Polecane posty

4368764    0

Cześć mam problem ze starą stodołą nie wiem jak szybko i w miarę tanio przerobić ją na chlewnie świnie mały by być trzymane na głębokiej ściółce :D Stodoła jest oczywiście drewniana wymiary to 9m na 18m. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal89    0

Jedyne co mógłbyś zrobić to postawić ściany i porobić przegrody

Innej możliwości niewidzie


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Zrobic przegrody i pozniej sobie cyklopem wywozic gnoj tylko by trza bylo jkaies sciany z suporeksow postawic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak świnie to czemu piszesz w bydle??

Przenoszę.

 

Drewniana?? zapomnij. Zaraz ci rozniosą deski.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak już jest o stodołach, to czy są jakieś wymogi prawne odnośnie przerobienia stodoły na oborę, tzn obmurowania suporexem między słupami i docieplenia, no i ze stodoły staje się obora, narazie mam tak zrobione 1dno zapole, z tego co znajomy budowlaniec twierdził to obrys budynku się nie zmienia i nic na mapce geodezyjnej się nie zmienia to nic nie muszę zgłaszać, a jak to w praktyce wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

makbet dzięki że ci się podoba moja chlewnia teraz już jest ona wykończona kompletnie ocieplona pomalowana i nawet rynny założone a w środku już jest w pełni wyposażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

To może wstaw fotki na af jak wygląda wykończona bo ja tez coś takiego planuje postawić-fotki ze środka jak można-dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przerobioną stodołę na tuczniki. Z jednej strony 5 rzędów kołków, a od frontu spawana była uchylana uliczka. W kojcu wchodziło 30 tuczników. Jedzenie poprzez karmnik, a woda przez poidło.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Tak wiem że trzeba ją obmurować i zrobić przegrody tylko moje pytanie to czy da się zrobić tak aby dach został bez zmian a mury na tych samych fundamentach. Albo obmurować na zewnątrz oderwać deski i na razie tak zostawić czy tak się da???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Da, my taty sposobem stodołę z drewnianej na murowaną przerobiliśmy w ten sposób. Słupy wymurowane ściągi zrobione, ściany też, i drewno oderwaliśmy i dowidzenia, klepiska wylane betonem, i nie ma śladu że to stodoła drewniana była :)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

jak już jest o stodołach, to czy są jakieś wymogi prawne odnośnie przerobienia stodoły na oborę, tzn obmurowania suporexem między słupami i docieplenia, no i ze stodoły staje się obora, narazie mam tak zrobione 1dno zapole, z tego co znajomy budowlaniec twierdził to obrys budynku się nie zmienia i nic na mapce geodezyjnej się nie zmienia to nic nie muszę zgłaszać, a jak to w praktyce wygląda?

 

 

Według polskich przepisów budowlanych nie możesz bez zgody postawić żadnej ścianki, nie wspominając o wykuciu okna czy drzwi itp. Miałem z tym do czynienia i się dowiadywałem, tak więc coś na ten temat wiem. Chyba, że jesteś pewny że nikt cie nie "podkapuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

ursus914

Myślę podobnie ale mam wątpliwości co do fundamentów mogą być trochę słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Jak nie masz stropu a masz konstrukcje dachu z drewna to zrób podwieszany strop żeby dach ci nie zgnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sam dach drewniany i już 4 lata trzymam tak byki luzem no i muszę powiedzieć że strop by się przydał. Dach mi bardzo nie gnije, ale widać w pewnych miejscach, że to już nie to co kiedyś.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Strop to bym zrobił z drążków na nie słoma i myślę, że to coś by dało.

A co do byków to jak je tam trzymasz nie za zimno zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

Też mamy zamiar przerabiać stodołę, mieściło by się w niej ok. 150 tuczników może więcej. Stodoła oczywiście murowana 22.5m x 10m. Jak myślicie koszt przebudowy w jakiej cenie może się wahać? Tuczniki były by na głębokiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zimę nie ma żadnego problemu. Mają gnoju pod pierwszy pustak, słomy pod dostatkiem i nic im nie jest. Jak były te mrozy poniżej 20-stopni to wchodzę do stodoły a one w najlepsze sobie stoją i się lampią na mnie ;)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Strop podwieszany możesz zrobić np. z eternitu z czegoś taniego no i jak byś robił wentylacje to trzeba zostawić otwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Z eternitu? Nie wiem czy to najlepszy pomysł masz coś takiego? Bo ja nie widziałem takiej konstrukcji myślę że drążki i słoma na nich była by lepsza ale nie wiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Widziałem jak z blachy znajomy zrobił, a czemu eternit nie dobry przecież nie zgnije ja jak u siebie będę przerabiał to zrobię z eternitu. Słomę to byś mógł położyć na strop podwieszany jako izolacja np.jakbyś robił z blachy to na blachę jedna warstwa słomy. Słoma na drążkach ci zgnije i będziesz musiał znowu się paprać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Chłopie ty się nie pakuj w eternit. Nie wiem czy wiesz ale on jest rakotwórczy. A w takich warunkach to on szybko dostanie po d*pie i może być naprawdę nie fajnie. Później możesz mieć problemy z jego likwidacją. Strop można by było zrobić np z płyt osb lub ostatnio tak myślałem paneli pcv ;)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Kolego, rakotwórczy to jest azbest stosowany w starych płytach eternitowych(zresztą i tak aby dostać raka to trze by pracować przy ich montażu przez jakiś czas, bo rak płuc wywoływany był przez pył z dodatkami azbestu powstający na takich płytach), obecnie jednak płyty są już w pełni ekologiczne, no a te z dodatkiem azbestu musimy usunąć z dachów do 20xx roku. No ale co fakt to fakt na strop podwieszany to eternit się nie nadaje Najlepsze wyjście to chyba by była blacha z jakąś pianką na ocieplenie(ma ten minus, że skrapla się w zimie para wodna). No a co do blachy z pianką to u siebie w dobudówce mam przybite do krokwi blachy(są to wycięte ściany lodówek - nie ma szans, że zgnije;)) i wypełnione na całej grubości pianką tj ok 3 cm grubości i do tego dochodzi z góry folia(ta przeponowa tj przepuszczając wodę tylko z jednej strony), no a od dołu styropian 10 cm, i wszystko zaszpachlowane.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj