stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Pajej    231

moja na wrzesień w sobote będzie miec 2 tyg


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Dużo tego nie będę miał bo raptem 40arów jako warzywo poplonowe czy lord będzie się nadawał na taki puziny termin czy lepiej coś innego ktoś w tym terminie wysadzal brokuły w najgorszym przypadku stalerzuje jako poplon na pora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja parthenona kiedyś sadziłem 5 sierpnia i na mikołaja zbierałem więc lord spokojnie sobie poradzi, ja do siania mam jeszcze połowę, nie ma się za bardzo co śpieszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

teraz celuje żeby tak około 25 lipca skończyć sadzić, połowa wysiana, druga połowa do końca tygodnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

U mnie jak co roku po dwoch tygodniach pod tunelem wynoszę rozsade na dwori w tym roku wyglada po tygodniu jak sito i najlepsze jest to ze nic nie widzę.Wyjada dziury po pol centymetra w lisciu.Pryskalem juz nurelle,actara,mospilanem i wczoraj proteusem.I co ranek nowe dziury.W kolo rosną w trawie rozne chwasty i tak samo posiekane.Jak sadzę od ponad 10 lat brokula takich cyrkow nie widzialem.Jak tak dalej pojdzie bede dosiewal brokula :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

co do mączlika to bardzo dużo już go widziałem. 

w brokule nie robi on zbyt dużej szkody, gorzej z kalafiorem i brukselką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

A ślimaków tam przypadkiem nie ma w tej trawie?

Wlasnie wczoraj rano je odkrylem male oślizgle brazowe cholerstwa.Z 30tys mysle ze 30%spokojnie jest do wywalenia.Nic na nie nie dziala z tego czym pryskam.W tym tygodniu wysadze szybciej w pole.Nie wiem czy jest sens sadzic te pojedzone.W sumie stozki wzrostu cale tyle ze boczne liscie sito.

 

Dzis mija tydzien od pierwszych sladow zerowania slimaka i nie ukrywam jestem zalamany bo zadnej chemii się nie boją.Pryskalem juz w nocy jak zerują i nic sobie z tego nie robią.post-128961-0-92109500-1498473164_thumb.jpg tak to teraz wygląda.Pierwsza taka moja przygoda z brokulem od ponad 10 lat.

Edytowano przez lukeX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

zbieracie już brokuła?. U mnie brokuł sadzony 8 kwietnia jest wielkości 15 cm. Partenon w ogole nie chce rosnąć. Rozsada już czeka na wysadzenie a jeszcze zbioru nie zacząłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Wlasnie wczoraj rano je odkrylem male oślizgle brazowe cholerstwa.Z 30tys mysle ze 30%spokojnie jest do wywalenia.Nic na nie nie dziala z tego czym pryskam.W tym tygodniu wysadze szybciej w pole.Nie wiem czy jest sens sadzic te pojedzone.W sumie stozki wzrostu cale tyle ze boczne liscie sito.

 

Dzis mija tydzien od pierwszych sladow zerowania slimaka i nie ukrywam jestem zalamany bo zadnej chemii się nie boją.Pryskalem juz w nocy jak zerują i nic sobie z tego nie robią.attachicon.gif20170626_122850.jpg tak to teraz wygląda.Pierwsza taka moja przygoda z brokulem od ponad 10 lat.

 

Muluskocydy są na ślimaki...

 

Tak na szybko wykoś trawę w koło (i zbierz to co ścięte, aby było mniej wilgoci, jak rejon przy tackach przeschnie to ślimaki pójdą tam gdzie jest wilgotniej - cień czy większa trawa i chwasty. Będzie szansa że w nocy nie zdążą dotrzeć do tac.

Sprawdź pod tacami czy czasem się nie chowają.

Powinno też pomóc jeśli wkoło zrobisz obwódkę z soli - podobno sposób sprawdzony na działkach.

To co zjadły będzie opóźnieone - jeśli jesteś w stanie to te najgorsze wysadź osobno bo inaczej zbiór się straszie w czasie rozciągnie na tym samym kawałku.

Zresztą to co byś tera siał to i tak będzie jeszcze później niż te podjedzone przez ślimaki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wiadomo że będą zbyt niskie :) 

brokuł sadzony teraz powinien wyjść pomiędzy 15 a 30 sierpnia, 

w tamtym roku sadziłem coś około 5 lipca i wyszedł zbyt wcześnie, coś około 5 września (monaco) parthenon będ\ie ze 3 dni później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja chyba posadze w piatek sobote bo rozsada juz gotowa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

wiadomo że będą zbyt niskie :)

brokuł sadzony teraz powinien wyjść pomiędzy 15 a 30 sierpnia, 

w tamtym roku sadziłem coś około 5 lipca i wyszedł zbyt wcześnie, coś około 5 września (monaco) parthenon będ\ie ze 3 dni później 

 

Ja nie wiem co ty robisz z tymi brokułami że tak szybko rosną hehe :lol: Jak brokuł jest wychodowany na rozsadniku tak jak trzeba i ma 3-4 liście i ma dogodne warunki w polu to nie ma bata nie urośnie w 60 dni bo musi najpierw liście zrobić. Ja sadziłem 21 i pewnie 1 września może już się będą pokazywać ale pewnie 4 będzie pierwsza wycinka. Co innego Lord. Ale parthenon i Monaco wątpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak brokuł ma wodę tak jak teraz to i ma wagę. A i po swoich widzę że się zapowiadają ładne sztuki ale na razie zero... Pewnie z 8-10 lipca zacznę ale 11 hektarów mam takich samych wielkościowo, ale damy radę! :D Jaką miałeś odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Jak wy to robicie, ze brokul tak rowno wam rosnie.

Moj jeden przekwitl juz troche jeden teraz ciachamy a jeden jeszcze dorasta.
Wszystko ma tym samym kawalku, odmiana besty...

Susza byla i jest, ale teraz 3x nawadnialem bo ruszylem z deszczownia, bo kupilem.


Po za tym brokul nie przekwita mi juz nastepny bo dalem Xstress juz 2x ale troche przechodzi na kolor brazowy... nie wiem dlaczego...
Bor dawalem i pustowatosci nie ma ale ta roza sie zaczyna brozowa robic, ochrona na grzyba jest dopilnowana...

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj