Gość tomasek

Tuning samochodów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elemer    20

Co nie co umiem ale nie aż tak żeby jechać np 10km na jednym przy 200km/h. Dużo zależy od motoru. Kiedyś na starym GPZ-cie ciężko mi to szło :D za to już na nowszych to dużo łatwiejsze. "bo ja lubie zpier**lać" Starcza mi szybka jazda, czasem spalić gumę czy podjechać trochę na kole.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty gadasZ?? to prawie koło mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Wydaje mi się że przyjemność z jazdy motorem jest o niebo lepsza niż samochodem jakby było inaczej to wady motocykla: łatwość przewrotki, prawie żadna ochrona w przypadku kolizji, słaba ochrona przeciw czynnikom pogodowym, czułość na stan drug,prawie żadne możliwości przewozu rzeczy już dawno usunęłyby ten pojazd z annałów motoryzacji. A to właśnie przyjemność z jazdy motorem sprawia że ten dział pojazdów się rozwija i chyba chodzi w jeździe motocyklem o to że "im trudniej, tym lepiej(większa frajda)" sztuka jazdy motocyklem jest bardzo wymagająca a szczególnie ścigaczem(bardzo dużo czynników do kontrolowania) nawet w porównaniu ze sportowym ztuningowanym autem(nawiązanie do tematu :D ) o stuntcie już nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Co do tego że wymagająca to poprostu trzeba uważać z manetką gazu i tyle. Wiadomo trzeba umieć kłaść się w zakręty, ale dużo wypadków jest z tego powodu że nie umieją operować gazem. Poza tym wiele kierowców nie umie poprawnie zmieniać biegi :) Dlatego ideałem jest mieć ściga i samochód :D tylko wiadomo to koszt...


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A ty Hubert skąd jesteś ??? Ty przypadkiem nie bujasz się od czasu do czasu po gminie Wyszki bo jakby twój gównowóz widziałem tylko nie jestem pewien czy to ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

No właśnie: gaz, biegi, balans ciała a w samochodzie jak jeszcze ma ESP to nawet w "najgorszą ślizgawicę" i na najbardziej wymagającym torze jakiś laik pojedzie. Ale przez to ku zmartwieniu amerykanów nie montują w motocyklach cupcolder-ów i nie ma McMotorcyclist :D choć dla stunt-erów mogłyby pewnie powstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Dokładnie wiele pomaga elektronika, której w motorze mało. No ciężko jechać z szejkiem w ręce zmieniać bieg i trzymać gaz, niestety :) To są właśnie plusy auta, usiąść ręka na fajere, automat na komfort i drugą możesz się "po jajach drapać" :D


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak Jakie większe możliwości?? Większe przeciążenia ma raczej motor. Raczej motor ma większe możliwości się bawienia i czerpania radości z jazdy.

radosc jazdy po zakretach jest zdecydowanie wieksza w samochodzie

umiesz czytac ze zrozumieniem? w zakrecie, z reszta dalej juz koledzy zdazyli sprostowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Wiesz co brzozak2 Ty próbujesz udawać najmądrzejszego we wszystkim. Cytujesz tylko wybrane fragmenty i próbujesz udowadniać swoje zdanie.

 

"radosc jazdy po zakretach jest zdecydowanie wieksza w samochodzie, sa i wieksze przeciazenia i wieksze mozliwosci, ze wzgledu na zastosowane zawieszenia, rozwiazania w ukladach kierownicych i w koncu najwazniejsze sposob przeniesienia napedu"

 

Napisałeś że ma więcej możliwości a ja zapytałem jakich. A możliwości i radość jazdy to nie tylko zakręty. Pisząc o większych przeciążeniach i możliwościach napisałeś jakby Ci chodziło o ogól jazdy a nie tylko zakręty. Więc sam miej do siebie pretensje, że nie umiesz jasno się wyrażać


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wieksze mozliwosci w sensie dobrania napedu czy to przod, tyl, 4x4 rozwiazania techniczne zastosowane w danych napedach, itp.

z reszta nie mam zamiaru wmowic ci musisz wolec blondynki, chodzilo mi tylko o to, ze w aucie moze byc rownie przyjemnie.

Wiesz co brzozak2 Ty próbujesz udawać najmądrzejszego we wszystkim. Cytujesz tylko wybrane fragmenty i próbujesz udowadniać swoje zdanie.

nic nie próbuje wyrazam tylko swoja opinie, jak sie odnosze do czegos konkretnie to chyba dobrze, na tym polega kontruktywna rozmowa, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Z jednej strony masz racje z tym że odnosisz się do czegoś konkretnie. Ale wyjeżdżanie z rozumieniem czytanego tekstu nie zawsze jest na miejscu. Po prostu takie teksty odczuwam dość agresywnie, jak szukanie zaczepki.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ej no skoro ja akcentuje ze jazda po zakrecie, a ty odpowiadasz o przyspieszaniu i hamowaniu na prostej, to co mam pomyslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

po prostu napisałeś to dosyć dwuznacznie, że nie koniecznie te możliwości i przeciążenia odnoszą się do jazdy na zakręcie ale i na prostej. Można różnie to było zrozumieć. Dobra nie ma co rozkminiać, chyba w miare to jest wyjaśnione.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a co sądzicie o CALIBRZE 2.0 16v miałem taką dobre 2 lata sie jezdziło,laseczki sie oglądały :D


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kumpel na Calibre mówił Dziwkowóz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

16V to 150 konna jak tak to jest maszyna idzie jak dzika. Mój wujek taka miał jak na swoje lata wiadomo rdza wyłaziła ale pod spodem to jak nówka nigdzie nie było rdzy szła spokojnie 230km/h. I na pewno taką na laski będziesz mógł jechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To niezły kaskader z tego Twojego wujka, że 230 km/h ,,spokojnie'' ją jeździ. Ja swoim autem jeszcze tyle nie jechałem, ale wiem, że już przy 200 km/h trzeba się dobrze skupić. Co dopiero Calibrą 230 jechac... a moze chodziło Ci o 130km/h? W to byłbym w stanie uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Vmax dla calibry 150 KM to 223 km/h, wiec biorac pod uwage to, ze licznik oszukuje mozna pojechac ponad 230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

ja mam volwo xc90 terenowe z silnikiem 3.0 tdi i teraz dostał podwójny wydech i nowe szersze koła na alufelgach na ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Już jej nie ma ale mówił że tyle jechał i nie po żadnej autostradzie tylko normalnej drodze sam na jako pasażer tego samochodu przemieszczałem się z prędkością do 200 km/h dobrze nie pamiętam. A tak po za tym Calibra to świetnie nadający się samochód do tuningu :D bynajmniej ja tak sądzę raz na allegro widziałem Calibrę po tuningu za prawię 50 tysięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ciekawe jaką prędkość pokazałaby nawigacja albo hamownia...smiać mi się czasem chce jak ludzie opowiadają o prędkosciach które osiągali

 

mam civica vti co do przeróbek mam zrobioną głowice, przelotowy wydech dolot zimnego powietrza,amory koni,i białe felgi oz(ale na zime) i troche lepsze granie niż w serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bałbym się pojechać 230 Calibrą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja najbardziej lubię samochody nie powiem że po wielkim tuningu lecz lekko dopieszczone, tzn. jakiś alus i niewielka lotka. A nie takie tuningi jak w Operacji Tuning pokazują na koniec programu. Nieraz to aż mnie kładzie ze śmiech co ludzie potrafią zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj