rafal

Jaki siewnik 2,5m?

Polecane posty

klepka077    6

Dla jasności siewnik u mnie będzie miał lekkie życie bo będzie obsiewał maksymalnie 6 ha więc cudów na kiju nie oczekuje. Jedynie dokładności. Resztę ziemi mam zajętą przez uprawy wieloletnie stąd moja nie wiedza odnośnie siewników i wszelkie info i wskazówki mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na taki areał to może poznaniak ? Do 3tys. to idzie coś fajnego znaleźć . No ale co kto lubi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Jakoś poznaniaka każdy mi odradza. Kiedyś siała tym cała wieś, ale te czasy minęły i teraz każdy praktycznie użytkuje siewników zachodnich i bardzo je chwalą, a dokładniej każdy chwali swoje. Akurat te 2 czy trzy tysiące więcej nie gra takiej roli. 

 

Poza tym ostatnie dwa lata sieje mi usługowo sąsiad amozonem i jakoś o wiele bardziej podoba mi się jego praca jak poznaniaka. 

Edytowano przez klepka077

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Pomyśl o Poznaniaku ze skrzynią olejową. Są dużo bardziej dokładne od starszych wersji.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

pewnie połowę redlic sprzedał na części B)

Redlice można dokupić :) na dobrych gruntach tak się wysiewa rzepak a nawet jeszcze rzadziej w poznaniaku aby wysiać się zatyka co 2 redlice  no ale co ja tam będę gadał :) jak ktoś nie użytkuje to nie skuma 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Rozumię wszystko spokojnie :) u nas gleby raczej słabe, a może inaczej bardzo zróżnicowane. Zboże zasiewam po skasowanych porzeczkach i są tam ziemie od klasy 2 do nawet miejscami klasy 5 z przewagą klasy 4. Póki co na tych ziemiach sialiśmy przy standardowej rozstawie zbożowej rzepak. Ale są osoby które sieją co drugi lejek. Idąc do meritum chciałbym żeby siewnik był uniwersalny od rzepaku przez pszenicę po łubiny i groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pomyśl o Poznaniaku ze skrzynią olejową. Są dużo bardziej dokładne od starszych wersji.

Taa ,nie ma to jak wujek  dobra rada ,to co polecasz to najgorszy szajs jaki był na rynku ,poznaniak na olejowej jest najmniej dokładny

Zefir w poznaniaku tylne sie wydłuża o 10cm i nic się nie zatyka ,a jak go rozszerzysz na 3m to juz pelnia radości B) :) 

 

12 cm pod rzepak to optymalny rozstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

dokładnie przedłużone redlice, rozstaw na 12cm i lepszy zgarniacz, całkiem inny siewnik

jedyny problem to nie wysiewanie do końca, co przy rzepaku będzie wadą, choć zawsze można porobić jakieś kliny między komórkami w skrzyni zasypowej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie szukam siewnika 2.5m do C-330 i tak mam na uwadze trzy typy

-Poznaniak na skrzyni olejowej

-Amazone d7

-Nordsten na skrzyni z plastikowymi kołami zębatymi

Co byście wybrali najlepszego,waszyn zdaniem?. Te Amazonki to dość ciężkie i te stopki przy redlicach. Nie podobają mi się. Nordsten jest lekki,zgrabny,ale ta skrzynia zębata na tryby plastik się może się popsuć. Oglądałem takie to te wałki rozbite z luzami dużymi... A Poznaniak,no nie wiem,co tam kryją w sobie.... Dlatego pytam. Jakie macie oceny??? Dzięki za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co w tych stopkach przy redlicach jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Też chciałbym wiedzieć... Sam kupiłem D7 i złego słowa nie powiem. Wysieje do kilograma, nic się nie zapycha a wschody bajka... Zdjęcia u mnie w galerii ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
3 godziny temu, krzy24 napisał:

Witam! Panowie szukam siewnika 2.5m do C-330 i tak mam na uwadze trzy typy

-Poznaniak na skrzyni olejowej

-Amazone d7

-Nordsten na skrzyni z plastikowymi kołami zębatymi

Co byście wybrali najlepszego,waszyn zdaniem?. Te Amazonki to dość ciężkie i te stopki przy redlicach. Nie podobają mi się. Nordsten jest lekki,zgrabny,ale ta skrzynia zębata na tryby plastik się może się popsuć. Oglądałem takie to te wałki rozbite z luzami dużymi... A Poznaniak,no nie wiem,co tam kryją w sobie.... Dlatego pytam. Jakie macie oceny??? Dzięki za uwagę.

amazonki są przereklamowane, płacisz za kolor i logo

NN wcale nie będzie gorszy od amazone, może nawet lepiej pomyślany, chociażby przez ocynk, jeśli zębatki są w dobrym stanie to nie powinno się nic dziać, do tego cenowo wyjdzie o wiele mniej

poznaniak na olejowej podobno nie jest taki świetny, jeśli siejesz tylko zboże czy niewielkie ilości rzepaku to szukałbym na mechanicznej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Mam 7 ha zboża do obsiewania razem. Mam przerobiony konny do ciągnika,ale to nie jest to,co taki traktorowy siewnik. 

Kolego izydor6280 masz rację. Za Amazonki się płaci za logo. Do tego te skrzynie bezstopniowe też są awaryjne,jak słyszę i też strach brać. Nie wiem ile może kosztować naprawa takiej,no i zależy co tam się psuje. W Poznaniakach też jest ta skrzynia bezstopniowa...  Niby prosta maszyna te siewniki,a jakie kłopotliwe są te skrzynie do regulacji wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

mam na oku taki siewnik nordstena https://www.olx.pl/oferta/siewniki-zbozow-amazone-hassia-isaria-nordsten-2-5m-z-niemiec-CID757-IDq8cq7.html#87e4e64419

Teraz pytanie jak jest w nim rozwiązany wysiew drobnonasiennych ? i czy to jest na skrzyni bezstopniowej? Z częściami chyba troche gorzej niż do amazone? Cena taka sobie, w sumie to poluje bardziej na amazone ale cięzko znaleść coś sensownego. Tego nordstena jade jutro oglądać. Jest tam jeszcze amazone ale troche drogo jak na d7 no i nawet nie ma automatycznego przezucania znaczników. A wogóle w jakim kraju ten nordsten produkowali ? bo już chyba teraz tego nie robią. Bo hassia to chyba jest od lemkena, tak ?

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Hehe, na 7 ha to ten siewnik się nie napracuje, więc ryzyko, że walnie Ci skrzynia jest niskie....chyba że kupisz trupa za 4 tyś... Co do naprawy to koszt ok 700-900zł za regenerację. No i problemu z częściami m.in. do przekładni raczej nie ma. Co innego do NN. Poznaniaka bym sobie darował...Jesli masz kupować siewnik który na dzień dobry miałbyś przerabiać (wydłużanie redlic) to bym się na Twoim miejscu zastanowił. Chyba że nie masz wysokiego budżetu i lubisz majsterkować to bierz... Twój wybór. P.S. Nordstena produkowali chyba w Danii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

To tak szczerze to ciężko coś wybrać bo ja też musze coś kupić do c 330.też myślałem nad poznaniakiem ale jakoś mi odeszła myśl od niego jak poprzeglądałem ogłoszenia  i ceny jak sobie cenią za te siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Do obsiania ok. 10 ha niby cudów nie potrzeba, ale trzeba mieć na uwadze możliwość wystąpienia awarii siewnika i tu kłania się kwestia dostępu części. Nie będę ukrywał, że m.in. ta kwestia wpłynęła na to, że kupiłem Amazone. Rozważałem również zakup Nordstena lub Hassi ale znaleźć coś nie wymordowanego w mądrych pieniądzach jest ciężko, a i z częściami do nich może nie być kolorowo, szczególnie do starszych modeli. Części do Amazonki dostaniesz w każdej większej hurtowni od śrubki do  kompletnej przekładni... Poznaniaka nie brałem w ogóle pod uwagę. Miałem na "testach" i się wyleczyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

z częściami do NN też nie powinno być problemów, dziś klepią te siewniki z logo kongskilde 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Dlatego napisałem że do tych starszych może być problem. ;) Do  tych nowszych NN faktycznie mogą pasować części z Kongsklide. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

a jak z wysiewem  rzepaku w tych nordstenach. jak sie sprawdzają te nakładki na kółka wysiewające. siewnik sieje rzepak w miare równomiernie, nie w takich kupkach? bo wydaje mi sie ze na tych kółkach do przenicy to niezbyt dokładnie to wysiewa.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Kolego Buszido007,jak tu zaglądać,to napisz czemu trzeba (wydłużać redlice)? Rozumiem,że madz na myśli siewnik NN? Co tam jest,że trzeba przerabiać pewnie...

Przepraszam,ale trochę czasu zeszło od napisania ostatniego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Wydłużać redlice trzeba w Poznaniaku. Mam tutaj na myśli odsunięcie tylnego rzędu redlic od przedniego ( zwiększenie ich rozstawu). Dlaczego? Bo jest to główna przyczyna zapychania się tych maszyn. Z NN nie miałem osobiście do czynienia ale podejrzewam ze jest to w nich lepiej rozwiązane niż w krajowej maszynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Teraz rozumiem,że o Poznaniaka chodziło. Ja do tego siewnika nie mam jakś przekonania. Samo malowanie w tych Poznaniakach to jakieś słabe. Najlepiej podoba mi się ten NN,bo jest w miarę lekki do C-330. Mam na myśli wersję nowszą z czerwoną klapą,tylko ta skrzynia do normy wysiewu z plastikowym trybami była,no bez luzów i żeby dostać w razie czego części do tego. A tak to może być na parę ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj