komsim

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650

Polecane posty

komsim    1

Witam, sprawa dotyczy mojego jelonka 3650 rocznik 1991 wersja bez elektroniki, skrzynia i podzespoły w pełni manual.

To jest tak zdarzyła się awaria rozrusznika (regeneracja 400 zł) niestety nie to było największą przyczyną nie odpalania ciągnika (te 2 problemy sa razem związane, jakieś 4 m-ce temu coś nawaliło w rozruszniku), zaćzęło z czasem z niego dymić - po zdemontowaniu okazało się że nie prawidłowa praca rozrusznika zniszczyła wieniec zębaty... foto poniżej w linku :

 

http://www.fotka.pl/albumy/komsim/401,Fotki_z_2010-02-20/43625050

 

http://www.fotka.pl/albumy/komsim/401,Fotki_z_2010-02-20/43625181

 

Sam wieniec wkońcu załatwiłem mam nowy...

 

Jestem zmuszony rozpołowić jelona z tym że doświadczenia brak, w okolicy nikt takich ciągników niema, głównie "czwórki" i "szóstki" polskie, czasem jakiś Deutz, MF w każdym razie w zachodnim sprzęcie brak doświadczenia...

 

Więc jeżeli ktoś może proszę napisać jak ZAŁOŻYĆ NOWY wieniec oraz jak STARY zdjąć, czy tak jak np. w C-360 polać ON i podpalić czy na prasie wycisnąć ?

 

Oraz jak go rozpołowić będę wdzięczny :D

 

Proszę o pomoc z Waszej strony uprzedzam iż przeglądałem forum lecz nic podobnego nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlatek    0

Zeby wyciagnac wieniec bedzie ci potrzebny palnik napewno. Mialem tak podobnie w aucie obrocilem go na druga strone ale widze ze ty zabki masz juz liche :-( Musisz rozpołowic skrzynie z silnikiem jesli nie masz pojecia i warunkow to lepiej sie nie bierz za to :D Chyba ze sie mysle i jest inne dojscie . Odrazu bym wymienil tez tarcze sprzega lub docisk jak bedzie kiepski


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Nie no ja załatwie sobie wózek więc problemu niema, wieniec już mam spróbuje z tą ropą jak co to załatwie palnik (w C-360 dało radę + młotek...). Doświadczenie mam robiłem C-330 / 360 /3P , oczekuje że tam żadnej super technologi nie będzie owszem Ursus to nie JD ale zasada działania podobna. Co do sprzęgła chodzi super jelon zadbany również więc wątpie żebym tam coś wymieniał.

Tylko mnie głównie interesuje czy tam jest jak np. w c-360 tzn że przy rozciąganiu tam jakieś igiełki czy Bóg wie co nie wypadnie i będzie to trzeba dalej rozbierać i składać...

Mimo to dzięki za info :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Co ma wypaść :D to ta 360 to zjeżdzona była :)

że wysprzęgla dobrze nie znaczy że tarcza nie zjechana

ja tam palnikiem grzałem wieniec i młotek i spadł potem grzałem wieniec sam (koła nie) wrzuciłem na koło i nie było co wbijać młotkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

No ok takie moje doświadczenia z Ursusami a JD to nie wiem nikt w okolicy takich nie ma co do 360 to owszem sie już nie jedno rozbierało ale z tym sprzęgłem to nie wiem już interesuje mnie czy normalnie moge go rozciągnąć czy też będą z tym kłopoty (niema oznak jakiej kolwiek ingerencji mechanika w nim). A tak swoją drogą ten docisk czy tarcze jak sprawdzić? Tak jak np. w 360 - wizualnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Kolego ja mam John Deere 3130 i rozjeżdżałem go kilka razy. Jedno co mogę powiedzieć to jest go prościej rozjechać niż C-360 czy C- 385. W C-360 jest więcej zabawy niż w jelonku. W nim są tylko śruby i nie ma żadnych blaszek zabezpieczających śruby, jak to ma miejsce w C-360. U mnie w jelonku jest 6 lub 8 śrub które trzymają silnik ze skrzynią, silnikiem odjeżdżasz i na wierzchu masz sprzęgło. W każdym bądź razie jeśli robiłeś w tych ciągnikach co wymieniłeś to tytaj tym bardziej sobie poradzisz.

P.S.

Tylko nie pomyl przy składaniu rórek od pompy z przodu, bo pewnie też je masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Ok, rozumiem w takim razie. Co do tych rurek to chodzi o wspomaganie tak ?? Innych rurek raczej sobie tam nie przypominam.

Dzięki za wypowiedzi w temacie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

U mnie są dwie rurki co wychodzą ze skrzyni pośredniej i idą do pompy która jest z przodu w traktorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

Przy takich pracach typowo remontowych należy nie wpadać w panikę tylko logicznie pomyśleć , wieniec zębaty jak ściągnąć - przy pomocy palnika dający wysoką temperature podgrzewajonc go do okoła i ma zejść jeśli wieniec jest dosyć szeroki a zęby sa 50% zużyte można go założyć spowrotem odwracając go o 180 stopni . Procer zakładania wieńca na koło zamachowe odbywa się w ten sposób - rozgrzewamy zębatkę która pod wpływem temperatury rozszerza się ( rozszerzanie stali metodą cieplną ) a koło zamachowe najlepiej zmrozić przy pomocy gaśnicy śniegowej i to takie proste . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pos    0

jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj