center

Podnośnik w 7211

Polecane posty

Radekk    157

Witam. Uszczelniacze musisz założyć tak aby były skierowane tą ostrą krawedzią w strone gdzie wpływa olej do cylindra. Teraz akurat robiłem podnośnik przy okazji remontu zetorka. Jakby co to masz zdjęcie i zobacz sobie Tłok podnośnika zetor

Aha co do odpowietrzania to nic nie musisz robić , po wymianie uszczelniaczy na tłoku wciśnij go aż do końca cylindra, podokręcaj wszystkie rurki i bedzie okej.

Edytowano przez Radekk

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wielkie dzięki RADEKK za odpowiedzi, jeszcze mam pytanie w jaki sposób założyłeś uszczelniacze? Czy schładzałeś tłok a uszczelniacze podgrzewałeś w ciepłej wodzie aby były elastyczne, czy może w inny sposób?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Z racji że teraz jest zimno na dworze to tłoka nie schładzałem, a uszczelniacze do garnuszka z gorącą wodą aby zrobiły się bardziej elastyczne i wtedy zakładasz ja to robiłem małym srubokrętem ( ostrożnie aby nie uszkodzić krawędzi) i druga ręką sobie pomagasz. Jak założysz to zapewnie będa się luźno obracać na tłoku, wtedy bierzesz i cały tłok zanurzasz w gorącej wodzie i po chwili wyciągasz i ładnie się docisną po ostygnieciu. To chyba tyle.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wielkie ale to wielkie dzięki za pomoc, masz u mnie BROWARA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Akurat niedawno kupiłem zetora i robie mu generalny przegląd ,wymiana uszczelniaczy,wszystkiego co jest już zużyte, itp. także jestem w temacie i to nie problem pomóc :)


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi, żeby ni eopadał podnośnik to sobie taki ząbek przykręciłem, że jak dźignę do końca, to mi wajcha za ząbek wejdzie i na pewno nie opadnie podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palczak    0

Ja mam problem w drugą stronę. Po zimie wajcha od podnośnika strasznie ciężko chodzi, tak na dwie ręce trzeba ciągnąć. Luzowałem sprężynę dociskającą podkładkę i nic. Co może blokować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Odświeżę temat , o tuż jakiegoś czasu opada mi rączka od podnośnika i nie chodzi tu wcale o dokręcenie sprężyny czy o podkładki , w tym przypadku rusza się rączka wraz z prowadnicą po której się ją przesuwa , rusza się jednocześnie z rączką regulacji - SIŁOWA , MIESZANA , według katalogu nazywa się to rurka nośna - element te łączy się z korpusem podnośnika i tu mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

niedawno robilem podnosnik ,jak dobrze pamietam to musialo sie cos tam poluzowac i trzeba sciagnac podloge i podokrecac sruby.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek rozbierzesz to na początek sprawdz czy nie odkręciła się śruba która powinna być właśnie pod tą rurką nośną przy samym korpusie podnośnika tylko bez zdjęcia podłogi to się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Dzięki koledzy to rzeczywiście tylko ta śruba przy korpusie podnośnika , wczoraj porównywałem przy sześćdziesiątce jest podobnie zamontowane tyle że dostęp dużo łatwiejszy , wiecie może do czego służy ta regulacja przy tej dolnej śrubie i czy ma to jakieś znaczenie w jakim położeniu przykręcę tę rurkę nośną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuje się to przy nastawach regulacji pozycyjnej jak już przykręcisz tą śrubę to musisz sprawdzić czy przy maksymalnym podniesieniu ramion jest jeszcze możliwość ręcznego podniesienia ramion ,czy jest luz bo jesli nie ma luzu to może nastapić przebicie tylnej sciany mostu przez tłok podośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Rozumiem - niby szczegół a ważne co do pokrywy to już raz miałem pękniętą tyle że w sześćdziesiątce w tedy były obluźnione śruby od cylindra , jeszcze zapytam - po naprawie podnośnika czyli wymianie pokrywy na nową i przełożeniu wszystkich elementów ciągnik podczas siewu zbóż potrafi nie zauważalnie podnieść siewnik i miejscami nie dosiać , jesienią przed siewem obniżyłem cięgła na max w dół i teraz siał dobrze , pytanie co jest nie tak , nad mienie że nie przesuwam rączki na max do dołu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez ziooober88
      Witam, posiadam Zetora 7211 wczoraj zakleszczyła mi się w nim skrzynia. Po odkleszczeniu stwierdziłem, że wymienię olej i filtry. Wymieniłem filtr olejowy i do tego wyczyściłem filtr magnesowy przy pompie. Zalałem nowy olej, podpiąłem glebogryzarkę i pojechałem na pole. Chcąc podnieść maszynę podnośnik nie reagował. Stwierdziłem, że jest mało oleju. Dolałem oleju i podniósł później po przejechaniu kawałka znowu nie chciał podnosić ale oleju jest odpowiedni stan. W pewnym momencie podniósł i zjechałem do domu. W trakcie powrotu podnośnik zaczął opadać. I raz na 20 razy podniesie podnośnik. Jak włączę kiprowanie przyczepy to na wyjściach nie pojawia się ciśnienie. Co może być nie tak? Gdzie leży problem? Czy przy odkleszczaniu coś przestawiłem? Dodam, że musiałem ściągać całą pokrywę skrzyni żeby go odkleszczyć.
    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj