Gość tomasek

Tuning samochodów

Polecane posty

Arek    218

@mirasek

trzeba jeszcze jasno określić co oznacza mniej lub bardziej przelany ale nie zgodzę się, ze w nowoczesnych seryjnych samochodach fabryka daje zbyt bogate mapy. Kiedyś jeździłem z aferem więc nigdzie tego nie wyczytałem tylko widziałem co wskaźnik pokazywał. Nie wspominamy to o mocnych turbo benzynach to tam spokojnie można ustawić afr 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

I pokazywał max 14,7 ? Ciekawe, bo znam kilka seryjnych benzyniaków n/a może już nie nowoczesnych, gdzie AFR z map na poziomie +/- 13 w wyższych partiach obrotów to norma. Wiem że są też benzyniaki n/a gdzie seryjnie AFR sięga 11,8 powtarzalne w różnych egzemplarzach tego samego modelu (żeby nie było że auto niesprawne czy coś...) ale tego to akurat nie widziałem na własne gały.

Dawka paliwa nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ jest pochodną tego ile powietrza silnik zassie (...)
Zbyt duża ilość powietrza zassana nagle zadławi silnik. Poprostu w danej chwili nie będzie w cylindrach tyle paliwa ile potrzeba do spalenia większej ilości nagle zassanego powietrza.

To albo tak albo siak ;)

Seryjny dolot nie zawsze jest taki super optymalny do silnika, spotkać można np. 1.4, 1.5, 1.6 (75-125KM) na jednakowym dolocie w serii, różnice zaczynają się od przepustnicy. Nie jest to regułą ale wiele silników n/a ma pewne przyrosty po zmianie samego dolotu na lepszy, dlatego dalej nie zgadzam się z twierdzeniem po co komu inny dolot bo silnik i tak tego nie przerobi, a jednak bywa że przerabia, bywa też że nie. Trzeba by odnosić się do konkretnych jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez sie pod tym podpisuje, m.in. dla tego chlopaki u nas na zwyklym ecotecu opla uzyskali cos fajnego, a zeby poprawic n/a clio sport juz potrzeba nie lada wiedzy i wyrafinowanych podzespolow.

Samochodu nie widziałeś. Skąd wiesz co tam ktoś włożył?

 

do mnie piszesz, ze auta nie widzialem, a wiem co jest. owszem nie widzialem, ale znajac polska "scene tuningowa" moge przypuszczac co mogli zrobic nie tak i jest to wielce prawdopodobne.

natomiast z drugiej strony domniemam, ze ty tez tego auta nie widziales, jednak edytujac swoj post (dopiero po mojej odpowiedzi) wypisujesz cala historie co jest od czego zalezne, pol ksiazki z konstrukcji silnikow mozna by w twoim poscie odnalezc, ale w sumie po co?

kupa teorii, zero praktyki i najwazniejsze zero wnioskow :blink: .

 

czy AF to jakis konkurs na regulki, rozumowanie, wyklady z TMMów? naprawdę czasem cie nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

I pokazywał max 14,7 ? Ciekawe, bo znam kilka seryjnych benzyniaków n/a może już nie nowoczesnych, gdzie AFR z map na poziomie +/- 13 w wyższych partiach obrotów to norma. Wiem że są też benzyniaki n/a gdzie seryjnie AFR sięga 11,8 powtarzalne w różnych egzemplarzach tego samego modelu (żeby nie było że auto niesprawne czy coś...) ale tego to akurat nie widziałem na własne gały.

 

 

Afr 14,7 to coś koło optimum przy niskim obciążeniu silnika, przy pełnym bucie zawsze jest bardziej bogato (powiedzmy ok tych 13) tym bardziej przy starszych nieco bardziej wysilonych silnikach gdzie jeszcze nie zwracano aż tak bardzo uwagi na ekologie. Ale weź sobie sprawdź jakie afr jest w nowoczesny silniku z elektroniczną przepustnicą ;] Mowa oczywiście o seryjnych silnikach bo w czipsowanych turbobenzynach afr dochodzi do 11 ale przy tak bogatej mieszance z wydechu leci dym jak w dizlu :D

 

Dochodząc do sedna sprawy pisałeś, że seryjne mapy są mniej lub bardziej przelane a z tym się nie zgodzę bo przy max bucie mogą a nawet powinny być ustawione na bogato ale silnik nie powinien być przelany, tym bardziej nie zdarza się to w nowocześniejszych silnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Brawo brzozak2 nareszcie załapałeś o co mi chodziło. Gdy poczytasz moje posty z poprzedniej strony, zobaczysz, że napisałem tam wyraźnie polskimi literami. "Zasada jest taka, czym bardziej wyrafinowany układ dolotowy w bardziej wysilonym silniku tym łatwiej to popsuć". Dodałem też, że chodzi mi o wolnossące. Ty jednak dalej swoje, piszesz o jakichś rurach o zbyt dużym przepływie. Więc ja tłumaczę, że przepływ jest taki jak najwęższe miejsce w całości. Tak więc niestety musi to trochę zajmować miejsca. Co do clio v6 twoje wypowiedzi, o tym co widziałem, czego nie pozostawie bez komentarza. Tam sprawa wyglądała tak do kolektora podłączony był kawałek rusy i na niej zaraz stożek. Rura była jednakowej średnicy. Pomijam juz fakt, że wynalazek ciągnoł gorące powietrze z komory. Cały czas chodziło mi o reakcje na zmiane położenia przepustnicy, a ta znacznie pogorszyła się względem serii. Tak więc próbowałem wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Jednak cieszę się, że zrozumiałeś. O mojej teorii, czy praktyce nie będe z toba dyskutował. Uważam, że po takie argumenty sięgają osoby, którym te merytoryczne się kończą.

Z jednym sie moge zgodzić. Chociaż nie wiem czy dobrze odczytuje twoją myśl. Ludzie kupuja gruche zakładają byle gdzie, byle jak. Ale ważne, że jest. To apropo sceny tunigowej w polsce.

 

Co do silników 1,4 czy 1,6 o małych mocach . Normalen jest, że doloty są zoptymalizowane. Z banalnego powodu. Przyrost mocy dla indywidulanie dobranych układów był by niewielki a koszty znaczne. Tuningowanie tak małego silnika za pomocą stożka ma tak niewielki sens jak uzyskany przyrost mocy. Co innego dolot wydech i głowica np. Jednak wtedy wartość prac często przerastała by wartość auta.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

clio v6, a przedstawione clio sport to dwie rozne machiny. ten pierwszy ma rzedowa czworke chyba 1.6, a drugi v6 umieszczone z tylu, w miejscu tylnich siedzen.

reszte rur juz zostawmy, niech jest tak jak mowisz.

 

Dochodząc do sedna sprawy pisałeś, że seryjne mapy są mniej lub bardziej przelane a z tym się nie zgodzę bo przy max bucie mogą a nawet powinny być ustawione na bogato ale silnik nie powinien być przelany, tym bardziej nie zdarza się to w nowocześniejszych silnikach.

nowe seryjne TSI potrafia dyma puscic, fakt ze sa doladowane, ale nie mniej wczesniej w seryjnej benzynie sie to nie zdarzalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dochodząc do sedna sprawy pisałeś, że seryjne mapy są mniej lub bardziej przelane a z tym się nie zgodzę bo przy max bucie mogą a nawet powinny być ustawione na bogato ale silnik nie powinien być przelany, tym bardziej nie zdarza się to w nowocześniejszych silnikach.

To się nie zrozumieliśmy, specjalnie zapytałem co masz na myśli pisząc o niskim AFR aby się upewnić ;) przelane to może złe słowo, chodziło mi właśnie o te bogate ustawienie, w nieco starszych jednostkach nawet czasami zbyt bogate, z czego zawsze można coś wyciągnąć np. lepszym dolotem (nie stożkiem wsadzonym gdzieś przypadkowo - żeby nie było ;) )

Co do silników 1,4 czy 1,6 o małych mocach . Normalen jest, że doloty są zoptymalizowane. Z banalnego powodu. Przyrost mocy dla indywidulanie dobranych układów był by niewielki a koszty znaczne. Tuningowanie tak małego silnika za pomocą stożka ma tak niewielki sens jak uzyskany przyrost mocy. Co innego dolot wydech i głowica np. Jednak wtedy wartość prac często przerastała by wartość auta.

Do tego cały czas zmierzam, że seryjny dolot auta dla mas ma być cichy i tani w produkcji - powtarzając się ;) Pisząc dolot nie mam na myśli jedynie stożka, tylko cały układ do przepustnicy z elementem filtrującym kształtu nie koniecznie stożkowego ;) Wcześniej wrzuciłem dwa przykładowe wykresy +5% na samym stożku, mogę wrzucić więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Clio Sport ma silnik 2.0 i moc od 180-200 KM zależnie od modelu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat to popularne auto w rajdach i wyścigach. wink.gif Kilka lat temu grywało się w Toca 2 i akurat CVC type R i Clio Sport to były moje ulubione samochody. rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

Matiz po 140 tys km i wymiana co 30 tys hehe prawda to ?

Nie tuning ale minerałem był chyba zalewany bo syntetyki i półsyntetyki płuczą silnik :P

http://www.autofun.pl/odjechane-auta/pagani-huayra-sie-objawila/news - Ktoś pisał o VW pahateon a to jest brzydsze i ma wiekszego kopa. Foto siedzenia. Do golfika takaka dziurka w fotelu i żeby jeszcze chłodziła np ciepłego Lecha :D

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Każdy współczesny olej "płucze" silnik, rodzaj bazy olejowej nie wpływa na jego własności myjące, bo to kwestia ilości dodatków. Różnica polega w tworzeniu się zanieczyszczeń z produktów rozpadu, starzenia, utleniania i co tam się jeszcze z tym olejem dzieje. Oliwy na bazie mineralnej należy wymieniać częściej, mając także na uwadze że długotrwale znoszą temp. tylko do ok. 150 st.C a krótkotrwale do ok. 190 st.C, gdzie dla porównania np. bazy syntetyczne oparte na PAO wytrzymują odpowiednio ok. 200 i 300 st.C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

A ja nieustannie dłubie przy passacie b4 Vr6 i polo 86cf wczes niej był golf 2 1.8 GTi , nieśmiertelny maluch i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jaki silnik w golfie?

Jak chcesz nisko profilowe to odpowiednie będą 225/40r18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ten wymiar podany wyżej powinien być dobry - tylko z drugiej strony czy te opony nie będą za duże? No i jak patrzę na ceny przykład jednych z tańszych http://www.motointegrator.pl/produkty/340041-firestone-winterhawk-2v-evo-22540r18-92v to trzeba szykować prawie 500 zł za sztukę. Do golfa 4 ładowanie tyle kasy w opony? Czy to nie mija się z celem?

Ale w sumie to Twoja kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja mam silnik zrobiony na 172 km i opony mam  195/65r-15 zima i lato,    1cddc0930c8107e4m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tu nie chodzi o moc tylko o masę auta rodzaj napędu na zime jak najwęższe i wysoki profil ,kolego wyżej to co podałeś to to optymalny wymiar przy aucie ok 1,5 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupione ! Przepiękne 19.

Niestety dopiero wiosną dowiem się jak auto na nich wygląda  :rolleyes: .

 

2_Freistellen-tssoap_1666410214-w200-h20


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Wczoraj kupione ! Przepiękne 19.

Niestety dopiero wiosną dowiem się jak auto na nich wygląda  :rolleyes: .

 

2_Freistellen-tssoap_1666410214-w200-h20

 

Fajne, a nie boisz się, że te szprychy będą za słabe? Że przy przeciążeniach czy lekkich udeżeniach mogą się uszkodzić?

Sam zastanawiam się, aby zainwestować w felgi jak np

 

kola-felgi-aluminiowe-audi-vw-5x112-olsz

 

 

Odrestaurować je, użyć takiego jak ten lakieru kameleon https://lakiery24.com/74-lakiery-flip-flop-i-kameleon

 

DSC_0130.jpg

 

Mam Audi w jasnym jasnym, ale nie białym kolorze.... Taki przykówacz uwagi. Co powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

A czy ktoś z was majstrował może przy wewnętrznym oświetleniu auta? Czy to może ewentualnie wpłynąć na to, że drogówka zabierze dowód rejestrayjny? Czy to co jest w środku nie powinno ich interesować?

 

Chodzi mi o osiągnięcie takiego efektu jak ten tutaj:

 

ledint201-red-01.jpg

 

Fajnie się prezentuje prawda?

 

Jak coś to źródło: https://nocar.pl/blog/auto-inne-niz-wszystkie-czyli-oswietlenie-wnetrza-pojazdu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja w swoich 2 audiczkach tak mam tylko ze na niebiesko i nigdy nikt się nie czepiał, problemów tez nie było. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

da się, u mnie akurat podłączone pod pozycje, mozna pod oswietlenie wnętrza, pod krańcówki, pod aku przez bezpiecznik i przełączik tip.

post-33156-0-68268800-1494875914_thumb.jpg

post-33156-0-37511800-1494875923_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj