stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

gienio007    397

3 zeta na giełdzie obecnie są , a w skrzyniach na market 1,1-1,4 . Na przemysł nikt się nie pochwali , bo połowę marketowego jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Na markety głowa 1.4zł panowie doradcie czy jest sens wchodzić w brokula u mnie przetworni nie ma ale w necie ogłoszenia ze kupi brokula z moich okolic jest pełno czy da urosnąć po wczesnej marchwi pola są nawadnianie tylko ten zbyt był by pewniejszy to bym zaryzykowal ale na próbę w przyszłym roku 0'7ha zasadzie co będzie to będzie a wy oprócz przetworni jakieś inne dziury macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

To znaczy ze koniec czerwca a 10lipca niema jej z pola zależy od roku ale naj puzniej to 20lipca u nas stoją na giełdach z brokulem ale to jak sprzeda 30 głów na dobę to sukces. A wy oprócz przetworni gdzie sprzedajecie? może ktoś uprawia w regionie łódzkim blisko granicy Kujaw ;) dokładnie krosniewic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ja do Krośniewic mam 25km i w przyszłym roku nie radzę Ci brokuła sadzić , bo chętnych będzie co niemiara i 50gr  może być . W tym roku na zachodzie Europy były długotrwałe upały , to i od nas sporo tego tam pojechało i jeszcze jedzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

To znaczy ze koniec czerwca a 10lipca niema jej z pola zależy od roku ale naj puzniej to 20lipca u nas stoją na giełdach z brokulem ale to jak sprzeda 30 głów na dobę to sukces. A wy oprócz przetworni gdzie sprzedajecie? może ktoś uprawia w regionie łódzkim blisko granicy Kujaw ;) dokładnie krosniewic

20 lipca spokojnie mozna sadzic przy normalnej pogodzie urosnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Gienio skąd jesteś jeśli nie tajemnica gdzie sprzedajesz brokula czy rozyczkujesz go czy na głowy wiesz na przyszły rok to ja tylko spróbuję tak na 0'7ha żeby się nie przejechał i tak to będzie po marchwi na której giełdzie 3zł głową czyżby zjazdowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ja powiat Łęczyca jestem . Kontrakt całych róż do Kapustowej  z Bedlna miałem , ale że w skrzyni względem innych odbiorców 50szt brakowało , to i szybko podziękowałem . Koło mnie jest kilku co handlują z marketami i na eksport też wysyłają i im wszystko sprzedałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

I ile ci za głowę płacą owijasz w strage Głowy tez zdążą mi się do koleś co handluia z marketami ale akurat brokuł nie biorą pewnie z tumu jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Za głowę czy rozyczkowanego to bardzo dobra dużo masz brokula rozsade sam robisz? A na pozna jesień tez uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brokuł na Zjazdowej w Łodzi po 1,8 zł i mało go jest

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zejście jest duże , co wjedziemy na rynek to z godzine i sprzedany , w porównaniu do innnych warzyw to popyt jest na nie duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a nie dziwne to że nie ma dziur w liściach? 

jadę po jedną roślinkę i będę kroił 

pokrojone i stożek jest ok, zawiązka wielkości 4mm 

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w poniedziałek pryskałem a wczoraj byłem ogladac i tantnis znowu lata... czym zwalczyc to dziadostwo?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Macie jakies propzycj ceny różyczek?

Ile moze być ubytku głąba w główce brokuła? bedzie 30dag z kilograma główki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tyle co zawsze cena. A ubytek to zależy od pogody no i odmiany. No i przeważnie jak ludzie robią bo niektórzy idą na łatwiznę i zetną z góry tylko ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj