stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Kamil1996    18

A u mnie się zaczyna sypać jeszcze nie skończyłem pierwszej działeczki 3 hektary a kolejne 6 już do cięcia które były sadzone w 2 tygodniowych odstępach i ta sama odmiana i na jednym kawałku pola :unsure: Ale jak się sypie to są chociaż największe plony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie opłaca się uprawiać brokula na świeży rynek czy lepiej do przetwornik bo co roku mam 0'6ha pola po cebuli zimowej i czy da rade urosnąć na. 3b klasie nawadnianie z beczkowoz rozsądek tez w własnym zakresie mogę zrobić bo mam tunele foliowe multipalety od ogórków. I czy jest sens na takiej powierzchni uprawiać oczywiście na przyszły rok

Panowie opłaca się uprawiać brokula na świeży rynek czy lepiej do przetwornik bo co roku mam 0'6ha pola po cebuli zimowej i czy da rade urosnąć na. 3b klasie nawadnianie z beczkowoz rozsade tez w własnym zakresie mogę zrobić bo mam tunele foliowe multipalety od ogórków. I czy jest sens na takiej powierzchni uprawiać oczywiście na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

zawsze swierzy rynek lepiej płaci


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Panowie jestem zielony w temacie brokułu a ma takie pytanie skosiłem groch na ziarno i mam wolne pole do późnej jesieni i miałbym w planach zasadzić jeszcze na dniach 1ha brokuła na próbe rozsade mogę kupić w multiplatach podlewanie duża beczka 6000L z góryTylko mam pytanie czy zwalczę samosiewy grochu w tych brokółach i czy to już nie zapoźno jeżdzę to widze ze pod warszawa sadzą jeszcze cos teraz, Z góry dziekuje za pomoc 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

posadzisz i urosnie a co do samosiewów to nie wiem ale mysle ze damy rade sam po grochu sadziłem tylko groch na zielone nasiona miałem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Miejmy nadzieję że w tym roku pogoda nam bardziej dopisze i zbiory do 11 listopada skończy z dobrymi plonami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Jak narszie to od 6 lat uprawy tak pięknego brokula nie mieliśmy, 150 kg saletrzaku wystarczy? Dane było jeszcze 40tysiecy gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Koledzy czy ktoś uprawa brokula w powiecie leczycki lub województwo łódzkim na przemysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

dobre efekty? i ile wody ? a zamiast tego flippera mozna dac inny adiuwant? z gory dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Efekty są ale jak długo to się okaże bo w tym roku cuda się dzieją na polach. Wody zalecają nawet 500-600 litrów na hektar, ja dałem niecałe 500. Oczywiście możesz dać innego "przylepca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Znaczy mialem na mysli czy gasienice padaja po tym bo na skrajach pola troche sie tego nazbieralo i musze sie ich pozbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

steward tak jak i spintor w fazie gąsienicy słabo działa, coragen zwalcza wszyskie stadja dobrze działą naprzemiennie... jak dopryskasza to proteus czy dursban też pomaga tylko bez rękawa trudna sprawa chyba że rośliny małe... Wydaje mi się czy uspokoiło się już z tantnisiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U nas już spokój chociaż pojedyncze się trafiają. Wiadomo kolejne pokolenia są coraz mniej liczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

u mnie nie ma duzo ale w okolicy durszlaki z tych brokolow 

a co do coragenu to wiem ze ladnie dziala ale nie wiem sakd mam go pozyskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja kupiłem jak w czerwcu był ostry nalot ale zostawiłem sobie go jako ostateczność bo tydzień czasu na niego czekałem a póki termin jest to będę trzymać bo nie wiadomo co w przyszłym roku znowu się namnoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Ja z tantnisiem już się uporałem teraz zaczyna się mączlik , czy oprócz apacza macie coś sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Ja z tantnisiem już się uporałem teraz zaczyna się mączlik , czy oprócz apacza macie coś sprawdzonego?

 

apacz (podobnie actara) nie ma rejestracji, ale faktycznie ma wpływ na ograniczenie postaci larwalnej tyle że po movento lepszy efekt, pomaga proteus czy confidor ale znowu movento daje lepsze efekty i w tym temacie ma rejestracje. Postać dorosłą zwalczysz tym czym tantnisia, problem jest z innymi fazami rozwoju...

Jak tak dalej pójdzie to będą uprawiać tylko ci co mają rękawa choć dysze kątowe też pomagają. Na dziś chba naistotniejsza jest technika aplikacji.

Przy movento trzeba pryskać w czas jak za późno to też szału nie ma.

 

do @plagrafi

agrochest złotniki, słońsk, lub adar pakość jak oni nie maja na miescu to ewentualnie procam, osadkowski, agrosimex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagi91    0

Witam koledzy, jeśli macie brokuły schładzanie fajnej jakości to piszcie na PW to moze pohandlujemy, płacę gotówką, jutro akurat będę na Kujawach ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Kalafior to jeszcze bym zaryzykował bo na giełdę może by poszło ale brokuł jedynie na kontraktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj