piotrek161

Jaki pług wybrać ?

Polecane posty

karbon    0

na moje na 4 kvernelanda nie licz ale moze na jakaś lrzejsza 4 to tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja bym proponował 3+1 jak nie da rady to odkręcisz, chociaż powinien w 4 bez problemów latać

 

chyba jest już taki temat...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Polecam Ci Kunh Multi-master mój wujek takie ma i ciąga je kubota 108 o mocy 108KM ziemie przeważnie IV klasa, są dość lekkie oraz bardzo ładnie kryją myślę że inni też ci je polecą

4 you :]


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Najlepiej kupić pług typu "vario". Można wtedy ustawiać jego szerokość w zależności od panujących warunków na polu. Każdy traktor o mocy 110 KM spokojnie sobie poradzi z pługiem 4-skibowym (uciąg, udźwig i obrót).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

no u mnie na ziemiach 4 i piątej to pod 110 to i 5 podepnie ale co z tego po oranym tak tak da radę ale weź jedź tą 5 zaorać trawę żeby siewną wsiać u mnie 3 od sąsiada to szło bez jaj. ja mam tylko 2 to wiecie wiele tym nie zdziała i też kupić muszę 4.ale jak będę 4 kupowAŁ To jedynie kvernelanda bo u nas te niebieskie szwedzkie chwalą zapomniałem nazwę :D ale nikt nie ma ciągnika pow 100 koni więc nawet 4 nikt tu nie ma :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Najlepiej kupić pług typu "vario". Można wtedy ustawiać jego szerokość w zależności od panujących warunków na polu. Każdy traktor o mocy 110 KM spokojnie sobie poradzi z pługiem 4-skibowym (uciąg, udźwig i obrót).

 

najlepiej kupić i wydać kasę na coś co przy pługach do 4 skip, nie jest aż tak potrzebne, przy 5 skibach jest to zakup wart swojej ceny...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pociągnąć to pociągnie ale z większością czwórek będzie problem z obracaniem... a kuhna akurat mam i jest strasznie długi;/ zaznaczam że starego nowych nie macałem...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paollo22    0

polecam overum'a (kongskilde) cx'a 4 skibowego sam mam takiego i df k 100 w glinie se z nim radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam taki problem. niedawno zakupiłem do mojego gospodarstwa df agrofarma 100 (96KM) i teraz stoje przed wyborem odpowiedniego pługa do niego. w grę wchodzi pottinger servo 25nova 3 skibowy lub polski ibis LH3+1. proszę o opinię na temat tych dwuch pługów i co byście zrobili na moim miejscu.

 

PS. co roku pług bedzie przeorywał ok 30 ha ziemie III I IV klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Witam

Kolego my posiadamy taki sam ciagnik i kupilismy do niego plug Ibis niejestem pewien ale chyba LS albo XLS 3+. W kazdym badz razie na zabezpieczeniu resorowym. Ziemie u nas sa gliniaste i ciagniczek ma co robic ale jakos daje sobie rade. Zabezpieczenie resorowe bardzo dobrze sie sprawuje. Troche z jazda jest problem bo plug ma swoja wage i go podrzuca a z obruceniem niema problemu. Jesli myslisz o 4 skibowym to bedziesz musial mocno dociazyc przod. Mysle ze w lekkiej ziemi to pociagnie spokojnie 4 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na przodzie mam 500 kg ale jak będzie potrzeba więcej to można jakieś 100kg dołożyć a ten LH to waży 1100 więc tyle co jego odpowiednik z pottingera tylko mnie martwi czy ten pług się nie powyrabia na sworzniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Tego to ja ci nie powiem. My mamy go dwa lata a orze 20h. Wiecej ciagniczek lata w transporcie pod koparka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Nie chce zakładac nowego tematu więc do tematu chce kupic nowy pług, ale nie wiem czy wybrac Kuhna czy GB. Ma to byc pług 4 skibowy obrotowy zabezpieczenia hydrauliczne, nie wiem czy wziąśc ścinacze skiby czy przedpłużki (co lepsze na orke po kuku na ziarno)??, ciągnik jakim dysponuje to 140km, następna sprawa czy ma byc koło transportowe czy nie (najdalej pola mam 15km od domu)? prosił bym was abyście mi doradzili konkretnie jaki pług i model jak możecie to opiszcie troche wady i zalety jak ktoś użytkuje takowy :)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj