stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

malkolm    25

jak jest suchy rok to 3-4 razy pielnik z gwiazdami i raz motyka w zupełności wystarczy przynajmniej u mnie. 

jak tam z sianiem jesiennego brokuła u was?? ja jutro posieję 2/3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

No nie wszystkie wpisz sobie w google co trzyma napewno, skrzyp i jednoliścienne rosną . Trzeba tyko uważać z dawka bo może brokuły trochę przyhamować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

No nie wszystkie wpisz sobie w google co trzyma napewno, skrzyp i jednoliścienne rosną . Trzeba tyko uważać z dawka bo może brokuły trochę przyhamować. 

po metazanexie i komosa wyskoczy. w tym roku bede próbował chemi. wiec ze mozna goal, galera, lontler, wiec wybór jest, ale nie bede namawiał bo nie testowałem

 

jak jest suchy rok to 3-4 razy pielnik z gwiazdami i raz motyka w zupełności wystarczy przynajmniej u mnie. 

jak tam z sianiem jesiennego brokuła u was?? ja jutro posieję 2/3 

ja posiałem połowe tydzień temu reszta za tydzien.

 

 

 

 

Tragegia mi sie stała z 2 tyg rozsada kalafiora. wczoraj padało 8l/mkw a on był nie przykryty. nawozów mu nie dawałem, bo nie chciałem wiecej lac wody. Dzis rano przychodze a on troche przewrócony mysle sobie to deszcz go przewrócił. przychodze w południe a on lezy plackiem jakby pomdlany z tym ze wilgoć ma. co mu sie mogło stać? czym go ratowac? wieczorem moze foty wstawie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak trafisz w warunki to nie powinno przepuścić. Najwyżej wtedy Goalem albo Galiganem te komosę ale jak mała bo większa to przysiądzie ale wtedy odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

goal jest dobry ale jeśli liść dotknie ziemi to tez go od razu spali wiec trzeba uważać. Ja po metaz nie mam problemów z chwastami. A letniego brokuła nie sadze :] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a lontler nie bierze komosy? wydaje sie bezpieczniejszy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Goalem prykają posadzone brokuły i ich nie spala? Ja sprawdzałem w małej dawce na 2 sztukach i uschły, lontrel chyba nie działa doglebowo aczkolwiek nie wiem bo nie używałem jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

lontler tylko nalistnie, ale jako poprawka po metazanexie mógłby sie sprawdzić, jak nie to galera, podobno bierze komose


 

Tragegia mi sie stała z 2 tyg rozsada kalafiora. wczoraj padało 8l/mkw a on był nie przykryty. nawozów mu nie dawałem, bo nie chciałem wiecej lac wody. Dzis rano przychodze a on troche przewrócony mysle sobie to deszcz go przewrócił. przychodze w południe a on lezy plackiem jakby pomdlany z tym ze wilgoć ma. co mu sie mogło stać? czym go ratowac? wieczorem moze foty wstawie

wczoraj na noc powstał a dzis znowu...


oto zdjecia

post-21379-0-56021900-1466086880_thumb.jpg

post-21379-0-64383800-1466086904_thumb.jpg

post-21379-0-23647400-1466086918_thumb.jpg


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Goal najlepszy tylko trzeba w odpowiednim czasie prysnąć a nie czekać aż komosa przerośnie brokuł to wtedy tylko wstrzyma ją chwilowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

To ja nie wiem gdZie wy srodki bierzecie. Bo u mnie jak się pytałem w tej dawce u swojego dostawcy to 305 zl na hektar wychodzi. A co do plonów miałem dwa pierwsze cięcia odmiany Monaco to codow chyba nie będzie ale panteon chyba będzie lepiej plonowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U mnie nawet nie są wielkości szklanki i coś czuję że się zejdą nasadzenia jak rok temu ale chociaż plon był :)

Poprzerastany liśćmi macie bo u mnie lekko jest a te upały jak mają być to ja nie wiem co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jak teraz wysieje brokuła odmiany Batory to zdąży mi urosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Z tantnisiem jest masakra lub krótko po niej - we wszystkich kapustnych. Zaczynają się problemy z mączlikiem, ale w porównaniu do zeszłego roku nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Czy jak teraz wysieje brokuła odmiany Batory to zdąży mi urosnąć?

ja wczoraj siałem monaco i parthenon i planuje zebrac :)


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Z tantnisiem jest masakra lub krótko po niej - we wszystkich kapustnych. Zaczynają się problemy z mączlikiem, ale w porównaniu do zeszłego roku nie jest tak źle.

tyle że rok temu mączlik zaczął się później, a teraz nawet na rozsadzie jest. 

można czymś go zwalczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj