uiop86

Ciągnik w przedziale 141-180 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CamilloVII    18

@gabrysiak. Oczywiście że się łapią, po tu ruski wprowadzają nowsze i "czystsze" silniki żeby się łapały. Obecnie wchodzi generacja .5 i spokojnie ją zarejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

zetor proxima 100 w tej cenie bedzie dobrze wyposarzony :)

ja bym myślał na jakimś zetorem ja użytkuje proxima 100 nie jest tak paliwo żerna jak ludzie mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamAdamiak    1

Witam! Podłącze się do tematu. Mam zamiar kupić ciągnik około 80km pomocniczy cena do max 200 tys. +/- 20 tys jak ma posłużyć dłużej    z turem. Będzie pracował z turem, rozsiewaczem, opryskiwaczem... (Pomocniczy) Ma być prosty w budowie bez elektroniki  bedę nim robił 200mth rocznie około. Jednym zdaniem: Ma być prosty, niezawodny, i na długie lata w gospodarce. Dla zainteresowanych ma zastąpić Mtz 82 z 1995 roku. Liczę na pomoc :D Co myślicie o tych małych Jelonkach bo słyszałem, że niby chińszczyzna :(  I czy wart się pakować w Common Raila jak na dlugie lata 

Edytowano przez AdamAdamiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3075    7

witam !!! Może popatrz na M-F'y bardzo pochwalę te ciągniki !!! Sąsiad teraz kupił 3635 z 2010 r z ładowaczem . i powiem że to fajny ciągniczek !!! Tylko ma jedną wadę !!!do tura zalekki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

ursus c 380 to tak jak i famtrac jednakowe parametry tylko famtrac tańszy i lepsze wykonanie


ja równiez szukam ciagnika takiego do 80 koni jako głowny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Może zastanów się nad Zetor Major 80 ma niecałe 80km,cenowo to koło 110 tyś netto wyjdzie z turem.Ostatnio wygrywa rankingi sprzedaży.

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Farmtrac 675 DT i Ursus C-380 mechanicznie są prawie identyczne, bo mają ten sam układ napędowy i silnik Perkinsa. Ursus ma za to swoją kabinę 4-o słupkową, a Farmtrac ma kabinę Koja, czyli podobną do kabiny Majora 80, bo ten też ma kabinę Koja. Major teraz ma silnik Deutza z CR, ale napędy są też Carraro.

JD serii 5G też mają napędu Carraro, te same co Ursus, itd. MF-y serii 3600 również posiadają te napędy.

Jeśli więc wykończenie kabiny i "marka" nie są konieczne w nowym ciągniku, to polecam Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

A czy na młodego rolnika ,łapie sie belarus generacji 4,czy spełnia wszystkie wymogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Może zastanów się nad Zetor Major 80 ma niecałe 80km,cenowo to koło 110 tyś netto wyjdzie z turem.Ostatnio wygrywa rankingi sprzedaży.

Jakim udźwigiem będzie dysponował ładowacz w tym ciągniku?

I co sądzicie o common rail, który jest w tym ciągniku, to lepsze rozwiązanie niż wcześniejszy silnik Zetora montowany w Majorze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

@Niewiem10 Z danych technicznych wynika że ładowacz ma udźwig 1600kg.Wiadomo że jest to udźwig tzw. "przy ziemi".Co do common rail-a to jest on montowany od niedawna w silniku deutz-a o pojemności 2,9 litra który montowany jest w majorze od niedawna,napewno będzie bardziej oszczędny od swojego poprzednika,co do samej awaryjności układu common rail to uzależnione jest to przede wszystkim od jakości paliwa.A co do samej awaryjności nowego silnika  montowanego w zetorze to niestety nie wypowiem się jest to nowość i jest mało inforamcji na jego temat,być może jakiś użytkownik mógłby się podzielić swoją opinią.Wiem natomiast że stare silniki zetora nie były zbyt oszczędne,ale też nie były baardzo paliwożerne,wiem bo posiadam zetora proxime 8441 od 7 lat, były raczej dosyć trwałe i nie było z nimi poważnych problemów.Pozdro

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Z tego co się orientuje to niestety ale tak będzie,poniżej 87km to będzie już major.Być może na placu u dilera się jeszcze znajdą  ostatnie sztuki tych mniejszych.

Edytowano przez proximaplus

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

a mógłby ktoś coś więcej napisać o tych nowych ursusach? jak się spisują te nowe 80-tki? może ktoś posiada? i czy warto w to inwestować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Nowe Ursusy to coś takiego jak Farmtrack,silniki Perkinsa,układ napędowy Carraro.

Niektórzy nawet pisali który model Farmtracka ma dokładnie ten sam silnik i układ napędowy co dany Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir4514    0

Witam co sądzicie o New Holland TD5.105 lub T5 proszę o ocenę i wypowiedzi co w nich nie tak(jeśli jest coś nie tak )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Co powiecie o John deere 5090G? Cenowo pewnie bezie sie łapał i według poprzedniego designu ten jest duzo lepszy, a przynajmniej ładniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Byłem w podobnej sytuacji jak autor tego tematu w kwietniu. Kupowałem ciągnik z turem szybko chaciałem to załatwić ponieważ stary ciągnik już wysiadał a siewy kuku czekały, pojechałem do dealera farmtraca zaproponował mi model 675 dtn z ładowaczem czołowym agromasz Ł104 jeszcze w promocji za 106 tys dobrałem wyposażenia za 9 tys cena 115 netto. Podpisałem z nim umowę (można powiedzieć z przymusu bo powiedział że jak nie podpisze umowy to promocja przepada bo to ostatnia sztuka a nie znałem ceny ursusa c 380), ale kilka dni pózniej ciekawość jednak wygrała wstapiłem do dealera ursusa zapytać się o model c 380 +ładowacz czołowy ursus TUR4 i jak wychodzi cenowo. Ursus z lepszym wyposażeniem tzn (w turze był szybkosprzęg i amortyzator wstrząsów a w ciągniku hydraulika 3 sekcyjna oraz był bardziej zwrotny w farmtracu tego nie było ponieważ z tym wyposażeniem farmtrac kosztował by 121 tys netto a chodziło mi żeby był tani) ursus kosztował 111 tys netto ale nie kupiłem ursusa tylko farmtraca ponieważ nie mogłem odstąpić od umowy chyba że zapłaciłbym 20 % wartości umowy, więc nie polecam się spieszyć ale nie żałuje wyboru farmtraca bo to jednak te same podzespoły tylko opakowanie inne ale żałuje wybory dealera   ale jak bym maił kupować jeszcze raz to wybrał bym ursusa jednak cena i wyposażenie było lepsze oraz miałem problemy z dealerem farmtraca (ciągnik nie miał takiego wyposażenia w jakim zamawiałem to znaczy brak zaczepów radia głośników ale dowiezli wszystko jak narazie dobrze sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy za 150 tys brutto można kupić nowy ciągnik o przedziale mocy 80-90KM? Byłby to główny ciągnik w 20ha gospodarstwie. Prace typu, orka, siew, uprawa, talerzowanie, transport. To ma być ciągnik, który posłuży długie lata i wiadomo, że chciałoby się ciągnik, który będzie pracować, a nie stać w serwisie co chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Co sądzicie o zetorze proxima 90 z skrzynią 12/12? To chyba najprostsza skrzynia z rewersem a 6 biegów to zaleta. Coś słyszałem że muszą w zetorze montować silniki deutza, prawda to? Do ciągnika dobrałbym tylko najszersze opony jakie są, obciążniki na tył i tura nw zl 26, 36?, 40km/h skrzynia, ile by taki mógł kosztować szacunkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do dealera i dowiedz się ile policzyliby Ci za to. Podstawowa wersja kosztuje chyby około 140 tys brutto.

A ja w dalszym ciągu czekam na jakieś pomocne wpisy na mój wcześniejszy wpis. Na chwilę obecną widzą mi się Zetor Proxima 90, Farmtrack 690 DT, Ursus 9014H. Za 150 tys brutto chyba nic lepszego nie udać się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

ft 690dt, odradzam... sąsiad ma prawie 4k przebieg i co tam nie było robione, a drugi ma może połowę tego i już parę awarii było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj