kornas

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI

Polecane posty

kornas    0

Witam wszystkich;)

Jestem tu nowy wiec jak coś bedzie nie tak to z góry przepraszam.

Panowie, co do tematu...Przed żniwami 2009 rozeszła się po okolicy (kujawsko-pomorskie) wieść ze pewna firma której nazwe wymieniłem u góry a właścicielem jest niejaki *************** z ********************** bedzie skupywac słomę. Pomyslalem sobie ze moze byc to dobry interes wiec podpisałem z nim umowe na sprzedaż słomy z 12 ha. Na umowie strony ustaliły wartość przedmiotu na 100zł/ha. Sprasowali, ułozyli w stóg i 2 tyg temu zabral. Dzis przyszła faktóra na kwotę 483,36 zł brutto!!!!! To chyba jest cos nie tak. Ten frajer nie policzył sobie tak jak było na umowie 100zł od ha tylko 6 zł za kostkę!! Nie chce mi sie go ciągac po sądach, ale przynajmniej mu rekalme zrobie jaka to solidna firma jest!! A i jeszcze jedno, zanim mi to sprasowali to musałem zmienic plan upraw na ten rok bo przez nich nie zdarzylem tam rzepaku ozimego zasiac, a taka solidna firma miała być!!

Nie wiem czy warto coś w tym kierunku jeszcze zrobić..

Edytowano przez brzozak2
chcesz miec problemy prawne, zglos sie do admina jak chcesz cos pisac na kogos, on bedzie wiedzial ile mozesz powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Nie podaję się czyiś danych osobowych :P.

Nie obrażaj ludzi publicznie i zastanów się co piszesz bo może się to dla Ciebie źle skończyć ^^


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli masz umowę na której pisze, że strony wynegocjowały cenę 100zł od ha, to nic prostszego, idziesz do sądu i wygraną masz pewną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do sądu się nie opłaca bo więcej się wyda na adwokatów niż ta słoma warta, a po za tym co to kogo obchodzi ze dałeś się w konia zrobić, najpierw się bierze kasę a później oddaje to co się ma do sprzedania. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

I tu się chyba nie zgodzę gdyz za sprawe płaci przegrany itd ale nie wiem jak to jest z tymi adwokatami:P


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może i płaci przegrany ale adwokatom przegrany nie zapłaci a oni tylko czekają na takie coś, takie sprawy lubią się ciągnąc latami, żeby tylko kasę ciągnąc, ostatnio w tv leciało że była sprawa o potłuczone wiaderko który trwała jak się nie mylę około roku, to co dopiero o słomę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

I tu się chyba nie zgodzę gdyz za sprawe płaci przegrany itd ale nie wiem jak to jest z tymi adwokatami:P

Tak Za sprawe płaci przegrany wiem po miałem wypadek:/ I jak byś wygrał To kase byś dostał i za adwokata by zapłacił


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

@zenekc330 typowe Polskie podejście do sprawy. A ty jak oddajesz np. świnki, krówki czy mleko to kasę dostajesz z góry a potem odstawiasz?

Szkoda chłopaka i wcale mu się nie dziwie, że to opisał bo to nie są duże pieniądze żeby się sądzić więc pozostaje tylko ostrzec pozostałych. Może nie potrzebne tylko te imię i nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Panowie, kolega bardzo dobrze zrobił, ze ostrzegł, inaczej byście śpiewali gdyby to wyrolowano was... tu nie ma czego obawiac, ma umowę, firma nie wywiązała się wiec może śmiało o tym głosic. Na giełdzie transportowej (dla firm transportowych)jest normalna strona gdzie jest spis nie uczciwych kontrahentów i tak się nikt nie piep... tylko podaje: to i to ta firma, czy ta spedycja nie płaci za usługi transportowe. A założenie sprawy w sadzie cywilnym nie kosztuje dużo do 50zl i adwokat do 200zł. Jeśli masz czarno na białym wszystko na umowie sprawy zazwyczaj kończą się na jednym posiedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

moim skromnym zdaniem to lepiej jednak oddać sprawe do sądu - wygraną masz jak w banku - jesli masz umowe na której widnieje kwota 100zł/ha i fakture na której jest 6zł/kostke - to jest zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania a na to jest chyba paragraf - pod jednym istotnym warunkiem - że na umowie nei ma drobnym druczkiem napisane że "strony zastrzegają sobei prawo do zmiany warunków umowy bez podania przyczyn" jesli taki zapis jest to poprostu dałeś się w konia zrobić i ci nawet negatywna reklama tej firmy nie pomoże - a moze nawet zaszkodzic jak cię ów zainteresowany z powództwa cywilnego poda za zniesławienie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@zenekc330  typowe Polskie podejście do sprawy. A ty jak oddajesz np. świnki, krówki czy mleko to kasę dostajesz z góry a potem odstawiasz?

Szkoda chłopaka i wcale mu się nie dziwie, że to opisał bo to nie są duże pieniądze żeby się sądzić więc pozostaje tylko ostrzec pozostałych. Może nie potrzebne tylko te imię i nazwisko.  

 

specjalizuje się tylko w świniach, wiec jak sprzedaje to najczęściej gościowi który, kupuje ode mnie od 10lat to on wpłaca mi na konto za 2-3tyg, ale wiem ze wpłaci bo go znam, a jeśli się trafi jakiś nieznajomy to kasę odrazu biere, ludziom nie można ufać :P A jeśli chodzi o fakt ile będzie trwała sprawa w sądzie to wszystko zależy od sędziego, bo sąd sądowi nie równy, jeden zrobi jedną sprawę i da wyrok, a drugi 20 spraw i jeszcze nie będzie zdecydowany czy nie zrobić by jeszcze jednej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

zgadzam się z mechanizatorem dodam tylko to że warto iść do sądu tylko dlatego żeby nauczyć ,,biznesmena,, bo na to liczą że dla paru groszy nikt nie pójdzie w prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak zwanym pseudo biznesmenom utarło się, że chłopa można doic, bo chłop to ciemnota... jest trochę w tym prawdy bo starsi ludzie wychowani jeszcze w PRLu faktycznie są czasami jeszcze do dziś zagubieni i uważają, ze za ich krzywda nikt się nie stawi. Fakt, ale są instytucje , organy które od tego są jak du.. od sra... i trzeba to wykorzystywac i z nich korzystac. Co najważniejsze czytac i jeszcze raz czytac umowy, co się podpisuje, najlepiej żeby umowy były proste i zwięzłe, bez żadnych klauzul małym druczkiem (czyli to o czym pisał mechanizator). Powiem jak to wygląda na przykładzie firmy w której ja pracuje, jeśli ktoś nie wywiazuje się z platności lub po prostu potrafi nawet zniknąc raz robimy zgłoszenie na policję, dwa kierujemy sprawę do sadu załatwia to za nas kancelaria prawna(cala obsługa to raptem 200zł). Temat przy przedstawieniu umów faktur zazwyczaj w 90-99 procentach kończy się na jednej zaocznej sprawie. Sąd wtedy wysyła do delikwenta sadowy nakaz zapłaty. Jeśli nie zapłaci wtedy to już sąd na podstawie swojego wyroku kieruje sprawę do egzekucji komorniczej. Na szczęscie w Polsce te sprawy przebiegają już coraz sprawniej i np. w Lublinie są załatwiane sądownie przez internet (uruchomiono już tu specjalny wydział internetowy min. specjalnie do takich spraw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornas    0

Dzieki panowie za wszystkie odpoweiedzi, z góry chce napisac że na umowie nie było zadnych formółek napisanych małym druczkiem, zawsze dokładnie wiem co podpisuje, z resztą była napisana przejzystym językiem, wychodze z załozenia ze jesli umowa jest podpisana to trzeba sie z niej w 100% wywiązać. zeneckc330, a jak sprzedajesz po 100c ton pszenicy, albo rzepaku to płacą Ci od renki na podwórku?? Jak tak to super bo ja niestety musze czekac tak jak wiekszośc na przelew. Juz nawet nie chnodzi mi o te pieniądze, bo to nie jest majątek, tylko o sprawiedliwośc, bo wkur...ia mnie robienie z ludzi idiotów..A naziwsko kolesia i nazwe firmy napisalłem specjalnie, zeby drodzy koledzy tez nie zostali wykołowani, bo w takim układzie lepiej jest słome ściąć i zostawic dla polepszenia zyznosci gleby..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no to zapodaj go do sądu nawet za małą kwote - a jak nie bedzie chciał zapłacić to zapodaj do krajowego rejestru dłużników i wtedy zaden bank ani inna instytucja z nim gadac nie bedzie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki panowie za wszystkie odpoweiedzi, z góry chce napisac że na umowie nie było zadnych formółek napisanych małym druczkiem, zawsze dokładnie wiem co podpisuje, z resztą była napisana przejzystym językiem, wychodze z załozenia ze jesli umowa jest podpisana to trzeba sie z niej w 100% wywiązać. zeneckc330, a jak sprzedajesz po 100c ton pszenicy, albo rzepaku to płacą Ci od renki na podwórku?? Jak tak to super bo ja niestety musze czekac tak jak wiekszośc na przelew. Juz nawet nie chnodzi mi o te pieniądze, bo to nie jest majątek, tylko o sprawiedliwośc, bo wkur...ia mnie robienie z ludzi idiotów..A naziwsko kolesia i nazwe firmy napisalłem specjalnie, zeby drodzy koledzy tez nie zostali wykołowani, bo w takim układzie lepiej jest słome ściąć i zostawic dla polepszenia zyznosci gleby..pozdrawiam

 

 

 

 

nigdy nie sprzedawałem 100ton pszenicy na raz wiec nie wiem ale jak już powiedziałem jestem ostrożny ze sprzedażą większych partii towaru, jeśli kogoś nie znam lub nie ma dobrej renomy to biere kasę od ręki, a jeśli ci oni sami sprasowali i zebrali to i tak dobrze ze coś zapłacili, raz na kilka lat pole powinno sobie odpocząć od przerabiania resztek pożniwnych. Najlepiej podaj go do sądu tak jak większość radzi, bo takie przestrzeganie na forum nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Zrób w ten sposób, przelał Ci tę kwotę na konto? Jeśli tak, to weź z banku dokładny wydruk którego dnia tytułem czego i ile została dokonana wpłata, do tego umowę i wal to tego gościa, niech dopłaca. Jeśli się będzie stawiał powiedz ze idziesz na policje zgłosic oszustwo i zakładasz sprawę (zazwyczaj samo zgłoszenie na policje działa już dyscyplinująco). Powinien zmieknąc, jeśli nie to rób w tej kolejności tak jak Ci wcześniej pisałem. Tych kosztów co wspomniałem się nie bój bo kosztami zostanie sądownie obciążony on, oczywiście po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy, bo z tego napisales to sprawa jest prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

oj pomoże kilka osób pewnie jest z tego rejonu.

pogratulować zenekc330 postawy, oby więcej takich

jeżeli jesteś taki mądry to po co korzystasz z pomocy forum i doświadczenia forumowiczów bo chyba wszystkim nie pomagasz tak jak jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie jestem aż tak mądry żebym wszystko wiedział, każdy może mieć swoje zdanie, przecież wasi rodzice czy wy sami wywalczyliście tę wolność słowa, ja tylko pisze swoją opinie o tym wszystkim, i nie mam dobrego zdania o polskich sądach. Jeżeli kogoś uraziłem lub obraziłem moimi wypowiedzeniami, szczerze za to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

W woj. Wielkopolskim Powiat Konin też jest taka firma która skupuje słomę po dosyć dobrej cenie, nawet mieliśmy tam trochę słomy sprzedać ale zgubiłem numer telefonu. Jakiś czas temu dowiedziałem się ze ta firma też oszukuje, nawet w internecie było opisana cała sprawa jak pewne gospodarstwo nie otrzymało pieniędzy coś koło 4tyś ale nie pamiętam dokładnie, jak się okazało to nawet taki zakład nie istnieje w podanym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornas    0

Tak własnie mylsalem ze moze być wiecej takich przypadków...Sami Panowie widzicie jak rolnika chcą przekręcić bo myślą ze rolnik z ciemnogrodu jest i o swoje niepowalczy, ale ja mu nie popuszcze tak dla zasady. Zeneck330, co do Twojego zdania na temat sądów to je podzielam, ale czasami trzeba z koniecznosci i takim rozwiązaniami walczyć..z resztą juz jestem po konsultacjach z radcą prawnym.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj