MICHAEL32

John Deere 6330

Polecane posty

jasko1993    11

spalanie bedzie mniał ładne ale pujdzie, łaski nie zrobi;p przecież to ma około 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koparka    0

Pójdzie tylko szału nie będzie. Nawiasem mówiąc ostatnio widziałem ulotkę kuhna gdzie zestaw 3 kosiarek o szerokości około 8,5 m miał minimalne zapotrzebowanie na moc 120 km tu dopiero szału by nie było podczas pracy z ciągnikiem o tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja widziałem na jednym z pokazów JD 5100m z takim zestawem (tylko, że vicon-kverneland) i ledwo to chodziło, tzn. jak rozbujane to szło nie powiem ale jak tylko schodził z obrotów i przychodziło znowu je bujać to te kosiarki nieziemsko dławiły traktor (z 2 razy zgasł). Bujanie kosiarek i pierwsze metry w trawie no tak jak pisałem lipa ale kto wie może gdyby były na wałkach sprzęgła kierunkowe dodatkowo zastosowane to myślę, że jakoś to by szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

... te wszystkie komentarze przyprawiają mnie o zawrót głowy... mam zamiar kupic w najblizszym czasie 6330. Ojciec powiedział zebym pakował manatki i do roboty, jesli JD bedzie połykał wiecej niz zbiornik :D a moze mi ktos powie jak to jest z tym mocniejszym akumulatorem i alternatorem ? warto czy nie warto?? moze jakies drobnostki o które mam meczyc serwis??? brać z tyłu laczki 600??? uprzedzam pytanie , "tak" bedzie to główny traktor czyli: orka,uprawa-siew,TUR, transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie wiem czy jest sens aż 600 dla ciągnika o mocy 110 - 120 km.

W Kielcach oglądałem wiele ciągników to w większości nawet te 140 km miały opony 520 z tyłu.

jak ma być uniwersalny to powinien łatwo się mieścić w ścieżki, jak również w bruzdę. dla opony 600 to musi być kawał odkładni w pługu.

Ja bym optował za czymś w okolicy 520, 540 max. W 120 konnym ciągniku (6 garowym) mamy 520 i nie ma stresu w żadnej maszynie, a jest to ciągnik jedyny w gospodarswie - robi wszystko. Talerzuje, orze, uprawia, sieje, rozsiewa nawóz, pryska i lata w transporcie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy takie 480mm dla takiego 6330 to za mało? Felgę 34 czy 38" ?

A i czy TLS występuje tylko z PQ 24x24?

 

Ciągnik do orki, uprawy, praca na łąkach.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

A są dostępne felgi 34" do JD? Chyba wszystkie z tej serii mają 38".

Tak, jeżeli z PQ+ to na pewno tylko z 24x24. W AQ+ nie wiem jak tam jest.

 

600 to chyba trochę przesada do takiego ciągnika. W 6230 mam 480/65R24 i 540/65/R38 i każdy kto nie zna daje mu 140-160KM.

Na polu musi być szeroka bruzda pod 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Akurat sprawdzałem konfigurator dla 6030 i tam są felgi 34", ba nawet 30" :P

480-520-540mm są dostępne w wariancie 34"i 38", 600mm tylko w 38"

 

Z przodu tak samo, 24 lub 28". Kwestia szerokości wg potrzeb, ale teraz czy wyższe koło, znaczy lepsze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

znajomy ma 6330 premium z turem ma ponad 7 tys motogodzin i zadnych problemow nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

ja mam niby zaklepane przód 480 24r i 540 38r ale czaiłem sie na 600 wyglada na kozaka w takich lakach :) kolejnym dylematem jest pompa hydraliczna dzisiaj jeden pan z kmk mówi ze 81l to za mała jesli chce taragac nim uprawke ok. 1600kg i z przodu wał ok. 1000kg to wydatek pompy moze byc zamały na uwrocinach, i do pługa 1100kg tez muwi troche mało ale predzej pójdzie w nim niz w tej uprawce. a pompa 4000zł po rabacie. a cena traktora juz jest spora i powoli staje sie on ponad moje mozliwosci. dlatego zwracam sie z pytanie do uzytkowników z pomoca co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja w 6330 mam 42/70/28 a na tyle 52/7038, a z szerokością 60 na tyle to jeśli ciągnik ma iść w pole do pługa to bym odradzał. Tak jak kolega wyżej już pisał 54 to max (jeszcze zależy jaka marka opony).

Proponuje go wyposażyć jeszcze w takie elementy jak:

3-cia para hydrauliki

na tył dodatkowe reflektory

jeśli ciągnik będzie odpalany często w zimie to wspomniany mocniejszy akumulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

6810 ma pompe ok 80l, dzwiga zestaw upr-siewny o masie ok 2.5tony z ziarnem i bombę na przednim tuzie i spokojnie daje rade


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

to chyba pan z kmk chce mnie naciagnac: traktor ogólnie bedzie na lekkim wypasie tylko kwestia była pompy i szyberdachu bo to znacznie wpływało na cene traktora, co do opon to fakt porównywałem ostatnio good year a firestone 480opony. owe 2 miały mniejsza powierzchnie styku z gleba przy takim samym ciśnieniu. kolejną sprawą był fakt ze jeden znajomy ma w jd 540 34r a drugi ma 540 38r i w tym przypadku ta druga opona miała mniejsza powierzchce styku z gleba, dlatego zastanawiałem sie nad 600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

good year wycofał się z produkcji opon dla rolnictwa, już jej się nie zamówi. Potwierdzam good year jest szerszy od np firestone o tym samym wymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Też potwierdzam-kiedyś właśnie z tego powodu wybrałem Goodyeara ...

PS.Tak przy okazji wiecie co mają wspólnego opony i 365 prezerwatyw ?-A Goodyear :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

prawda good year wycofali ale ja jeszcze w NH mam ... do JD chciałem continental ale one tez mi sie jakies waskie wydaja i chyba dopłace i trelleborg kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to jeszcze tak na szybciorka :D -"Ekstremalnie piekna babeczka rzucila studia i postanowila zostac bogata. Dosc szybko znalazla sobie bogatego i napalonego siedemdziesieciopiecioletniego staruszka, planujac zerznac go na smierc zaraz podczas nocy poslubnej. Uroczystosci slubne i bankiet poszly doskonale, pomimo pólwiecznej róznicy wieku. Podczas pierwszej nocy miesiaca miodowego rozebrala sie i czekala rozkosznie w lózku az malzonek wyjdzie z lazienki. Kiedy sie pojawil, nie mial na sobie nic za wyjatkiem kondoma skrywajacego 30 centymetrowa erekcje. Niósl ze soba zatyczki do uszu a na nosie mial klamre do bielizny. Przestraszona ze cos jest nie tak, zapytala:

- A to po co ci te gadzety?!

Na to dziadek odpowiedzial:

- Sa dwie rzeczy, których nie moge zniesc. Kobiecego krzyku oraz smrodu palonej gumy!"

Tyle w temacie gum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Ja mam oponki Continental 480 i mierzyłem to rzeczywiście mają 48 cm szerokości mogę je polecić.

Jaka cena za takiego 6330 w podstawie z szerokimi oponami?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Potwierdzam słowa kolegi powyżej ;)

prawda good year wycofali ale ja jeszcze w NH mam ... do JD chciałem continental ale one tez mi sie jakies waskie wydaja i chyba dopłace i trelleborg kupie.

Czy są takie wąskie to nie powiedziałbym. Poniżej mój filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dla mnie najładniejsza - z punktu widzenia optycznego a nie technicznego opona to pirelli jakie miałem z przodu w zetorze.

Pamiętacie jeszce tego kozaka?

 

Teraz jak miałbym wybierać to byłoby ciężko - trelle, michałek i conti - wszystko to są świetne opony z klasy premium


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj