adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bergman31    639

Serbia nie jest jeszcze w UE, więc nie mają tych wszystkich unijnych przepisów i wymogów.

Gospodarstwa są tam małe, przeciętnie około 10ha. 

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

W Serbii można robić bimber w dużej ilości. Nawet mają obiazdowe destylarnie krążące po okolicy lekko podobne do spotykanej u nas kolumny parowniczej do ziemniaków. Płatne gotówką, albo za część destylatu 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Chyba zależy od rejonu. 

Ojciec czasami ma okazję pogadać z Serbem. 

Akurat tamten to preferuje śliwki i inne owoce. Idzie na jakość nie ilość, bo tam wszystkiego nie wypije, a do Polski nie przywiezie) W jego okolicy akurat ziemi to mają małe kawałeczki ( ale to akurat taka wioska)

Z kukurydzy to kolby bez nasion  robią za opał na "grilla"- a na grilla swoją owce, albo kozę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583
Krzak napisał:

Ziel napisał:

3 godziny temu, Krzak napisał:

Długo jeszcze będą na naszych polach. Dobry ciagnik na ciężkie czasy. A w Indiach produkują jeszcze ta pierwsza wersje malego MF z tymi okrągłymi blotnikami i jest zbyt na to.

Sorry ale ursusy dobre to byly 40lat temu, od tamtego czasu klepali to samo i nie nadawały sie do ciągłej pracy 24h/dobę.

Najbardziej ursusa chwalą chlopki małorolne co robią 100h rocznie. Porozmawiajcie z większymi rolnikami dlaczego nie pracują ursusami.

Ursus najlepszy traktor. Na więcej ha masz 6 cylindrów a na mniej c330. I co chcesz jeszcze.

Mam zetora ciężką serię w posiadaniu 4 cyl. Traktor robi praktycznie każdą robotę z wyjątkiem orki i uprawy gleby. Nie jest zły , robote zrobi aleee mam też renówkę z podobnych lat i o podobnej mocy co ten zetor i tam jednak to wszystko lepiej zrobione. Silnik dużo bardziej dynamiczny , leciutko pali , skrzynia synchronizowana , wom 540 - 1000 zmieniany dźwignią , szybszy na drodze, mimo , że też na jakiegoś rodzaju serwie to kreci się dosłownie palcem . Żeby nie było, post nie jest w celu narzekania na zetora/ursusa jaki to zły i nie dobry tylko po prostu przedstawiłem porównanie ciągników z tym samych lat. @Krzak do wydajnej pracy same cylindry nie wystarczą , inne parametry też są ważne


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

no widzisz , tylko francuzi jakoś nie płakali nad rodzimym przemysłem, silnik mwm , skrzynie zf i jakoś to chodziło 

nawet w jugosławi wrzucili do licencyjnych imt V6 mercedesa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda że c330,c360 do dzisiaj nie robią. Byłby zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Krzak napisał:

  Byłby zbyt.

kupił byś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Pafnucy napisał:

kupił byś?

Pewnie.

3 minuty temu, Sylwekx25 napisał:

A kto by to kupił?

Wiele osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kupił byś, bo by nie sprzedali. norm żadnych by to nie spełniało.

gdyby się do czegoś nadawało, to by indianie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ursusa 934 itp to mogli by robić , oczywiście odpowiednio zmodernizowany w przystępnej cenie 😛

Edytowano przez Dziad932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

Z tego co widzę po okolicy to coraz więcej małych gospodarstw się tego pozbywa i kupują zetory 72XX lub 77 albo jakieś zachodnie mniejsze to tym bardziej nowego ciapka czy siuntki nikt by nie chciał


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
1 godzinę temu, Krzak napisał:

Szkoda że c330,c360 do dzisiaj nie robią. Byłby zbyt.

Jak 330 nie robią ? A ten do samodzielnego złożenia ?

44 minuty temu, Dziad932 napisał:

Ale ursusa 934 itp to mogli by robić , oczywiście odpowiednio zmodernizowany w przystępnej cenie 😛

Jakby lepsza skrzynia i kabina to by to miało sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, farmtrac8244 napisał:

Jak 330 nie robią ? A ten do samodzielnego złożenia ?

Jakby lepsza skrzynia i kabina to by to miało sens

No tak,wszystkie części kosztują ze 4 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tak dla przypomnienia. Wątek "czy Ursusy są dobre, czy złe" przewija się co kilka stron w tym temacie. Zamiast pisać to samo cofnijcie się o parę stron i sobie poczytajcie. Jeżeli jeszcze Ursus miał coś produkować, to nic powiązanego z warszawską produkcją. W Lublinie, wreszcie, robili ciągniki na podobnym poziomie do reszty producentów i to miało sens. Oczywiście mowa o dość niskim poziomie, z którego to Polacy najczęściej coś biorą. A raczej brali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Tak dalej produkowana c360. Silnik, żeby spełniał normy, pompa hydrauliki na silniku, ulepszony podnośnik i dodatkowe wyjścia hydrauliczne. Kabina, przedni napęd, skośne uzębienie w skrzyni, tylnego mostu, zwolnice może synchronizatory. 

Na koniec się okaże, że to inny ciągnik za cenę jak nowoczesna konkurencja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej byłoby robić jota w jotę taką jak przez lata robili,może dorzucić wersję z napędem plus jakaś ogarnięta kabina.

Czemu w Indiach czy w Serbii mogą robić IMT i ma to zastosowanie a u nas nie można. Przecież nawet na eksport można byłoby to produkować. Ale tak wiem nie jest to możliwe przez te idiotyczne normy spalin. I dlatego ktoś kto ma pół hektara ogródka nie ma możliwości kupna solidnego PROSTEGO ciągnika tylko jest skazany na nowe maszyny typu arbos czy farmtrac gdzie słabo jest z serwisem i częściami jak mniemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

A kto na takie mikrogospodaratwo kupuje nowy traktor ? 😳 chyba taki co forsą se dope wyciera i juz nie wie co z nią robić. Na tyle to byle szmelcem obrobi bez awarii

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
MF675ursus napisał:

Jest mały, prosty i tani polski ciągnik. Kraft. Bierzta i kupujta 

Panie ale to są drogie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583

A myślisz, że taka siuntka była by tania ? myślę, że 100 tys najmniej by życzyli za coś takiego gdyby była możliwość produkowania takiego czegoś.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
Dnia 16.10.2022 o 14:34, pawel885 napisał:

 

nawet w jugosławi wrzucili do licencyjnych imt V6 mercedesa 

 

Licencja na ciągniki Massey Ferguson obejmowała tylko modele 35 i 65. Nowsze modele powstały przy współpracy IMT z MF i należącej (wówczas) do MF firmy Landini. IMT montowało silniki Mercedesa tylko do ciągników dużej mocy, bo w Jugosławi nie były produkowane odpowiednio mocne silniki. Oprócz silników V6, były także montowane silniki V8, V10 i V12 o mocy do 517KM i to w latach 80tych ubiegłego wieku. 

Dnia 16.10.2022 o 14:34, pawel885 napisał:

no widzisz , tylko francuzi jakoś nie płakali nad rodzimym przemysłem, silnik mwm , skrzynie zf i jakoś to chodziło 

 

Renault był niewielkim producentem ciągników rolniczych i nie opłacało mu się produkować głównych podzespołów. Zresztą już w latach 70tych, Renault chciał sprzedawać pod swoją marką Ursusy z serii U.

Dnia 16.10.2022 o 19:12, Sylwekx25 napisał:

Z tego co widzę po okolicy to coraz więcej małych gospodarstw się tego pozbywa i kupują zetory 72XX lub 77 albo jakieś zachodnie mniejsze to tym bardziej nowego ciapka czy siuntki nikt by nie chciał

Małe gospodarstwa, to o jakiej powierzchni? W moich najbliższych okolicach, to gospodarstwa powyżej 20ha kupują nowe traktory. Nie wszystkie ale zdecydowana większość.

23 godziny temu, MF675ursus napisał:

Jest mały, prosty i tani polski ciągnik. Kraft. Bierzta i kupujta 

W nim to tylko maska i kabina jest polska.  

Dnia 16.10.2022 o 20:44, Krzak napisał:

 

Czemu w Indiach czy w Serbii mogą robić IMT i ma to zastosowanie a u nas nie można.

Obecnie ciągniki IMT są produkowane w Indiach przez firmę TAFE. TAFE parę lat temu kupiło prawa do marki i znaku fabrycznego IMT. Samą fabryką hindusi nie byli zainteresowani.

23 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

A kto na takie mikrogospodaratwo kupuje nowy traktor ? 😳 chyba taki co forsą se dope wyciera i juz nie wie co z nią robić. Na tyle to byle szmelcem obrobi bez awarii

Dlatego ja na mój areał kupiłem 60 letniego C-325.

Dnia 16.10.2022 o 20:19, Alchemik napisał:

Tak dalej produkowana c360. Silnik, żeby spełniał normy, pompa hydrauliki na silniku, ulepszony podnośnik i dodatkowe wyjścia hydrauliczne. Kabina, przedni napęd, skośne uzębienie w skrzyni, tylnego mostu, zwolnice może synchronizatory. 

Na koniec się okaże, że to inny ciągnik za cenę jak nowoczesna konkurencja.

Wyszedłby zmodernizowany Ursus U510 albo U610. Przecież już pod koniec la 60tych inżynierowie w Ursusie wiedzieli, że Ursus C-4011/Zetor 4011 to konstrukcja przestarzała i dlatego opracowali całą gamę nowoczesnych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj