Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

blacha    26

Lodówki kupowałem w Kruszewie (woj. wielkopolskie), no ale nie wiem czy firma jeszcze istnieje, ale jak masz kogoś znajomego tam w okolicy to może mógłby się rozejrzeć. Ja w googlach znalazłem coś takiego

"Drew-Met" Sp. z O.o.

* Kruszewo, ul. Dworcowa 7

* tel. 67 2840341

To chyba jest to bo pamiętam, że firma była na terenie byłego tartaku na ul. Dworcowej, na a przedzwonić nigdy nie zawadzi. Firma skupowała wszystkie wadliwe lodówki od Amiki z Wronek i rozcinali na panele. No a te panele, które proponujesz to w sumie fajna sprawa, bo lekkie, tyle, że raczej będą dość giętkie, więc arkusze długości 6 m raczej odpadają. No a to że białe to w niczym nie przeszkadza, to chlew ma być, a nie mieszkanie ;) , zresztą po roku, dwóch muchy i tak skutecznie je przebarwią.

klejnus    0

Hahaha dobre. Ja mieszkam może z 10km od Kruszewa i mam tam rodzinę;) I wiedziałem ze tam coś takiego jest ale nie wiedziałem że tak to wygląda:) I co do giętkości to hmm wszystko zależy w jakich odstępach są mocowania np do krokwi :) Myślę ze do 1,5 metra źle by nie było. A co do much to właśnie o to mi chodzi by to tak nie wyglądało:P Jak dobrze liczyłem to u teścia podbitka by wyszła w 900m2. I ściany można wybielić ale podbitkę?? Dlatego myślę ze dołożyć te 6zl do m2 i mieć czarne :) I jaką cenę dawałeś za m2 arkusz czy jak oni tam to liczyli.

Wiadomość z agroFakt.pl

blacha    26

No lodówki są w różnych rozmiarach to zależy od wymiarów pociętej lodówy, no ale można było je sobie dobierać, aby były mniej więcej jednakowe (My braliśmy coś zbliżonego do wymiarów 1,5 x 0,5 m). Ile obecnie kosztują to nie wiem bo ostatnio kupowałem to jakieś cztery lata temu. No a co do mocowania to przybijaliśmy je do krokwi blachą do strony dachu aby myszy nie wygryzały pianki. Zresztą te lodówki to w sumie fajna sprawa bo robiliśmy też z nich drzwi do garaży, kominy wentylacyjne w chlewni (tzn. kupowaliśmy lodówkę posiadającą tylko 3 ściany boczne jeszcze nie rozcięte, dorabialiśmy 4 ściankę i do tego domontowywaliśmy kolejne takie czworościenne zestawy. No ale lodówki te mają jedną wadę bo, są w kolorach białym lub srebrnym. No, ale jak mówię o cenę aktualna musisz dzwonić i się pytać, chyba, że zdecydowałeś się kupić panele z allegro.

4368764    0

Tak wiem że blach byłaby lepsza ale ten strop ma być tylko tymczasowy więc nie chce w to tyle inwestować a tak tylko byle z czego zrobić na parę lat i potem zalać normalny betonowy strop. Chcę się troch dorobić w wtedy wykończyć co o tym sądzicie? ;)

klejnus    0

A wiec tak za płyty osb 10mm zapłaciłbyś gdzieś w granicach 2100zł Nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało.

4368764    0

A wiec tak za płyty osb 10mm zapłaciłbyś gdzieś w granicach 2100zł Nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało.

No to by nie było zbyt dużo a na pewno by było lepsze niż drążki muszę się nad tym zastanowić. ;)

klejnus    0

No myślę ze nie tak źle. A na pewno będzie łatwo i szybko sie montować. We 2 lub 3 raz dwa się przykręci te płyty bo są one dość duże.

pleban1330    0

Klejnus pcv to niby nie jest rakotwórcze ???!!! Ja tylko zasugerowałem z czego może być zrobiony

ja ostatnio kupowałem eternit za 10 zł/płytę wysoka fala

4368764    0

A nie lepsza blach od tego eternitu ja to mam na wszystkich dachach i już mi zbrzydło więc chyba bym tego nie kupował nie wiem jak tam by to wyszło cenowo w porównaniu z blachą? :(

rolniku360    69

Witam.

Chciałbym się zapytać ponieważ mam dużą stodołę i chce 2 klepiska zmienić na chlewnie i jak je oddzielić i jak ocieplić a najważniejsze co z dachem w jednym klepisku są wrota a w jednym nie jednymi bym wieszdżał i wybierał obornik nie chce na razie przerabiać całej bo nie mam miejsca na zboże z góry dzięki za pomoc

malopolanin    5

Panowie, jak grube ściany na taka chlewnie w stodole? Czy 12cm + styropian 5cm + 9cm wystarczy?

Edytowano przez malopolanin

lukaczmarek    265

nie widziałem pustaka 9 cm no ale może jakieś są. Jeśli chcesz oszczędzać na materiałach to zamiast jednej 12 daj chociaż 18

MariuszT    16

Są pustaki 9cm. Ja osobiście mogę poradzić ścianę na 20-25 cm. Ma lepsze parametry wytrzymałościowe a docieplić zawsze można.

MariuszT    16

Jeżeli od razu ma być docieplone to ściana trójwarstwowa lub ocieplenie ze styropianu. Ewentualnie mogę polecić porotherm 38 cm, ma właściwości podobne do ściany z pustaka 25cm z 10cm styropianu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się zapytać ile by kosztowało tak na oko budowa chlewni na rusztach na 70 loch w cyklu zamkniętym(od poczatku do końca)
      Dla :
      200 warchlaków
      70 loch 
      500 tucznikow

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.
    • Przez Albert12
      Witam,

proszę o ?Wasze opinie i pomysły dotyczące prowadzenia instalacji wodnej w chlewni. Mam wykonane wygrodzenia z deski plastikowej (wys. 1 m) częściowym rusztem (szer. 2 m pod ścianą zewnętrzną). Jak najlepiej poprowadzić instalację wody? Mój pomysł jest następujący:
      - plastikowa rura PE 25 podwieszona do sufitu i zejście w dół do 6 poideł (po 3 na kojec);
      - dalej ocynk na desce plastikowej do 6 poideł;
      - poidła mocowane do siebie po obu stronach deski;

Moje obawy to:
      - deska plastikowa "pracuje" więc boję się, że skręcenia w ocynku mogą "puścić",
      - nie wiem jak wykonać "zejście" z plastiku do poideł (przypominam jest ich 6),
      - na 6 poideł chciałbym zamontować zawór odcinający, aby w razie awarii nieodcinać wody w całej chlewni.

Prosze o pomysły,

z poważaniem
    • Przez RoRo
      Witam chcialem przebudowac stodole na chlewnie. Miala to byc porodowka z odchowalnia na rusztach. Wymiary to 7 x 13 dach dwuspadowy wysokosc szczyty 5,5m posadzka nie wylana. orientuje sie ktos kto zna firme ktora takie cos by przerobila w woj opolskie,wielkopolskie.

Nie mam pojecia jak sie za to zabrac jakie globokie wanny zrobic zeby nie robic dodatkowego zbiornika ani jak to by mialo wygladac.
      Z czego zrobic sufit??

Jaki by byl orientacyjny koszt takiej przebudowy. 

Sciany sa solidne z bloczkow betonowych z tym nie bedzie problemu