kpiotr

Tymianek

Polecane posty

kpiotr    16

witam. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może stosował mechaniczny zbiór tymianku z pola??? jeśli tak to jakimi maszynami???? jak wiadomo jest to roślina zielna i najlepiej zbierać ją widlami z pola ale to dość czaso- i pracochłonne.pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

u nas kiedyś sie kosiło kosiarką rotacyjną normalnie tylko łącznik górny skrócony żeby noże bardziej po ziemi szły a potem załadunek to ręczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja tez kosiłem rotacyjna. i tez zbieralismy ręcznie z pola na przyczepe.ciekawu mnie czy ktoś właśnie załadunek ręczny zamienił na mechaniczny???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Ja wszystkie zioła zbieram mechanicznie!!!Cięcie nastepnie schnie na pokosach rano z rosa robie 2 pokosy w jeden przeschnie i zbieram jak jest potrzeba to dosuszam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

dawid1862 a nie masz dużych strat z racji obtrząsania listków???w wały jakims słoneczkiem albo zgrabiarka zgrabiasz tak?? duzo masz ziół??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

straty sa nawet mniejsze niz przy zbiorze recznym!recznie to nie wiem czy 50 pracownikow dalo by rade

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a co w przerobiłeś w podbieraczu???a jak zwieziesz do domu w przyczepie mięte to przeładowujesz ją na inne przyczepy zeby odstawic do skupu czy jak??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

widze ze zielony jestes w tym temacie!ciezko mi wytłumaczyc co przerobilem jest po prostu uszczelniony i nie ma prawa nic gubic!nie wiem o jaki skup ci chodzi!ja zworze do magazynow po zwiezieniu omłot,odsiew,workowanie i sprzedarz beposrednio do niemiec i dalszej europy zachodniej!nie wiem jak wyobrazasz sobie przeladowanie tak ogromnej ilosci na przyczepy!!ziola nie sa ciezkie a bardzo objetosciowe!

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

no właśnie nie wyobrażam sobie dlatego pytam. no troche zielony nie ukrywam, miałem kiedys tymianek ale odstapiliśmy od jego uprawy. ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad możliwościa zmechanizowania zbioru aby do nich powrócić kiedyś jak przejme gospodarstwo. a jak opłacalnośc mięty i czemu tylko ja uprawiasz z ziól??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

uprawiam miete i 5ha kozła lekarskiego innych nie chce bo sa nie oplacalne i cena jest nie stabilna z mietą teraz jest bardzo dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a moge wiedziec ile tak mniej wiecej z 1 ha mozna zarobic??jakie maszyny sa potrzebne obrubki mięty juz po zwiezienu??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

wszystko zalezy jaka masz wydajnosc!mi sie udaje nawet 3 pokosy chlasnac wtedy 2,5-3 tony omłotu z hektara!młóci sie kombajnem zbozowym obojetnie jakim!!!sa tez inne sposoby ale mniej wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

no ja rozumiem ze wszystko zalezy od wydajności...a próbowałeś może kiedyś młócic tymianek kombajnem zbozowym? a worki które sprzedajesz to ile kg omłotu zawieraja? co robisz z odpadkami?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

tymianek tez młócilismy kombajnem tyle ze poznie byl odsiewany bo ma delikatniejsza łodyge i bardziej sie tnie!!!mieta jak mam duze worki to omłot do 20% łodygi do 20kg a odsiew do 25kg!!!łodyge tez sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

czyli z mięty sprzedajesz wszystko.. bo z tymianku łodygi trzeba spalic. przynajmniej my tak robilismy.a na polski rynek nie sprzedajesz miety wogóle??kupiłes tego fendta 311lsa??jakimi ciagnikami obrabiasz cały areał?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Z mięty mozna sprzedac wszystko gdyz z kazdej jej czesci mozna pozyskac olejek!naszym nie sprzedaje bo sa nie wyplacalni i kantuja krotko mowiac wyzyskiwacze!!!ty sie narobisz jak debil a oni by chcieli kupic od ciebie za grosze i jeszcze zebys za kasa czekal,ja sie na to nie godze!obrabiam zetorami 7745i7711 oraz c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

no taka polityka w naszej polsce niestety. i najlepiej jakbys za darmo im oddał albo jeszcze dopłacił.a innych ziół oprócz mięty niemcy nie chcą?? czy tam tez nie opłaca sie niczego innego eksportowac??masz umowe na odbiór podpisana na dłużej w niemczech?czyli fendta nie kupiles...


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

moze i oplaca sie tez uprawiac inne ziola ale mieta ma najwiekszy zbyt gdyz ma szerokie zastosowanie i ja tez wychodze z zalozenia ze jak sie ma wszystkiego po trochu to marne zyski!kontrakt podpisuje co roku ale nic z nim sie nie wiaze bo sprzedaje do 3 firm i wtedy kiedy mi pasuje!mozna powiedziec ze pod koniec sezonu dostaje oferte na konkretny towar przygotowuje i wysylam!kupilem 310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

aha na tez zasadzie, a interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. mianowicie eksport p do niemiec.tzn Ty sam bezpośrednio dogadujesz sie z niemiecka firma czy przez polskich pośrednikow??trzeba znac dobrze obcy język?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

bez posrednikow bo wtedy to nie wiesz czy za dobra cene sprzedajesz a ci co kupuja w kraju ziola naprawde duzo na tym zarabiaja!jezyka nie musisz znac gdyz rynek ziol jest maly i wszyscy sie znaja przewaznie firmy niemieckie maja tez jakies oddzialy w polsce,przyjezdzaja i sie dogadujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

aha w ten sposób.często sie zastanawiałem jak wygląda taka sprzedaz za granice. a nie podchodziłeś do tego w ten sposób że może lepiej mieć większe zróżnicowanie produkcji?? bo zawsze mozna z ceną trafić na których produkt.a tak jak sie ma tylko jedno to dośc ryzykowne. chyba ze zle myśle.....


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

przy innych ziołach jest wiecej pracy i musial bys miec duzo magazynow zeby ich nie mieszac ze soba,ogólnie ciezko by bylo sie wyrobic!ja sezon koncze w listopadzie i do wiosny sie obijam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

no niby tak. ale jakby sie rozwinąc bardziej i powiekszyc pow magazynową i pow pól i siac rożne zioła to juz mógłbys się stać duzym partnerem dla takich niemieckich firm.oczywiście musiałbys ludzi zatrudnic.teraz kogos zatrudniasz do pomocy??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

w sezonie mam 6-8 pracownikow zwlaszcza do omłotu!!nie ma co szalec mi wystarczy tyle ile mam i tak ledwo nadazam bo wszystkiego jak sam nie dopilnujesz to nikt za ciebie tego nie zrobi!inne ziola w tym momencie nie placa bardziej oplaca sie kupic od malych producentow i sprzedac na zachod!pola nie powieksze bo nie ma ziemi w okolicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

co racja to racja. nikt tak nie zrobi jak samemu.masz jakas maszyne do workowania czy recznie sie to robi?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj