy beton był wibrowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Pamiętam jak kiedyś była u nas hodowla świń to na stropie mieliśmy 2 zbiorniki na gotową paszę i leciało samoczynnie do karmników a paszę robiło się raz na 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Ciekawa sprawa z ty paleciakiem mi by coś podobnego przydało by się do układania balotów na chlewie bo teraz kulamy po drążkach a tak było bo lżej i szybciej. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Do @zorzyk2 budynek jest szeroki bo ma 18m filary i podciągi są gęsto porozstawiane co 4m dodam że w budynku są dwie ściany 38cm idące wzdłuż wiec ma co trzymać a beton był wibrowany bo to robiła firma a beton z gruchy był lany konkretny

co do wstawienia raka na strop to myślę ze ładowarka bez problemu by dała rade

CZEKAM NA WASZE OPINIE


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Daj jeszcze kilka danych bo o wózkach trochę wiem. Chcesz mu też łyżkę do zboża zapiać? Układać piętrowo palety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Do @dawidg2 kupujemy zboże w bigbegach, otreby itp i to myślę tam składować i wiele innych rzeczy poniewaz miejsce niezagospodarowane a spore a wózek u mnie w galerii jest


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jedyna sprawa to wiedzieć jaki ciężar można na tym stropie na m2 ułożyć. Gdzieś pewnie na to są wzory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak beton był wibrowany i w dodatku lany w sposób ciągły to wystarczy, dodatkowe 15cm

po pierwsze nie wiele da no chyba, że zbrojenie pójdzie w ściany to wtedy trzeba pruć pół budynku

po drugie gęstość betony ze zbrojeniem to około 2000kg/m3 więc ile on będzie ważyć? Sama płyta obciąży konstrukcje.

Jak na mnie wytrzyma, napisz tylko jakie ma zbrojenie, jak gęsto rozmieszczone


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Zbrojenie drut żebrowany fi12 powiązany z belkami co jakieś 4m

a samo wykonanie stropu jak na zdjęciu

post-14648-126660911428_thumb.jpg

post-14648-126660911428_thumb.jpg


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To ty masz strop Teriwa z bloczków a nie lany? Bo jak tak to nawet nie próbuj wózka tam wstawiać

Belki są co ile, bo drut to jakoś mocno rzadko


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Kiedyś w topagrar było gościu miał na dole świnki do góry drób


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

Ciekawe czy ktoś z agrofotowiczów ma takie coś an stropie lub widział gdzieś??? Jeśli tak to piszcie...


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Wózek widłowy to raczej zły pomysł, bo jeśli strop jest źle zrobiony to nie w każdym miejscu ma taką samą nośność, a także z czasem może dość szybko ulegać pęknięciom, bo naciskasz dużą masą na stosunkowo małą powierzchnię.

No a jeśli chcesz zagospodarować strop na chlewni to mógłbyś pomyśleć może nad wymalowania posadzki poddasza środkiem uszczelniającym i chroniącym przed wilgociom(chodzi mi głównie o te czarne mazidła, które służą do uszczelniania płyt gnojowych i szamb przed przeciekaniem, lub nawet nad zrobieniem cienkiej warstwy nowej wylewki z odpowiednim nachyleniem z izolacją z folii i wspomnianych przeze mnie środków. Następnie na tym mógłbyś na pewnej wysokości założyć ruszta na prawie całej powierzchni i w efekcie poddasze mógłbyś wykorzystać poddasze jako odchowalnie dla prosiąt na rusztach (powiedzmy utrzymywał byś je tam do wagi max. 40 - 50 kg), no a przestrzeń między rusztami, i posadzką stanowiłaby szambo przepływowe, z którego spływy kierowałbyś bezpośrednio do szamba przy chlewni pod warunkiem, że nie jest to chlewnia na głębokiej ściółce, bo przy takiej szamba mieć chyba nie trzeba, bo jest ono w sumie zbyteczne.

No, a jeśli byś się upierał przy magazynie paszowym to do przewożenia palet z workami lepiej kupić zwykłego paleciaka jakich pełno na allegoro lub wózek magazynowy. Z materiałami sypkimi to już większy problem, który częściowo rozwiązują rury spustowe w stropie, no ale im dalej od mieszalnika efektywność takiego rozwiązania spada.

Inna propozycja - przez środek w kierunku zsypu do mieszalnika/śrutownika robisz kanał w którym porusza się na zasadzie linowego zgarniacza obornika szufla(oczywiście odpowiednio uszczelniona gumowymi elementami, aby nie gubiła towaru).

No ale to wszystko raczej rozwiązania abstrakcyjne, ale chyba tylko takie wchodzą w grę, bo jakby na to nie patrzeć poddasze w chlewniach jest projektowane z myślą o przechowywaniu słomy(najczęściej) i trudno zaadaptować je do innych celów.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Mój kolega na strop na garażu i na chlewni wjeżdża ciągnikiem z przyczepom 6t zboża. Tylko on o tym myślał zanim zaczął budowę. Spytaj się kierownika budowy jakie obciążenie na metr kwadratowy ma wytrzymałość twój strop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj