szakal911

Wszystko o kombajnach Sampo

Polecane posty

Many    0

Na pewno jakieś bicie ma tylko gdzie bo oś jest prosta sprawdzałem w tokarce...


Ursus 2812, Ursus c-330, Sampo Rosenlew 500 na 14ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

hmmmm na tokarce tzn?? na czujniku?? moze gdzies lozysko poszlo... lub bicie wychodzi juz od silnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek9    0

Witam wszystkich mam wielki problem z moim kombajnem Sampo 500 (to jest chyba to samo co bizon sampo czy MF 16). Sprawa wygląda tak ci którzy wiedza jak wyglądają kombajny wymienione wcześniej nie muszę tłumaczyć ze silnik kombajnu jest umieszczony z boku od silnika wychodzi oś napędzająca wszystko w kombajnie. Ta oś jest umocowana od strony silnika na sprzęgle gumowym a od strony kuł pasowych na łożysku. Cały problem polega na tym ze dana oś wyklepuje obudowę od łożyska i oś przesuwa się o dosłownie centymetr w głąb i koło pasowe zawadza łopatkami chłodzącymi o śruby mocujące obudowę łożyska. Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak rozwiązać ten problem serdecznie proszę o odpowiedz z góry dziękuje.

warto sprawdzić koło pasowe z wałem czy razem nie bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Witam macie jakąś polską stronę z kombajnami sampo rosenlew nowymi? bo chcę kupic ale nie wiem gdzie moge nabyć więcej informacji i gdzie znaleźć kontakt itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy się zorientowałeś czy one są dostępne w Polsce?

W Niemczech handlem Sampo zajmuje się firma Kleine [Franz Kleine] więc ewentualnie spytałbym w Polskim oddziale tej firmy <link>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Ja miałem Bizona Sampo 2020 nowego ale on był w płocku robiony na no i różnica była duża między Bizonami a Sampo . Dlaczego chcesz kupić Sampo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

w Polsce chyba nie ma mozliwosci kupienia nowego Sampo. w ostatnim numerze RPT opisywali jeden kombajn tej firmy i bylo tam napisane ze w Polsce sprzedaly sie tylko 3 sztuki tych kombajnow i chyba od 2003 roku nie sa dostepne na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no wlasnie jak jest z tym sampo?? ktos w ogole cokolwiek wie o nich? awaryjnosc, cena, wydajnosc? mnie interesowalby ewentualnie 3085 superior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Co osobno? :lol:

 

 

trochę więcej logiki B) . W Polsce sprzedały się tylko 3 egzemplarze Sampo rosenlew, nie licząc Bizonów Sampo. Dexterek więcej informacji o kombajach Sampo Rosenlew uzyskasz na październikowych łamach miesięcznika RTP.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

skontaktuj sie z firmą Franz Kleine Polska o Sampo rosenlew wiem że w Niemczech mozna kupić włąśnie w tej Firmi i równiez oferują serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Odświeżę ten temat-chodzi mi po głowie właśnie Sampo 500. Na allegro można spotkać kilka tych modeli do 20 tys.Ktoś może coś o nich powiedzieć? Jak z częściami właśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ostatnio gadałem z kumplem co pracował u korbanków a teraz pracuje w new hollandzie i tak się pytałem o te części do sampo to mówił żeby tego do ręki nie brać bo po pierwsze wcale ich nie ma a po drugie są strasznie drogie :( Mówił mi ze jak już się szuka kombajnu za 20 tyś to najlepiej kupić NH z seri 1520-1550 bo części są dostępne i tanie (cenny mniej wiecej takie jak do bizona) mf i claasa nie polacał ze względu właśnie na dostęp i cenę części :( chociaż sam stwierdził ze tamte marki są lepsze od nh ale w żniwa trzeba kośić i zarabiać a nie czekać tydzień na części ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

z częściami problem bo ten MFy sygnowane były logiem Massey Fergusona a w rzeczywistości jest to Sampo Rosnelew więc po części do fabryki sampo ;)

O Korbankach nie będę lepiej nic pisał.

 

...Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.

Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania....

Co do Twego pytania a także każdego kto chce katalog do kombajnów Sampo Rosenlew (i sygnowanych logiem MF i Bizon Sampo) to wszystko jest na stronie SAMPO ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Witam. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat SAMPO 500. Zależy mi na opini użytkowników tego kombajnu i czy części zamienne pasują od massey ferguson 330 lub bizona 2020.Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Przeglądając allegro trafiłem na Bizona Sampo 2020 i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jaka jest wydajność (np. w pszenicy 5-6 ton/ha, powieszchnia sit, ilość wytrząsaczy)?

2. Sterowanie zespołem żniwnym z kabiny to tylko podnoszenie/opuszczanie zespołu żniwnego, motowideł. A co z wysówaniem motowideł (jest ręczne?) i sterowaniem prędkością obrotową?

3. Jak wygląda sterowanie obrotami młocarni i wialni- jest to elektryczne (guzikami)?

4. Przyśpieszacz jazdy/zwalniacz- steruje się nim w dżojstiku?

5. Silnik 4- cylindry perkins- czy remont lub zakup innego używanego jest sporym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raladan    1

z częściami problem bo ten MFy sygnowane były logiem Massey Fergusona a w rzeczywistości jest to Sampo Rosnelew więc po części do fabryki sampo wink.gif

O Korbankach nie będę lepiej nic pisał.

 

Co do Twego pytania a także każdego kto chce katalog do kombajnów Sampo Rosenlew (i sygnowanych logiem MF i Bizon Sampo) to wszystko jest na stronie SAMPO wink.gif

 

http://www.sampo-rosenlew.fi/en/tuotteet_en/puimurit_en/combine_harvester_spare_parts_and_manuals.html

Katalogi so sampiaków, po angielsku ale lepsze to niż nic

Edytowano przez raladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Wtrącę swoje pięć groszy do tematu, mam Sampo 500 i z dostępem części eksploatacyjnych nie ma problemu, pasy czy łożyska dostępne od ręki ceny wg mnie nie duże np pas jezdny 140 zł. Maszyna bardzo dobra dla gospodarstw mniejszych, sam kosisz kiedy chcesz, zbierasz suche i nikogo sie nie prosisz. Z pozostałymi podzespołami nie miałem problemu, acha zamowiłem nowa kosę cena ok 300 zł. Myślę ze nie jest to drogi do utrzymania kombajnik, a kosi sie nim dość fajnie, napewno lezace wyzbiera lepiej niz bizon. Ale to moje wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj