stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Pajej    231

o matko i córko, takiego porażenia kiła to dawno nie widziałem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

niezły okaz, ja mam fotki ładniejszych, też mam to cholerstwo. 

pewnie u ciebie musi być dość wilgoci, u mnie susza to i kiły w tym roku niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0

Czy ktoś przechowuje brokuly w chlodni ?  Macie problem z zółknięciem pąków ?

Przede wszystkim brokuł powinien być wycięty w odpowiedniej fazie tj. bez rozluźnienia itp. Jeżeli będzie wycięty późżniej to chłodnia nic mu nie pomoże - i tak zżółknie. Po drugie, dobrze jest przed wstawieniem do chłodni polać  go zimną, wręcz lodowatą wodą. Temperatura przechowywania 0-1 st C, z w miarę możliwości, jak najniższą histerezą temperatur. Dodatkowo, nie można w tej samej komorze przechowywać owoców i innych warzyw wydzielających eytlen, który powoduje żółknięcie róż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Przede wszystkim brokuł powinien być wycięty w odpowiedniej fazie tj. bez rozluźnienia itp. Jeżeli będzie wycięty późżniej to chłodnia nic mu nie pomoże - i tak zżółknie. Po drugie, dobrze jest przed wstawieniem do chłodni polać  go zimną, wręcz lodowatą wodą. Temperatura przechowywania 0-1 st C, z w miarę możliwości, jak najniższą histerezą temperatur. Dodatkowo, nie można w tej samej komorze przechowywać owoców i innych warzyw wydzielających eytlen, który powoduje żółknięcie róż.

 

Dzieki za odpowiedz. Brokuł przechowuje od wielu lat, oczywiście zachowując wszystkie procedury które podałeś wyżej. Problem mam dlatego, ponieważ pomimo poprawnego obchodzenia się z różami, niestety pożółkły. Zbiór wykonany w okresie upałów 10-11 Lipca. W tym okresie upał przeplatał się z opadami deszczu, np. rano 30 stopni a za 2 godziny deszcz i znowu ponad 30 stopni. Sądzisz że tutaj można się czegoś doszukiwać ? Rozważałem również poparzenie odżywkami, ale wtedy nawozenie dolistne było ograniczone do minimum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0

jest możliwe że przy wysokich temperaturach i dużej wilgotności rozwinęła się bakterioza, a także gdy róże były ścięte nawet z minimalnym opóźnieniem w takich warunkach mimo dobrego przechowania może nastąpić zżółknięcie brokuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Ktos ma jakies cudowienstwo na bakterioze?

Jeśli brokuł na różyczkę i nie bedziemy go przechowywać to Huwa-San. Słyszałem też o miedzi koloidialnej ale nie mam z tym doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Mam rozumiec ze z Huwasanem masz doswiadczenie? To ile trzeba wylac wody na ha? 1000 pewnie malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Na bakteriozy, do póki ich nie ma, sprawdza się miedzian, jest dostępny nawóz miedziowy w tej formulacji co miedzian chyba w ofercie agrosimeksu wiec kwestie pozostałości to nie problem. Trzeba uważać aby zabieg nie był wykonany na róże bo może ją strasznie odbarwić.

Jak już mamy problem to coś o właściwościach utleniających (detergent), inne rzeczy nie działają,

Właściwości ma takie perhydrol, można dodać srebro koloidalne i prawie wychodzi huwasan,

Innym utleniaczem jest podchloryn, używany często jako środek odkażający również w zakładach przetwórczych. Chyba najczęściej praktykowane stężenie to 1% przy 500 litrach wody na hektar. Zabieg najlepiej wykonywać rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

raczej nie praktykowalbym huwasanu na mokre rosliny, a przy 500 litrach gdzie ma sie dostac ten oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jak wasze brokuły? mój mocaco zeswirował jest zółty czerwony różne kolory najmniej zielonego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

monaco co roku coś łapie, w tamtym był czerwony, ale w tym roku ładnie się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak przestanie padac to porobie zdjęcia. z 0,5 ha co najmniej 3 t zostanie na polu taki szajs a parthenon piekny tak sie wysypał ze nie dawałem rady robic


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Monaco 35 t/ha Parthenon 1/2 bakterioza w pierwszym nasadzeniu 

2 nasadzenie 1/2 Monaco bakterioza Parthenon 90% bakterioza

 

Chyba za dobry bylem dla tego brokula w tym roku, mial wszystko czego moglby chciec przez co liscie do pasa i brak slonca, powietrza ....

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z bakteriozą co roku jest gorzej, początek sezonu nie był zły ale z ostatniego nasadzenia nie wiem czy coś zbiorę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

moje ostatnie nasadzenie niby miaalo dobre warunki od kiedy roza sie odkryla ale widze ze tez juz wchodzi bakterioza ...

narazie 20t/ha srednio wiec nie jest zle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na jednym polu mam parthenon z jeremim, ta pierwsza zdrowa w miarę, a jeremy 99% zarażone, 

juz od kilku lat obiecuję sobie że będę sadził tylko parthenona i zawsze mnie skusi, monaco też bez rewelacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

parthenona też bakterioza nie omija. Ja miałem jechac podhlorynem sodu, ale jest tak przeciety że juz nie ma sensu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

powiem Ci jesienią, na próbę wziąłem podobno dobra odmiana


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj