stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

szadam    0

Robił ktoś z Was badanie na występowanie grzyba powodującego kiłę kaputy??   W Skierniewicach robią takie badanie - koszt 320 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

Mam pytanie. Jak oceniacie kontrakt na brokuł na zbiór jesienny, odmiany Lord nie zaprawiany. Cena netto za kilogram to 2.10 zł przy czym ma być rozbrobniony na główne róże. Poniżej zamieszczam zalecany program ochrony. Brokuł idzie do ,,baby food,, więc i są wymogi i ograniczenia. Co o tym sądzicie?

 

Z istotnych pestycydów są tylko:

Ridomil Gold MZ 1x w tyg

Pepite 67,8 WG - 1x w tyg

Proteus 110 OD - bezpośrednio po posadzeniu

Sherpa 100 EC - 4 tyg po posadzeniu

Thiram Granuflo 80 WG ( pisze że jako zaprawa)

Bulldock - 21 dni przed zbiorem

SpinTor 240 EC - 14 dni przed zbiorem

Amistar 250 SC8 tyg przed zbiorem

Pozatym jakieś pomocnicze olejki tylu emulpar, jakieś bakteryjne i grzybowe środki ale wiadomo że nie mają okresu karencji.

Mniej więcej jest określone że ww pestycydy można użyć po jednym razie w sezonie.

Edytowano przez Yreneusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

cena mega, ograniczenia tez spore ale mysle ze jest do zrobienia. Ustawic sbiór na koniec października zeby robali juz nie było wiele i moze sie udac, choc nie musi. Najbardziej ten brak zaprawy mnie ciekawi jak taki brokuł wychodzi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Mam pytanie. Jak oceniacie kontrakt na brokuł na zbiór jesienny, odmiany Lord nie zaprawiany. Cena netto za kilogram to 2.10 zł przy czym ma być rozbrobniony na główne róże. Poniżej zamieszczam zalecany program ochrony. Brokuł idzie do ,,baby food,, więc i są wymogi i ograniczenia. Co o tym sądzicie?

 

Z istotnych pestycydów są tylko:

Ridomil Gold MZ 1x w tyg

Pepite 67,8 WG - 1x w tyg

Proteus 110 OD - bezpośrednio po posadzeniu

Sherpa 100 EC - 4 tyg po posadzeniu

Thiram Granuflo 80 WG ( pisze że jako zaprawa)

Bulldock - 21 dni przed zbiorem

SpinTor 240 EC - 14 dni przed zbiorem

Amistar 250 SC8 tyg przed zbiorem

Pozatym jakieś pomocnicze olejki tylu emulpar, jakieś bakteryjne i grzybowe środki ale wiadomo że nie mają okresu karencji.

Mniej więcej jest określone że ww pestycydy można użyć po jednym razie w sezonie.

Cena super, w jakim rejonie  Polski tak płaca? W jesiennym jest to zrobienia, jedyny problem to robale, a jak wyglada kwestia nawozenia? nie masz ograniczen jesli chodzi o azot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

Azotany na poziomie 200mg/ kg, na dobrą sprawę nie mam pojęcia jaki jest przeciętny poziom. może być problem ze śmietką ponieważ Proteus jest do zastosowania bezpośrednio po nasadzeniu. czyli najbardzie skuteczny od śmietki praktycznie wypada na starcie. Co do naworzenia to nie ma zastrzeżeń poza tymi azotanami. Okolice Lublina

Edytowano przez Yreneusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

poproś przedstawiciela firmy aby podesłała ci treść umowy, chyba już ją widziałem :D 

jest to nie do zrobienia, 

coś mi się wydaje że odbiorca jest z niemiec i w razie nie wywiązania się z umowy będą przed niemieckim sądem dociekać sprawiedliwości.

musi być dursban do podlania rozsady, inaczej śmietka ją wykończy, kiedyś stosowałem nomolt ale rejestracja mu się skończyła

chyba że by moczyć w proteusie , może wypróbuje w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Stosowal ktos z was produkt "xstress" firmy BioAgris na roże brokula??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz-w    1

Witam. mam na sprzedaż kombajn do  zbioru i ruzyczkowania brokuła i kalafiora, kombajn mamy od 2010 r, sprowadzony z belgii  z pomocą firmy Najbar.Maszyna 100% sprawna gotowa do pracy 488432576_4_644x461_kombajn-kapustykomba

488432576_1_644x461_kombajn-kapustykomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz-w    1

ile ca to cenisz? robiłeś tym brokuł?

Do 2015 roku robione było 20 ha na wiosnę i 20 ha na jesień. teraz taniej sprowadzić z litwy i ukrainy ( bardzo się mylimy myśląc że tam gospodarstwa leżą, nawet 20 hektarowe gospodarstwa bez pomocy unijnej jak to jest u nas , mają się lepiej) cena 50 tyś zł. ogłoszenie na olx. aha wydajność 100 - 150 główek na różyczkę, na minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Maszyna fajna ale ludzie nie chcą różyczkować na polu a jednak poprawki trzeba robić i to dużo. Jeden gospodarz ma maszynę kupił nową około 2008 roku. Kalafior robi świetnie ale kalafior jest łatwo zrobić mechanicznie. Ludzi do poprawek 3-4 a jak zaczął robić brokuł to sprowadził sobie noże i się okazało że musiał przedłużyć maszynę bo tak robi brokuł że 4 osoby nie nadążały poprawiać i musiał 8 ustawić. Ma kilku swoich ludzi i płaci od samochodu. Więc ludzie idą bo jak jest wysyp to zrobią w 5-6 godzin i zarobią tak że wyjdą około 20 na godzinę a jak nie ma towaru to chodzą 12 godzin i zarobią tyle samo. Ale ludzie nie chcą na tym robić i to jest problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja też słyszałem że do brokułu to porazka jest


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz-w    1

Maszyna fajna ale ludzie nie chcą różyczkować na polu a jednak poprawki trzeba robić i to dużo. Jeden gospodarz ma maszynę kupił nową około 2008 roku. Kalafior robi świetnie ale kalafior jest łatwo zrobić mechanicznie. Ludzi do poprawek 3-4 a jak zaczął robić brokuł to sprowadził sobie noże i się okazało że musiał przedłużyć maszynę bo tak robi brokuł że 4 osoby nie nadążały poprawiać i musiał 8 ustawić. Ma kilku swoich ludzi i płaci od samochodu. Więc ludzie idą bo jak jest wysyp to zrobią w 5-6 godzin i zarobią tak że wyjdą około 20 na godzinę a jak nie ma towaru to chodzą 12 godzin i zarobią tyle samo. Ale ludzie nie chcą na tym robić i to jest problem..

kolego masz rację że trzeba poprawić bo to tylko maszyna. My robiliśmy brokuł wyłącznie na różyczkę i przy główkach o średnicy 40cm do 50cm pozbycie się głebu było już dużym plusem. ale jak brokuł był mniejszy , zwężaliśmy noże i nie było dużo poprawek. Pod zbiór kombajnowy najlepszym rozwiązaniem jest brokuł strzelisty , on ma różę na jednej wysokości, syngenta ma dobrą odmianę i kombajn do zbioru , który zrobiła firma asa lift.cena nasion kosmos. cena kombajnu kosmos do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

myślicie że brokuł przeżyje te przymrozki posadzilem co z tydzień temu już bez przykrycia odmiana naxos i parthenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Jeśli masz dobrze zahartowaną rozsade to powinno być ok, Krasoń daje gwarancje do -5 stopni Celsjusza.

Ja bd w przyszlym tygodniu sadzic, Besty i kapuche odm. megaton


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U nas nawet nie widać śladu po przymrozkach a 4 dni były..  Aż jestem zaskoczony mile. Chociaż rok temu był o tym czasie większy  a teraz zimno to stoi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0

myślicie że brokuł przeżyje te przymrozki posadzilem co z tydzień temu już bez przykrycia odmiana naxos i parthenon

W zależności od czasu trwania przymrozku jak i wysokości niskiej temperatury może być różnie....generalnie jeżeli mróz nie uszkodził stożków wzrostu nie ma co się martwić; jak wygląda ten brokuł obecnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

U nas w Małopolsce pogoda nie rozpieszcza i wszystko stoi w miejscu jakiś tam widać ruch w tunelach i pod perferka ale w polu tak jak się wsadzilo tak stoi nawet nie ma kiedy dac odżywki z fosforem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0

W lubelskim, może szału nie ma, ale coś się ruszyło :) tyle że prognozy głoszą że w następnym tygodniu znów przymrozki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Teraz może być mały ale zawsze o tym czasie przychodziło ciepło a w tym roku ciepła na razie nie widać... A czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0

A co polecacie na zwalczanie śmietki ? Zastosowałem w piątek 0,75 l/ha Proteus, wczoraj był spokój, ale dziś w pułapce znowu pojawiły się samice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Dursban i sumi alpha od wielu lat. Nawet tantnisia dursbanem przegoniłem tylko trzeba wiedzieć jak ;) Proteusem zalecali mi opryskać jak brokuł będzie większy co roślina go więcej złapie bo on niby w tych sokach krąży w roślinie. A pozatym drogi jest żeby nim tak pryskać często :D Ja tam tylko raz miałem pułapki i nigdy na to nie zwracałem uwagi. Jest takie zimno u nas że nawet mucha nie chce latać :o Śmietka kiedyś była problemem a teraz to najmniejszy w produkcji brokuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwila    0

Jaki środek polecacie na rolnice? Pryskałem przed sadzeniem na pole Dursbanem i wymieszałem z glebą, powinno to pomóc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus    0
Napisano (edytowany)

w jakiej dawce ten dursban ?

Edytowano przez paulus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

próbowałem kiedyś i 10 l/ha dursbanu, to nie działa ani na rolnice ani na śmietkę. 

rolnice najlepiej opryskać nocą jak są pierwsze uszkodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj