Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin974

obroty w pronarze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Godlech912    0

U mojego kumpla w MTZ 82 z 96 roku nie da się stwierdzić jakie są maksymalne obroty, gdyż wskazówka waha sie tak mniej więcej od 0 do 2200 obrotow :rolleyes: Jak to w MTZ-cie! Ale obrotomierz jest!

LukaszZduny    0

W moim belarusie 920 sa max obroty 2300. tak jest na pompie ustawione i pewnie da sie zwiekszyc tylko po co? zuzycie paliwa wzrasta i do zadnej pracy nie bylyby ekonomiczne. jedynie przy rozpedzaniu by sie przydaly bo mozna by przeciagnac na obrotach. mam pytanie czy w pronarach jest silnik d-243c?

Wiadomość z agroFakt.pl

LukaszZduny    0

jak czytalem katalog z czesciami to wyczytalem ze on sie rozni iloscia pierscieni na tlokach. ma niby tylko 2 uszczelniajace i 1 zgarniajacy. nie wiem czy tak lepiej ale niby nowsze ciagniki tak maja....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mtz d-240 -2200 obr ,Pronar d-243-2500 obr

Strajker    0
Mtz d-240 -2200 obr ,Pronar d-243-2500 obr

A czy miałeś może robioną pompę w tym starym mtz-ecie, gdyż mam belarusa z tym samym silnikiem i co mnie trochę dziwi również ma tylko 2200obr, a powinien chyba więcej bo przy tych obrotach to dopiero jest moc maksymalna.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może to dziwne ale pompa jest od nowości nie ruszana ,ma nawet plomby ,nie ruszył jej ząb czasu ani regularne pojenie orenżada ,a co smieszniejsze wtryskiwacze tez są oryginalne i ciągnik pracuje bezdymnie.Ot ruska technika.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki jest zwiazek z obrotami w 82sa a paskiem klinowym? Bo jak nie dzialal mi obrotomierz to naciaglem pasek i bylo wszystko ok

mirasek    7

A miałeś ładowanie? Jeśli obrotomierz jest elektryczny to zazwyczaj bierze sygnał z alternatora. Nie wiem jak jest w MTZ.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

labowanie bylo i jest bardzo dobre

fobos    2
labowanie bylo i jest bardzo dobre

Ile liczy sobie wiosen twój mtz?? W tych nieco młodszych gdzie obrotomierz masz elektryczny sygnał nim sterujący pochodzi z "prądniczki" nie wiem jak to sie fachowo nazywa, w każdym razie rozwiązanie to występuje również w bizonie ZO56.

Kiedyś gdy pękł mi przewód paliwowy nieco właśnie zalał sie ten czujnik i tylko wtedy mi zwariował obrotomierz, ale wystarczył mały zabieg polerniczy szmatą i wszystko wróciło do normy :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rok produkcji 2005

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam u siebie zmniejszyłem do 2250. 2500 obr/min to zachęcanie motoru do "kopyta".

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale to że ma 2500 obr np to i tak nikt na maxie nie robi w polu. No na szosie to na 2.5tys sie jeździ.

A póżniej zadaje sobie pytanie-dlaczego silnik się rozpadł w ciągniku przy 2000 mtg :P

marcin974    25

A póżniej zadaje sobie pytanie-dlaczego silnik się rozpadł w ciągniku przy 2000 mtg :P

No nie powiem bo 2600mth motor na karku ma eksploatowany jest od 2004r, często w cięzkich pracach gaz w podlogę jest (te 2500obr) tylko pod obciązeniem kręci schodzi do 2300 -ja tam sie opanowuje i 2000-2100 daje ale siła wyższa praktycznie w podłogę...

A na szosie to maxem jeździmy...

Już mogę potwierdzić ze to trwała jednostka napędowa, niech pochodzi jeszcze ze 2000 mth przy naszej eksploatacji to nic tylko wniebowziętym pozostaje być...

Na chwilę obecną olej od wymiany do wymiany starcza w silniku...

Przy obciązeniu ogień z rury idzie, co moze być przyczyną? Zaplon jest ok...

sebe1033    62

marcin974 jednak chyba masz źle ustawiony zapłon ... do swej nogi :D:P więc to może być przyczyną ognia z tłumika spróbuj pojeździć przy ok 2000 obr może wtedy zniknie ogień

Druga sprawa maks moment obrotowy mtz osiąga przy 1600 to po co aż 2500

mam starego mtz i zauważyłem że przy 2000-2100 obr spalanie jest mniejsze niż po przekroczeniu tych obr powiem więc przy wyższych (2200-2400) silnik sam się zadusza przy obciążeniu chwilowym a odjęcie gazu skutkuje większą siła :P bo jak wspomniałem max moment obr przy 1600 ( umnie moze 1800) i po przekroczeniu tych obr on spada

S-Piotr    48

W moim 820 z 2006r podczas prac polowych i nie tylko trzymam 1500obr a już przepracował 1400h,ostatnio zagadałem z gostkiem co w pronarze 82 z 2003r wymienił trzeci tłumik, mówił że w orka je tak wykańcza spytałem o obroty na jakich orze 2300obr.Określił ruska jako silny ale mało oszczędny ciągnik.

Pronarek82a    1

Ja też 3 tłumik wymieniłem. A to nie jest wina obciażeniea czy katu tylko wina zaduzego spalania paliwa. Bo takiej wielkiej mocy pronar niema. Jak by miał 6 garów to nic dziwnego jak by sie przypalały. Umnie 3 sie przypaliły a za 4 to silnik sie przepalił hehe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować