krolik13

rozdrabniacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolik13    1

Witam.mam taką przekładnie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=197715 jest to tzw. "przystawka pasowa kątowa do URSUS C-330" zamierzam zrobić na niej rozdrabniacz sadowniczy do gałęzi i do trawy.Prosze jeśli by ktoś miał dane techniczne tej przekładni bo nie moge nigdzie nic znależć na ten temat.

Interesuje mnie też wasza opinia na temat czy ta przekładnia wytrzyma obciążenia jakie są wytwarzane w rozdrabniaczu...powiedzcie też jakich wymiarów zrobić rozdrabniacz...jakiej szerokości...na 2 noże czy może na jeden??

prosze o waszą pomoc...z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

masz instrukcje do C-330?

no właśnie nie mam ...jakbym miał to bym nie prosił o dane techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375

Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.

Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkość obrotowa koła pasowego przy obrotach silnika 36,67 obr/s (2200 obr/min)- 22,9obr/s (1375obr/min).

Prędkośc obwodowa pasa 15,8m/s

Średnica i szerokość koła pasowego 220mm i 145mm.

 

Tyle jest w instrukcji.Przepisałem co do kropki :D:)

 

Pozdrawiam


-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

no a czemu mówisz ze jeden nóż nie wchodzi w gre??przecież są produkowanie kosiarki sadownicze z jednym nozem o szerokości roboczej 160- 180 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja mam rozdrabniacz famarolu 1,50 i to jest do ciągników klasy 9kN lub większe.przekładnia 912obr/min.zetor 3011 podchodzi niby pod klasę 9 ale to jest minimum(już 2 razy urwałem wałek).znajomy ma ditta-seria 2 metry to 360 nie dawała rady.a przy takich obrotach to lepiej zrób 2 łańcuchy.ja pierwszy rozdrabniacz miałem samoróbkę i na łańcuchach.to mniej niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375

Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.

Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.

 

gdybyś jednak miał możliwość zrobienia zdjęcia byłbym bardzo wdzięczny...a jeśłi nie masz jak zrobic to napisz coś o tym rozdrabniaczu...czy jest na 1 nóż czy 2 jeśli na jeden to czy nóż jest bezpośrednio zamocowany do przekładni czy jesłi na 2 jakie są wielkości szajb? długości pasów...

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Koledzy dajcie jakies odpowiedzi...zależy mi na tym bo chciałbym zacząć prace związane z wykonaniem kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.

chodzi mi o zrobienie na jeden nóż czyli jedno wirnikowy.i nóż zamocować bezpośrednio z przekładni.

 

Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

a możesz coś więcej o nim napisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik13    1

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

no ja wiem...musza być 2 przeciwległe noze po przeciwnych stronach. ale chyba na przekładnie na wyjście założe koło pasowe z 2 kanałami i robie kosiarke na 2 wirniki taką szerokosci roboczej 200 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jmierzwa952    2

to jakie noze polecacie do takich kosiarek?

juz posiadam most od zuka(chyba albo mercedes) przelozenie 1;2,25

jakies propozycje mile widziane :)

Edytowano przez jmierzwa952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj