pandanger

Dopłaty 2010

Polecane posty

pandanger    2

Witam. Czy wiecie może ile wyniosą dopłaty na 2010r(w euro)? Próbowałem znaleźć jakieś informacje ale nici z tego.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

A po ci stawki w euro?

W pln mam gdzieś zapisane ale to na 2009 na 2010 poznamy około wakacji a kurs euro na koniec września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

sąd możesz znać stawkę w PLN na 2010 rok jak kurs euro-złoty jest przyjmowany jesienią roku na który jest składany wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Nie chodzi o przelicznik euro/zł tylko o euro. Przelicznik w oparciu o analizy można w miarę dokładnie określić. Dodam, że dotyczy to 2010r czyli na nowo składane wnioski.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

rozumiem. Stawki na 2010 rok poznamy około wakacji lipiec sierpień a koniec września kurs euro po jakim na przeliczą narazie składamy wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

;D komedia

 

w 2009 roku JPO wyniosła 60% należnego poziomu, a w 2010 będzie to 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Zgodnie z art. 45 rozporządzenia Rady (WE) nr 1782/2003 „Państwa Członkowskie dokonują przeliczenia na

walutę krajową kwoty pomocy wyrażoną w euro na podstawie ostatniego kursu wymiany walut

ustalonego przez Europejski Bank Centralny przed dniem 1 października roku, dla którego pomoc

została przyznana”. Dlatego też od 2005r. stawka dla jednolitej płatności obszarowej wynika z

podzielenia koperty finansowej na dany rok przez powierzchnię referencyjną, przy kursie euro wg

stanu na dzień 30 września danego roku.

 

Tyle jeśli chodzi o kurs euro... Co to jest koperta finansowa i powierzchnia referencyjna znajdziecie bez najmniejszych problemów w Googlach. Zainteresowanych tematem odsyłam do http://www.fapa.com.pl/gfx/saepr/Wplyw_kursu_euro_na_wysokosc_platnosci_bezposrednich.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Dostaliscie juz druki wnioskow na 2010r.Ponoc mialy byc u wszystkich do 15 marca a u mnie jeszcze nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra jeśli już liczymy dopłaty na 2010 rok, to mają być 5% wyższe od obecnych i jeśli to przeliczymy na prognozowany kurs euro to są chyba tylko nadzieje że będą równe tym z 2009 a raczej ze 3% niższe

 

ps. czy dopłaty rolno-środowiskowe jak poplony i inne pakiety przychodzą łącznie z dopłatami obszarowymi czy w osobnych terminach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Dobra jeśli już liczymy dopłaty na 2010 rok, to mają być 5% wyższe od obecnych i jeśli to przeliczymy na prognozowany kurs euro to są chyba tylko nadzieje że będą równe tym z 2009 a raczej ze 3% niższe

 

ps. czy dopłaty rolno-środowiskowe jak poplony i inne pakiety przychodzą łącznie z dopłatami obszarowymi czy w osobnych terminach?

 

Do tej pory przychodziły osobno, ale od tego roku maja być składane na jednym wniosku to i może będzie jedna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

witam a ja mam takie pytanie, miałem pole na ktorym bylo sporo nieuzytkow (jakieś bagna) pole ma 10 ha, mialem zgłoszone 8ha w 2007 roku wszystkie te nieużytki zostały zlikwidowane, jest jednolite rowne pole, na chlopski rozum powierzchnia powinna zwiekszyc sie a przyszła mi decyzja ( pare dni temu) i tam stierdzili administracyjnie przez zdjecia satelitarne ze pole ma 6,3ha a w poprzednim roku jak miałem kontrole to bylo ok powierzchnia zgadzala sie, uprawa rownież. a pytanie brzmi dlaczego oni opieraja sie na starych zdjeciach satelitarnych z przed kilku lat, teraz dostałem nowe druki i na zalaczniku graficznym na tym polu wciaz wystepuja nieuzytki, zdjecie rowniez jest jakies stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

nie ty jeden tak masz mi w tym roku zmniejszyli o 10a z calej powieszchni w wyniku jakiejs kontroli w poprzednich latach bylo wszystko ok tez byly kontrole a jest tak dlatego ze unia nalozyla kare na polske za stare mapy i my teraz za to placimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

z ta polska to wszystko takie powalone, mamy 2010 rok a oni mi tu mapy z przed lat przysyłaja, unia daje ale rzad tak miesza aby tylko nikt nie dostał, moim zdaniem to im powinni po pensji polecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

witam a ja mam takie pytanie, miałem pole na ktorym bylo sporo nieuzytkow (jakieś bagna) pole ma 10 ha, mialem zgłoszone 8ha w 2007 roku wszystkie te nieużytki zostały zlikwidowane, jest jednolite rowne pole, na chlopski rozum powierzchnia powinna zwiekszyc sie a przyszła mi decyzja ( pare dni temu) i tam stierdzili administracyjnie przez zdjecia satelitarne ze pole ma 6,3ha a w poprzednim roku jak miałem kontrole to bylo ok powierzchnia zgadzala sie, uprawa rownież. a pytanie brzmi dlaczego oni opieraja sie na starych zdjeciach satelitarnych z przed kilku lat, teraz dostałem nowe druki i na zalaczniku graficznym na tym polu wciaz wystepuja nieuzytki, zdjecie rowniez jest jakies stare

Jesli na któregoś tam 2003 roku na mapce odznaczona była część działki jako nieurzytek, czy wyłączone spod dopłat, to jest ustawa że obecnie na dopłaty przysługuje tylko ta powierzchnia na którą w 2003 roku złożyłeś na dopłaty a to coś wykarczował krzaki, osuszył bagno czy inne duperele w rozumieniu był ugór na części działki a teraz powiększyłeś na całość to i tak na tą część nie dostaniesz, tak samo jak worasz się sąsiadowi czy podorasz pod drogę, to masz podać do dopłat część działki sąsiada czy numer działki na której znajduje się droga gminna, na te ortofotomamy nakładane są też granice działek i jeśli w około jest ugór a w środku Twoja działka 1ha i w tym roku oborasz się w około na 3 ha to i tak do 1ha dostaniesz dopłaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak sprawa wygląda z dopłatami do strączkowych albo motylkowych? na jakich warunkach to ma być, na jaki cel mogą być przeznaczone te rośliny, i jaka stawka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Ciekawe czy po zliczeniu krajowej powierzchni referencyjnej, po tym obcinaniu powierzchni działek ewidencyjnych przez ARiMR nie trzeba będzie zmniejszyć obszaru Polski, a w szkołach uczyć małolatów, że po wejściu kraju do UE ojczyzna skurczyła się niczym suszona śliwka. Agencja kontrolowane przez siebie działki, gdzie wszystko było OK, okroiła ich obszar nawet o 20%


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mi okroili dzialki na 2009 rok a teraz przyszly wnioski i wszystko jest po staremu mapy sa 1992 roku a na decyzji bylo napisane ze opierali sie na nowych mapach normalnie bomke tym urzedasa wrzucic i bedzie spokuj tak gmatwaja zeby rolnik sie nie wzbogacil ale pensji to im nie okroja ale tak to tylko u nas jest liczy sie papierek a nie co jest naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

mam pytanie. czy ktos orietuje sie o co chodzi z doplatami do tzw zielonego nawozu?co trzeba siac?jakie sa terminy? i jakie doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rozchodzi się prawdopodobnie o program rolnośrodowiskowy, Pakiet 8. Ochrona gleb i wód, szczegóły tutaj http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/prow-2007-2013-program/program-rolnosrodowiskowy-2007-2013.html zachęcam do zapoznania się z treścią rozporządzenia i załącznikami - gdzie wskazane są wszystkie warunki otrzymania pomocy)

 

może również być mowa o dodatkowych płatnościach do strączkowych i motylkowych drobnonasiennych: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/platnosci-bezposrednie/specjalna-platnosc-obszarowa-do-powierzchni-uprawy-roslin-straczkowych-i-motylkowatych-drobnonasiennych.html , lecz w tym wypadku przyoranie mogłoby się wiązać z odmową (acz niesłuszną) przyznania pomocy ale WSA z pewnością powyjaśniałby sprawę, jak nie on to NSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Witam, przepraszam że się wtrącę ale mam taki problem bo w moim wniosku brakuje 5 części w której miał być wniosek o dofinansowanie do 10 krów, i mam pytanie czy u was jest ta 5 część czy trzeba się po to zgłosić do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapi    0

Witam, przepraszam że się wtrącę ale mam taki problem bo w moim wniosku brakuje 5 części w której miał być wniosek o dofinansowanie do 10 krów, i mam pytanie czy u was jest ta 5 część czy trzeba się po to zgłosić do agencji?

 

Cześć V to jest na 1 stronie wniosku. Wpisujesz tylko liczbę zwierząt i tyle.

 

Tylko śmieszne jest że trzeba wpisać ile sztuk będzie się posiadało 31 maja 2010 a wniosek trzeba złożyć do 17 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

do 31 maja możesz wprowadzać jeszcze korekty :D

 

ps. jak na rośliny motylkowe na dopłaty to mogę posiać koniczynę czerwoną i kosić to na siano, tylko jeden rok czy przez kilka lat i brać te dopłaty do motylkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Mam problem z PEG. Wniosek jest praktycznie wypełniony przez agencję, powierzchnie działek jak rok temu. Ale na załączniku Powierzchnia PEG jest mniejsza. Jak mam się do tego odnieść? Przecież pole mi nie wyparowało, kontroli jak dotąd nie miałem, więc nie zgadzam się na zmniejszenie powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj