rafal

Jaki siewnik 2,5m?

Polecane posty

rafal    7

A wiec tak, jestem zainteresowany kupnem siewnika (używanego), chcę aby był w miare dopasowany do c-330 i chcę żeby nie był za cięzki.

Najbardziej wchodzi w grę 2,5 metra, mam niezbyt ciekawe warunki na moim areale (sporawe górki).

Kolega ma isarie 2,5 m i wydaje sie bardzo masywny i ogólnie duży, nie wiem czy c-330 po zasypaniu zbożem podoła z nim po moich terenach. Dodam że chciał by, się zmieścić w 3000zł.

Myślę ze moge na Was liczyć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Ja mam Hassie i myślę że do 3000zł można kupić siewnik w niezłym stanie ^^ Na pewno Amazone to dobre siewniki ale chyba nie ten przedział cenowy !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Wiesz ile waży po zasypaniu? Ile mieści się w skrzyni? Zasiejesz nim trawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Powiem szczerze, że nie wiem ile wchodzi do skrzyni bo nie sprawdzałem dokładnie, zależy od zboża, my sypiemy tak dwa worki bo ciąga go T25 a wagę zobaczę jeśli jest na tabliczce ! Tyle tylko dodam że jest to Hassia DEN225 czyli 2,25m a nie 2,5m ale różnice w wadze i pojemności są chyba nie wielkie Ma mechaniczną skrzynię Nortona 72 przełożenia !!! 19 redlic To taka trochę mało spotykana wersja ale taki się trafił w miarę tanio to kupiliśmy ^^


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

T25 trochę lżejszy niż c-330. Mówisz że sypiesz 2 worki, dużo jeszcze jest miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POLECAM isarie 6050 2,5 metra 19-21 lejków ja sieje t-25 mam GÓRY I POCHYŁOSCI na polach

moge w niego zasypac 300kg pszenicy i siac wszystko od traw do grochu

 

nie obawiaj sie masy siewnika jesli masz zdrowa 30 to spokojnie dasz sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Na pewno jeszcze by coś upchnął oprócz tych dwóch worków, ale Mój tata jest przewrażliwiony że po co tyle jak jest czas i zawsze można dosypać !!! Jedną modyfikację tylko wprowadziłem a mianowicie są inne koła, szersze niż fabryczne


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A nie zastanawiałeś sie może nad polską produkcją ?? a mianowicie nad poznaniakiem ^^ bo za 3000 zł to juz dorwiesz jakiegoś ladnego poznaniaka 2,7m który jest tam pare kilo cięższy , ale i tak trzydziecha da sobie z nim rade :D wiem bo kiedys sam takim zestawem siałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Wiesz.. Napewno polski wychodzi z gry, widze jakie są efekty siewy zachodnich i polskich, a 2,7 m to juz komplennie nie pasuje, mam w planach kupno Ciągnika i agregatu własnie 2,5 m, więc chce kupic juz taki siewnik zeby to wszystko sie zgrywało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ahh tam poznaniak. Fakt że jeżeli on ściezek nie bedzie robił to tam ujdzie. Ale ja kupiłem nei jestem zadowolony z poznaniaka. Nie pchał bym się w polską produkcje. Fakt one nie psuja sie i tanie są ale to tylko 2 zalety. Tylko ze to nie ma żadnych udogodnień. To co niemcy w standardzie mieli to u nas nawet za dopłatą nie było... Stawiam na amazone. 2,5 to będzie latał. T25 z3m amazone z tymi 2 workami latał. Tak że Amazone, tylko znaleśc do 3 tyś hmm ale 2,5m powinieneś znaleść Goirzej jak ja chce ze scieżkami i hydraulik zacniki to mi 6 nie starczy ale 3m ^^


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

POLECAM isarie 6050 2,5 metra 19-21 lejków ja sieje t-25 mam GÓRY I POCHYŁOSCI na polach

moge w niego zasypac 300kg pszenicy i siac wszystko od traw do grochu

 

nie obawiaj sie masy siewnika jesli masz zdrowa 30 to spokojnie dasz sobie rade

 

 

 

 

30 zdrowa, zobacz w gaelrii.

Wałsnie taka maszyna mnie interesuje ^^

Ty masz taki siewnik jak piszesz po wyzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam isarie 6050 bardzo fajnie sie nim sieje t 25 nie ma większych problemów podczas pracy

 

moja isaria jest w lepszym stanie niż ta z linku poniżej oraz jest kompletna w tej jest brak "osłony" na leje która także pełni funkcje zbiornika ziarna podczas próby kręconej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

kup Amazone D7 2,5m mam taki + Amazone REV25 to brona wahadłowa z wałem packera i hydropakiem i ciągam 80-tką , d7 to lekki siewnik{idealny do ciapka} zasieje wszystko{prawie} ale za ładny ciut musisz dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

@jarki ursus100 konny bez przodu da rady takiemu zestawowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

kolego Ty masz taki sam traktor jak ja plus turbo więc napewno da rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Dokładnie ursus z turbiną, masz jakieś dodatkowe obciążenie na przodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ja wolałbym tą amazonke d4 :) jakoś bardziej mnie do siebie przekonuje :D tylko dziwią mnie takie stupki przed redlicami ?? wiecie co to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Ja tego nie wiem.. Nie znam się na takim sprzęcie.

Na plus zasługuję to że jest tabela wysiewu.

i drobny wysiew i dobry stan.

 

Tylko niepokoją mnie takie krótkie znaczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja wolałbym tą amazonke d4 :D jakoś bardziej mnie do siebie przekonuje :) tylko dziwią mnie takie stupki przed redlicami ?? wiecie co to jest ??

 

 

co do tych stupek one powodują ze jak postawisz siewnik do zasypania np. redliczki nie zapychają sie ziemią ponieważ stoją w górze podobnie jest przy cofnięciu sie siewnika... czasem zdaża sie ze nim podniesie sie do góry ciągnik sie cofnie i dłubanie pozostaje a to ma przeciwdziałaś temu... ja uważam ze teraz pozostała już kwestia gustu i wyposażenia.. D4 jest napewno dużo starsza od isary lata 70 pewnie jednak nie sa złe... isarie 6000 bodajże ma kuzyn i bardzo sobie chwali ja tylko ze w wersji 3m... mósiz oprownać osprzet tych siewników cene rynkową i stan techniczny i wybrac najlepszy oraz ten który bardziej Ci sie podba... co do znaczników to nie sa za krótkie to tylko 2,5 siewnik... więc prawie koło obok przejazdy bedziie szło.. pozatym one zapewne są rozkrecane ze są dłuższe.. ja osbiście mam hassie du 100 i nie nażekam ale raczej ona do 30 nie bardzo... ewentualnie du 300 one są lekkie i 30 nie powinna mić problemów z takim siewnikiem...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@pasio zależy co sieje i czy się spieszę jak nie to sobie składam a jak niema czasu to te z kół ps. zobacz w temacie "agregat do DJ 6100" tam sporo opisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnawiam temat... 

Szukam ostatnio siewnika. Kwota na wydanie ok. 5 tys zł. Będzie ciągany z agregatem uprawowo-siewnym. Do obsiania rocznie ok. 10 ha w tym ok. 3 ha ququ... Jaki siewnik do tej kwoty brać pod uwagę? Amazone D7? Czy może jakaś tańsza alternatywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Za 5-tyś ciężko będzie kupić coś porządnego.

Osobiście parę tygodni temu też szukałem siewnika 2,5m,napaliłem się wtedy na Amazone D7 lub D8 i innego nie chciałem widzieć.

Zmieniłem zdanie kiedy oglądałem siewniki Hassia DKL.Siewniki te są naprawdę bardzo solidnie zrobione,mają wszystkie funkcje co D8 a do zbiornika wchodzi 250kg zboża.Porównując takie same roczniki Amazone już będzie malowane albo nadaje się do malowanie a Hassia będzie mieć lakier  w dobrym stanie.

Amazone wg. mnie to chyba trochę przereklamowany sprzęt gdzie 20% ceny płaci się za samą nazwę.

Przekładnia w Hassia też jest mniej awaryjna jak w Amazone w przypadku awarii łożyska kierunkowe są tańsze,cała przekładnia jak i inne części są takie same jak w siewnikach Poznaniak lub Lemken lub Demeter.

Części do Hassia są o 1/4 ceny tańsze jak do Amazone i tak samo trwałe albo i trwalsze.Wszystkie części do Hassia produkowane są w Kutnie.

Ostatecznie zakupiłem od polskiego handlarza sprowadzoną Hassia DKL250 za cenę 6-tyś do małej kosmetyki.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj