stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

lukeX    1
Napisano (edytowany)

Witam
W tym roku planuje posadzić troszkę brokula.Nie sądziłem go ładnych parę lat.Wtedy jak zdawałem do chlodni sądziłem odmiany Monaco i Marathon.Na spotkaniu w chlodni polecano głównie odmianę Parthenon.Brokul ma być rozyczkowany.Uprawa na zbior jesienny, plantacja bedzie nawadniana.Jakie odmiany najlepiej się sprawdzają?Pozdrawiam

Edytowano przez lukeX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

na kiedy celujesz ze zbiorem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Mój ma liścienie już ładnie rozwinięte i jest już zaczątek 1 listka właściwego a celuję w około 25 Sierpnia. Odmiana Parthenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

ja planuje zbiór ok połowy września. Gdyby nie fakt że w pazdzierniku mam wyjazd to sial bym ok 7 czerwca bo jakoś ten październikowy wychodzi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dziwne to. ja na początek września planuje siac początkiem lipca


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Siać na początku lipca na zbior wrześniowy? a jaka odmiana tak wychodzi bo parthenon o ile kojarzę od wysadzenia do gruntu do zbioru to najbiedniej 70 dni musi mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

brawo ja... miało byc siew na początku czerwca. odmiana min parthenon


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Ja to robię tak że sieje siewniczkiem w multiplaty porządnie podlewam woda i stawiam jedna na drugą pod tunelem na dwie doby w zależności jaka temperatura przykrywane całość folią lube tylko górę po dwóch dobach rozstawiam już po tunelu i ładnie zaczynają wychodzić. Podlewam zazwyczaj rano i wieczorem..I przed sadzeniem2 kilka dni wcześniej wynoszą na dwór. Oczywiście folia pod multiplaty żeby korzenie nie puszczaly w ziemię. Podlewam 2 razy blackstarem (odpowiednik blackjacka) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0

jak tam koledzy brokuł wczesny w gruncie ? kiedy pierwsze zbiory przewidujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

był nalot i to tak duży że teraz w każdym brokule mam po 4-5 glizd. wpierdziela brokuł aż się jej uszy trzęsą i chemia nic nie pomaga. Opryski na robaka wykonywałem co 6-7 dni różnymi środkami. Stosowane było karate cyperkil dursban mospilan movento proteus nurelka i nic nie pomaga. w okolicy nie ma plantacji która nie była by zaatakowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

 Też słyszałem , że Kujawy mimo że i moczyli i pryskali a i tak nie mogą dać radę w tym roku ze śmietką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja tez jestem z Kujaw i nie mam, ale miałem w tamtym roku :D wiec może nadrobiłem, Jeśli mówimy o 1 pokoleniu (zaatakowane korzenie) to w zależności od fazy wzrostu rośliny, jeżeli jest:

 

- po inicjacji to nie wiele sie da zrobić i roślina dotrwa do wydania plonu, ewentualnie jak sie da wjechać to podsypać żeby nie pękały w miejscu zerowania 

 

- przed można zastosować Dursban w dawce 2-3l/h i spłukać deszczownia lekko(nie wiem jak to wpłynie na karencje), albo azotniak 150 kg/ha i intensywne deszczowanie aż do rozpuszczenia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj