Zaloguj się, aby obserwować  
marcin974

obroty w pronarze

Polecane posty

sebe1033    397

przecież mówię wyższe spalanie następuje po przekroczeniu 2000/2100 obr najwyzszy moment-siłe Masz przy 1600 a potem coraz mniej podobnie z KM po przekroczeniu iluś tam obr (może i 2200 niemam wykresu silnika) KM spadają więc gaz w podłogę nie oznacza wzrostu siły/mocy a wręcz przeciwnie spadek

 

Pronarek 82a nie wykluczone że Osobiście przyczyniłeś sie do skrzywienia bloku obroty rzędu 2400 i zbyt wysoka temp górnej części silnika mogły to spowodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też 3 tłumik wymieniłem. A to nie jest wina obciażeniea czy katu tylko wina zaduzego spalania paliwa. Bo takiej wielkiej mocy pronar niema. Jak by miał 6 garów to nic dziwnego jak by sie przypalały. Umnie 3 sie przypaliły a za 4 to silnik sie przepalił hehe.

To nie chodzi o moc silna i czy ma 4 czy więcej cylindrów.Można skutecznie zakatowć T25 ,a zamulić K700.Ogień z tłumika najczęściej świadczy o zbyt póżnym wtrysku .Proces spalania wykracza poza suw pracy i stąd ogień podczas wydechu.Powodem ognia moze być również niedopalone paliwo z uwagi za dużej dawki lub lejących wtrysków i podczas max obciążenia dopala się w tłumiku.W obu przypadkach silnik jest słabszy niż przy prawidłowych ustawieniach.Moim zdaniem optimum to pracy to 2100 obr.Gdyż silniki stosowane w maszynach rolniczych i trakcyjne są przewidziane na max.obr dopuszczone przez producenta.Przy niskich prędkosciach obr. tuleje są dużo gorzej smarowane oraz występują niekorzystne siły działające na tuleje cylindrowe(owalizacja).Obr 2500 min to wymysł Pronara,białoruski oryginał nie stosuje tak wysokich a max to 2200.I tego bym sie trzymał.Przykładem niech będzie silnik kombajnu pracujący na max obr ,a nie obr max momentu i silnik np.VW TDI gdzie moment max to 1750 obr(większy jak w MTZ),lecz zalecana ilośc obr to 2400-2800.Po prostu potrzebny jest consensus pomiędzy momentem a mocą(Dlatego silniki przemysłowe mają tak małe obr lub adaptowane z trakcyjnych -obniżane(SW400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

PRONAR 1221A wkręca się na 2450 obr/min.

 

moj 1221A kreci sie do 2200 obr/min max

ale ja mam na czeskiej pompie wtryskowej

i chcialem sie zapytac gdzie zwieksza sie dawke paliwa bo kilka konikow by sie przydalo wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

dołanczam sie do pytania kolegi mam belarusa 952 na czeskiej pompie i też zastanawiam sie gdzie na tej pompie zmienia się dawke paliwa ?

 

 

 

w moim belarusie max obroty to 1950 ale podkręciłem je do 2200

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nincio21    0

Witam mam pytanie jak jest rozwiązane obroty w pronarze 1025a rok 2005, elektryczna deska czy impuls idze z alternatora ponieważ ja kupiłe pronarka lecz nie działa mi obrotomierz :(

Z GÓRY DZIĘUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest dokładnie tak jak piszesz. Obrotomierz bierze sygnał z uzwojenia alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj