pawlus224

Agregat przedsiewny do C-385

Polecane posty

pawlus224    2624

Witam :) Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy :D

W najbliższym czasie mam zamiar zakupić agregat uprawowy przedsiewny na wysokich zębach sprężynowych do mojego URSUSA C-385 . Jednak jest kilka kwestii w których nie mam pewności i proszę was o pomoc w dobrym wyborze :) Mianowicie interesuje mnie prosty agregat pokroju firm takich jak BOMET , Henryk Batyra koniecznie z podwójnym wałkiem strunowym ale własnie nie wiem czy zdecydować się również na wał przedni ? co on daje w praktyce ? bo w teorii lepiej niz kółka utrzymuje głębokość pracy redliczek a także napewno wstępnie kruszy glebę , ale jak jest w praktyce ? czy są jakieś wymierne korzyści z jego zastosowania ? Nom i czy z nim ciągnik ma ciężej czy lżej niż z kólkami?

Szerokośc jak zdążyłem się zorientować to 2,8 - 3,2 m odpowiednia do tego ciągnika (u poprzedniego właściciela pracowal z 3,6 ale tam mial lżejsze ziemie do uprawy) Dodam , że ziemie mam średnio ciężkie , teren raczej równinny a klasa bonitacyjna to 2- 3 B .

 

Do tej pory miałem agregat uprawowy 2,1m na ciężkiej bronie redlicowej z podwójnymi wałkami (aktualnie do sprzedania) na temat agregatów na zębach sprężystych nie mam praktycznego doświadczenia :) Liczę na waszą pomoc :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jak jest z efektem uprawy bo widzę,że pojedynczy wałek ma z tyłu tylko ? Nom i wiesz moze coś o cenie bo ni hu hu nie mogę się doczytać :)

Wygląda porządnie w porównaniu np. do agregatów z oferty roltechu (według mnie straszna tandeta). I wychodzi na to ze możnaby szerszy podczepic bo ma małe zapotrzebowanie - przynajmniej teoretycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

sąsiad kupił lecha z expomu 3.6m ale ma ciągnik 100km,robote robi naprawde bardo dobrą.Do c 385 może być 3,3m lub 2.8m -bo takie jeszcze są.żałuje tylko że nie wziął szerokiej szłapki i jest jeszcze jedno ale...cena,dał za niego coś koło 11 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal89    0

Ja bym ci polecił Brodnice2W 2,8m. to bardzo dobry agregat posiadam taki z przednim wałem i jestem z niego bardzo zadowolony, ten wał jest to bardzo dobre rozwiązanie, przedtem miałem mniejszy z kółkami i mam porównanie, dodam jeszcze że zastanawiałem się nad bometem ale cena jest prawie taka sama a wykonanie o niebo lepsze

 

http://www.pomltd.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=16&Itemid=150


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Michal89 - dzięki za link , rzeczywiście wygląda ciekawie :D

 

@kaniuka125 - 11 tys dać za agregat jak dla mnie to za dużo :) wiadomo jakość pewnie nie do porównania z np. Bometem ale nie na moją kieszeń niestety :)

 

Kurcze tych agregatów jwest od groma ale niektóre firmy to takie badziewie wpychają ze hej :)

A jak myślicie do 80 lepiej 2,8 czy 3,0 metra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

ja ciągałem c 385 3.6m-troche ciężko ale szła.Zobacz na to dość fajny za małe pieniądze 3.2m akurat pasuje-http://www.rolnicze-maszyny.pl/agregat-uprawowy-z-przednim-walem.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzięki , już działam :D

@lukaszjarm - a masz jakies fotki i skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ja bym ci radził jakiś z Henryka Batyry mam taki 3,6m wyprodukowany ponad 10 lat temu nie było z nim kłopotów ciągany był Ursusem 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a jaką masę ma C385? na wiki wisi coś ok 3,5t, ale te dane wydaja mi się trochę oszukane-wazył go ktoś?;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja swojej nigdy nie ważyłem ;[

@silver105 - te agregaty na oko nie wyglądają zle , ba nawet dobrze na tle innych firm , być moze własnie na taki sie zdecyduje bo do firmy ich mam blisko i moze udałoby sie cos wynegocjowac ;[ Póki co w poniedziałek Jadę się nieco rozejzec równiez po używanych zachodnich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj