stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Kamil1996    18
Napisano (edytowany)

Ja zawsze dawałem tylko pogłównie 200-300kg mocznika w dwóch dawkach plus dolistnie mocznik. Przedsiewnie nic lub jak dawałem NKP to tyle ile tam było N. W tym roku dałem 100 kg saletry na razie plus tyle ile w 300 kg mili complex przedsiewnie a pogłównie 2 razy po 100 kg saletry plus mocznik dolistnie. Także wychodzi mi w tym roku jak dobrze liczę 138 kg N plus mocznik dolistnie a daję worek na hektar a jak chcesz to i dwa worki możesz chociaż potrafi przypalić ale to nie pamiętam czy bardziej brokuł czy kalafior wtedy dostaje heheh :)

 

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

koledzy lepsze nawadnianie kropelkowe czy zraszacz ? jeśli tak to dlaczego?

 

W  brokule myślę że zraszacz choć widziałem plantację na kropelce. Wyszystko rozbija się o koszty - brokuł jest dość szybką uprawą w dodatku całkiem dobrze się ukorzenia i zraszacz raczej wystarcza zresztą jeśli jest woda to i tak jest dobrze. Przy kropelce masz mniejsze zużycie wody w dodatku nawadnianie jest bardziej równomierne, dochodzi możliwość fertygacji... No ale to wszytsko to kolejne koszty... Kropelka sprawdza się bezwzględnie tam gdzie zraszacz powodował by dużą presję chorób grzybowych (sady, ogóki, papryka ostatnio nawet doświadczenia cebulowe widziałem), oczywiście kropelka jest raczej zawsze lepszym rozwiązaniem tyle że akurat w brokule raczej się nie kalkuluje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

Koledzy fioletowe lodygi rozsady w czasie hartowania to objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

Dzięki. Za kilka. Dni ma byc u mnie w nocy ok 5 stopni rozsada powinna wytrzymac? Jest juz w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Brokuł jest wytrzymałą rośliną nawet przymrozki wytrzymuje, także spokojnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

Koledzy co mi zjada brokula w polu? Ptaki czy zające? Żadnych śladów nie ma czyli cos lekkiego..ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Jeśli sucho moze być rolnica. Ptaki wykluczam, po zającach powinny zostać jakieś ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

Jutro zrobię
. No dwa dużelliście z rozsady zjedzone. Malutkie w środku zostały wiec moze odzyje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Zające  na bank . Ja Psa przez tydzień od posadzenia w polu trzymałem i straty się skończyły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

zajace ale nie sa szkodliwe bo nie uszkadzaja stozka wzrostu

 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to zależy od osobnika, niektóre zjadają ze stożkiem wzrostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Najgorzej jak się na rozsadniku zadomowią to paletki gołe na polu to pół biedy chociaż u mnie 1,5 hektara było łyse bo najszybciej sadzony a 2 osoba sobie pole ogrodziła to wszystko do mnie chodziło i za rok też ogrodzić trzeba 1 nasadzenie bo potem mają z czego wybierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

Chyba jest wyjście. Sadoplon zawiera tiuram. Zajace tego nie lubia. Wiem bo uzywam e drzewach środka z tiuramem do malowania. Dzis chyba opryskam brokuly tym sadoplondm i działa on grzybowo a przy tej pogodzie to moze i grzyba nid będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

nie ma potrzeby pryskac brokul wiosenny na grzyba 

jest tez preparat "sarna-stop" i podobno  na zajace tez dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Zbliża sie czas nasadzen brokuła. Panowie jakie macie spospby na walke z chwastem w brokule, opryski przed wschodowe czy po wschodowe? mam straszny problem z komosą białą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj