szakal911

Wszystko o kombajnach Sampo

Polecane posty

wojtek8244    7

A skąd jesteś? Jeżeli moge zapytać. Sam osobiście posiadam Sampo 600. Pracowałe u mie narazie jeden sezon, ale nawet dobrze sie spisał. Leżące zboże wyzbierał elegancko dzięki dodatkowym podbierakom. Na ten czas zrobił na mnie dobre wrażenie. Nie wiem jak z dostępnością części w mojej okolicy (byc może nie ma), więc pytam o twoje zamieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Jestem z łódzkiego, z pasami i łożyskami nie ma problemów. Powiem ci, że mają dobrą ochrone blachy, który nie pognieciony i garażowany to mająca nawet ponad 30 lat jest w dobrym stanie technicznym. Ja z innymi podzespołami nie miałaem problemu, a jeśli to mamy internet i wszysktko mozna dostać jak nie nowe to z odzysku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Właśnie przygotowuje kombajn do żniw i znowu, tzn co rok jest do wymiany łoźysko na podajniku zboża, założyłem teraz najdroższe zobaczymy czy więcej wytrzyma od najtańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

może coś innego masz uszkodzone lub obudowa krzywa może?

 

Powiedzcie mi jaka jest wydajność tego kombajnu w rzepaku ozimym o plonie 3-3,5tony z hektara oraz pszenicy ozimej o plonie 6-7ton z hektara oraz jakim biegiem trzeba wtedy pomykać aby ziarno nie szło do tyłu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Rzepaku nigdy nie kosiłem, a co wydajnosci w zbożu to hektar średnio od 1,5 ha do 2 godzin wszystko zalezy od zboża ksztłtu pola.Ja jezdżę w 1 lub 2. Fajną spawa jest że pokazuje prędkość więc widzsz z jaką prękoscią jedziesz. W moim kobajnie przed zmianą pasa jezdnego było tak że 1 na przyspieszaczu i 2 na zwolnieu była taka sama prędkość, więc w "słabszym" zbożu jeździłem 2, teraz po zmianie pasa mam około 0,5 km/h różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tam gdzie oglądałem bizonka sampo to mówili że 1godzina 10 minut i hektar zrobi. Niestety jak spytałem jaka wydajność w pszenicy/pszenżycie to każdy że 3-4tony z hektara bo gleby słabe.

U mnie mam kawałki po 3,4,6,6 ha i kilka po 1ha, ziemie takie że dadzą te 5-6ton bez wielkich nakładów a jak człowiek podsypie to i 7 bez problemu ma.

Zastanawiam się więc nad tym sampo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Sezon zakończonyi zauważyłem że na głównym wale napędowym łożysko się kończy, mam pytanie jak ściągnąć tę druga część koła pasowego (tego talężowego) pierwsza część zesłzs bez problrmu, w drugiej wykręciłem zabezpieczenie i są tam 4 otwory podłużne, dwa otwory na śruby 14, jak ktoś śćiągał to prosze o informacje, bo chciałbym to naprawić i było by z głowy do przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Przeglądając allegro trafiłem na Bizona Sampo 2020 i mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jaka jest wydajność (np. w pszenicy 5-6 ton/ha, powieszchnia sit, ilość wytrząsaczy)?

2. Sterowanie zespołem żniwnym z kabiny to tylko podnoszenie/opuszczanie zespołu żniwnego, motowideł. A co z wysówaniem motowideł (jest ręczne?) i sterowaniem prędkością obrotową?

3. Jak wygląda sterowanie obrotami młocarni i wialni- jest to elektryczne (guzikami)?

4. Przyśpieszacz jazdy/zwalniacz- steruje się nim w dżojstiku?

5. Silnik 4- cylindry perkins- czy remont lub zakup innego używanego jest sporym problemem?

Trochę późno ale może Ci się przyda.

1 - To zależy czy ci go szkoda czy nie :) Jak Ci szkoda i będziesz jechał 2km/h to trochę schodzi a jak nie to możesz jeździć 4km/h i wydajność trochę mniejsza od supra

2 - Wszystko jest w przyciskach

3 - elektryczne

4 - tak

5 - ten silnik jest bardzo oszczędny i wytrzymały nie powinno być z nim problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apn    1

Witam wszystkich mam wielki problem z moim kombajnem Sampo 500 (to jest chyba to samo co bizon sampo czy MF 16). Sprawa wygląda tak ci którzy wiedza jak wyglądają kombajny wymienione wcześniej nie muszę tłumaczyć ze silnik kombajnu jest umieszczony z boku od silnika wychodzi oś napędzająca wszystko w kombajnie. Ta oś jest umocowana od strony silnika na sprzęgle gumowym a od strony kuł pasowych na łożysku. Cały problem polega na tym ze dana oś wyklepuje obudowę od łożyska i oś przesuwa się o dosłownie centymetr w głąb i koło pasowe zawadza łopatkami chłodzącymi o śruby mocujące obudowę łożyska. Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak rozwiązać ten problem serdecznie proszę o odpowiedz z góry dziękuje.

Gdybyś miał chwilę czasu to proszę o odpowiedż jak poradziłeś sobie z tym problemem, bo mam identyczny. Pozdrawiam, gdyby co to to proszę o kontkt na mail: apnowak@poczta.fm

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Warto było by sprawdzić , czy czasem nie są uszkodzone łopatki wiatraka mniej lub bardziej jak np. na foto

 

post-134534-0-24136400-1403646666_thumb.jpg

 

Oś ma wysokie obroty i ubytki w wiatraku spowodują bicie osi ,co może prowadzić do wybijania się obudowy.Wiatrak taki powinien i jest fabrycznie wyważany , a może po prostu rozleciało się łożysko.

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

szukałem dłuugo takiego i nigdzie nie mieli i mam dorobione w warsztacie nic nie wyważone ale co innego zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Zgadza się ja też dorobiłem :) .Dzisiaj można dorwać na OLX-sie gość ma 2 szt. ceny nie zmam ,ale na pewno orbita.Mnie kosztowało to 1 piwo dla gościa ,który wygiął blachy na krawędziarce.

 

Kawałek starej blachy 2mm , rysik ,linijka , szlifierka ,spawarka i trochę chęci i wiary że się uda.

 

post-134534-0-17878100-1403730997_thumb.jpgpost-134534-0-50009000-1403731037_thumb.jpg

post-134534-0-54233200-1403731082_thumb.jpgpost-134534-0-69689900-1403731125_thumb.jpg

 

Próbowałem wyważyć wiatrak na wyważarce do kół ale nie było możliwości tego tam zamontować (z krótka oś maszyny) .Po prostu powarzyłem łopatki na elektronicznej wadze kuchennej , z parowałem je wagowo ( identyczna waga 2 łopatek ) i przykręciłem po przeciwnych stronach.

Efekt końcowy :P .

post-134534-0-35713200-1403731171_thumb.jpg

 

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,, :D

p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły .

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Koledzy po wymianie łożyska na wale tym co przenosi napęd z silnika, wczoraj na małych obrotach było wszystko ok, ale na obrotach roboczych zaczynało się tarcie koła (wariatora - kołe ze zmienną średnicą odpowiedzialną za prękość) o śruby trzymającymi łożysko. Dodam że całe koło mozna przesunąć zapomocą małego "łoma" co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Jedyne co mogę ci doradzić tak na odległość to zobacz czy śruba imbusowa zabezpieczająca łożysko oraz piastę tarczy jest dokręcona .

post-134534-0-69859000-1405460121_thumb.jpgpost-134534-0-49613700-1405460129_thumb.jpg

oraz czy między łożyskiem a piastą tarczy wariatora jest podkłada dystansowa , powinna być by zapewnić dystans do tych śrub, tak jak na foto pozycja nr. 12.

post-134534-0-66804700-1405460523_thumb.jpg

Jeżeli niema to dorób dystans. Powodzenia.

 

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,, :D

p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Wielkie dziękitak właśnie zrobiłem, podłożyłem podkladkę i co się jeszcze okazało, że ta śruba imbusowa powinna mieć kulke której nie było i nie trzymała tak jak powinna. Ta awaria usunięta, ale okazało się że padło sprzęgło gumowe to przy silniku, zamówiłwm nowe tulejki sprzęgła, jest to troche trudne abu dostać się tam bez odjeżdzania silnika, wyjsć wyszły, ale teraz trzebaje włożuć spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Na Twoim miejscu wcale nie bałbym się wyciągnąć silnika .Mnie samemu wyciągnięcie zajęło 2 godziny z zegarkiem w ręku .Nie wyobrażam sobie wymienić tulejki bez wyciągnięcia silnika a przy okazji można poprawić jakieś przecieki , wyregulować zawory ,wtryski itp.bo silnik na wierzchu . Żeby poszło łatwo wystarczy jakieś klepisko lub trochę kostki , 2 palety i wózek do palet (zawsze można pożyczyć).

 

post-134534-0-35430600-1405978345_thumb.jpgpost-134534-0-97796700-1405978385_thumb.jpg

 

Powodzenia.

 

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,, :D

p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujegmacieg    0

Wielkie dziękitak właśnie zrobiłem, podłożyłem podkladkę i co się jeszcze okazało, że ta śruba imbusowa powinna mieć kulke której nie było i nie trzymała tak jak powinna. Ta awaria usunięta, ale okazało się że padło sprzęgło gumowe to przy silniku, zamówiłwm nowe tulejki sprzęgła, jest to troche trudne abu dostać się tam bez odjeżdzania silnika, wyjsć wyszły, ale teraz trzebaje włożuć spowrotem.

 

 

Nie trzeba ruszać silnika żeby wyjąc i włożyć sprzęgło. jeśli rozbierasz od strony wałka to do wszystkiego jest łatwy dostęp. Mam jeszcze pytanie : ile płaciłeś za gumy do sprzęgła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Witam

Mam pytanie czy Nowe kombajny Sampo Rosenlew wejdą na Polski rynek ? czy moze juz coś wiadomo ? może ktoś już ściąga z Finlandii kombajny ?

John Deere to nie to samo co sampo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj