szakal911

Wszystko o kombajnach Sampo

Polecane posty

Tomek34    1

Witam
z Jakim momentem dokręcać głowice w Sampo 580 ? Valmet 3 cylindry

Ja kose kupiłem taką http://www.gaska.com.pl/towar/JAG11_0058_Kosa_MF_2_60m__RASSPE_sections__kpl_/26638 wykosiła z 15 ha i wygląda jak nowa 

tutaj jest instrukcja obsługi http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/kirjat/Puimuri/Vanhat%20mallit/Manuaali/sr_500_0812600_manual_fi.pdf na stronie 34 jest ustawienie paska jazdy ,przedtem miałem złe ustawiony to na najszybszej jazdzie pasek się luzował a jak ustawiłem tak jak w instrukcji to jest dobrze a pasek napina sprężyną      

mati86    0

Ma ktoś instrukcję do sampo 580 lub MF 16?

Bo niemożna nigdzie znaleść.

Wiadomość z agroFakt.pl

Jurdi    0

Rozbierał ktoś morze wariator w sampo 2020? 

marcinzetor    1
Dnia 7.07.2010 o 10:46, Many napisał:

Witam wszystkich mam wielki problem z moim kombajnem Sampo 500 (to jest chyba to samo co bizon sampo czy MF 16). Sprawa wygląda tak ci którzy wiedza jak wyglądają kombajny wymienione wcześniej nie muszę tłumaczyć ze silnik kombajnu jest umieszczony z boku od silnika wychodzi oś napędzająca wszystko w kombajnie. Ta oś jest umocowana od strony silnika na sprzęgle gumowym a od strony kuł pasowych na łożysku. Cały problem polega na tym ze dana oś wyklepuje obudowę od łożyska i oś przesuwa się o dosłownie centymetr w głąb i koło pasowe zawadza łopatkami chłodzącymi o śruby mocujące obudowę łożyska. Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak rozwiązać ten problem serdecznie proszę o odpowiedz z góry dziękuje.

Ja miałem tak ze te łopatki obcierały i winne były te gumy od strony silnika a całym winowajcom jest złe ustawienie wariatora jazdy u mnie jak ustawiłem wariator jazdy według instrukcji to już z 4 lata mam spokój z luzowaniem się paska , urywaniem śrub czy obcieraniem tych łopatek    

sampo ustawienie wariatora.docx

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez nick
      Witam, rozglądam się za kombajnem do zbioru drobnonasiennych z pokosu areału  to zaledwie 20 ha budżet ok 50 tys myślałem nad claasem dominator 58s plus podbieracz pokosu płachtowy
      . Zapraszam do dyskusji i wszelkich sugestii. Zbior nasion ziół. 

• Przez tomasz9428
      Witam mam takie pytanie, gdzie się reguluje obroty młocarni przy DRONNINGBORG D3000
    • Przez Tomasz38mazowieckie
      Witam wszystkich zakupiono kombajn Dronninborg D3000 i to pierwszy sezon wczoraj pierwsza próba i wszystko ok, dziś dalej działamy Niestety posiadam instrukcję obsługi tylko w języku niemieckim może ktoś podesłać chociaż w języku angielskim? Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez edek3636
      Witam pierwszy sezon jestem użytkownikiem kombajnu volvo s830 nie wiem jak go ustawić leci mi dużo ziarna do podajnika kłosowego 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj