adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Kaszlak79    749

A czego było się spodziewać, z całej "taniej" trójki na rynku, czyli Zetor, Farmtrac'k i Ursus ten ostatni był najdroższy i co chwilę z innym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieszkam koło Dobrego Miasta :D Mam nawet rozrzutnik jeszcze POL MOTu z D. Miasta. Ale o co w tym chodzi "Na rynku mają pozostać tylko te maszyny, na które jeszcze jest popyt. Chodzi zarówno o ciągniki o mocach 110 i 150 KM jak też maszyny wykorzystywane do prac na roli, czyli prasy zwijające i przyczepy rolnicze." 110 i 150km? Przecież najmocniejszy ich ciagnik w sprzedaży ma 110 a i tak jego sprzedaz była sporo niższa niż c380 która chcą wycofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Luuuudzie. Ciągnik to silnik, skrzynia i dwie osie. Silnik bierze się wg uznania, dopasowuje do niego skrzynię. Przedni most to pikuś ale w tylnym dyfrze siedzi cały pomysł. W Ursusie tego niema - nie widzicie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No jak ma być, jak Vigus jest "niczym nowym" i "nikt nie kupi ciągnika na niesprawdzonej transmisji".

Na 80-ce Ursus mało zarabiał, przez dużą konkurencję cenową. Lepiej będzie im sprzedawać większe, ale i droższe ciągniki. 150-ka będzie pewnie na ZF-ie, no chyba że wprowadzą na Vigusie, ale w tej sytuacji jest to wątpliwe.

Co do modelu C-3150, to tylny most jest naprawdę potężnie zbudowany. Ogólnie podzespoły są porządne, a do tego ciągnik nieźle wygląda. Jeżeli nie będzie miał większych wad, cena będzie znośna i będzie szeroki wybór opcji do wyboru, to powinien się dobrze sprzedawać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

xmk - vigus to skrzynia. To jak pisałem można zamówić. Zamiast wymyślać skrzynię było skonstruować most z hydrauliką i automatyką abyć może mokre sprzęgło na wejście. To jest do ogarnięcia. Zajęli się jednak nie tym co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/nowa-przekladnia-ursus-vigus,63340.html

Vigus to cały tył ciągnika, od sprzęgła, do podnośnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Od samego początku był to sztuczny twór nastawiony na szybki zysk, Tu PiS ani PO nie mają za wiele wspólnego, jeśli chcecie łączyć to z polityka to radze ukłonić się w stronę PSL. Jak pisałem jakiś czas temu, że to skończy się szybciej niż powstało to byłem atakowany, ok - pomyliłem się, myślałem, że rozpier... to się wcześniej:) Szkoda ludzi, tych co kupili, tych co pracowali oraz tych co marzyli ( dzieciaki z AF )

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

xmk - o tym piszę. Skrzynia w tym projekcie to zbytek. Trzeba było zacząć od dyfra a skrzynia to punkt numer dwa w projekcie : zbudujmy Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Ja się pytam poco ta skrzynia? Tak samo odkręca się od dyfra. Powershifty są już w autach osobowych. System hydrauliczny i automatyki trzeba najpierw rozwinąć. Tam jest pole do innowacji. Czy to mały ciągnik czy duży seria dyfrów przednich i tylnych a potem do tego skrzynię... czy tylko ja widzę, że się przeinwestowali?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tylny most tworzy całość ze skrzynią biegów. Nie są to całkiem osobne elementy i nie projektuje się ich osobno. W tylnym moście jest wyprowadzenie WOM, często z przekładniami i sprzęgłem. Podnośnik jest nabudowany na moście lub jest jego częścią. No i elementy skrzyni biegów mogą być częściowo wprowadzone do tylnego mostu. Te podzespoły są często wspólnie smarowane. Dlatego też ich się nie rozdziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

sprzęgło wom? Tylny most. zasilane z tego samego wałka co pompy hydrauliczne. Super creeper - tylny most. Sprzęgło przodka - tylny most. Skrzynia biegów to system dopasowujący parametry silnika do przeznaczenia maszyny. Można w niej zaimplementować zarówno wzmacniacz momentu jak i multiplikator. Na tylnym dyfrze stoi cały ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 16:46, akmaly napisał:

Od samego początku był to sztuczny twór nastawiony na szybki zysk, Tu PiS ani PO nie mają za wiele wspólnego, jeśli chcecie łączyć to z polityka to radze ukłonić się w stronę PSL. Jak pisałem jakiś czas temu, że to skończy się szybciej niż powstało to byłem atakowany, ok - pomyliłem się, myślałem, że rozpier... to się wcześniej:) Szkoda ludzi, tych co kupili, tych co pracowali oraz tych co marzyli ( dzieciaki z AF )

No, przepraszam :)

Ja osobiście nie jestem przewidywalny, dla mnie analogicznym jest, że jak coś dobrze przędzie, to będzie długo trwało. Najbardziej szkoda ludzi, którzy stracili pracę w Lublinie. Ci, co kupili, są albo zadowoleni, albo szlag ich dawno trafił i pozbyli się ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
17 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

No, przepraszam :)

Ja osobiście nie jestem przewidywalny, dla mnie analogicznym jest, że jak coś dobrze przędzie, to będzie długo trwało. Najbardziej szkoda ludzi, którzy stracili pracę w Lublinie. Ci, co kupili, są albo zadowoleni, albo szlag ich dawno trafił i pozbyli się ciągnika. 

Ludzi szkoda, oczywista oczywistość.

Czy ten twór dobrze sobie radził? Dam Ci kasę na biznes, nie patrząc co tam będziesz robił, zapewnię Cię, że pewną kasę masz przez 10 lat - rozwiniesz się czy mnie oskubiesz? W zasadzie nie ważne - na pewno się wzbogacisz:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jakoś dziwnie ta Ukraina się czepiła Zarajczyka, jak nie Bogdan Motors to dziennikarka z akcentem :)

Gość jest tak poważny, że skoda komentować. Mówić, mówi dużo, to każdy wie. Ile z tego jest prawdą - jeśli tyle co w obietnicach nowych modeli to prokuratura będzie miała co sprawdzać. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, plokulatula zamknie go, bo ukradł pieniądze za las. Jest też taka możliwość... Może gra w kasynach i wszystko przepuszcza, pieron wie :)

 

8 godzin temu, akmaly napisał:

Ludzi szkoda, oczywista oczywistość.

Czy ten twór dobrze sobie radził? Dam Ci kasę na biznes, nie patrząc co tam będziesz robił, zapewnię Cię, że pewną kasę masz przez 10 lat - rozwiniesz się czy mnie oskubiesz? W zasadzie nie ważne - na pewno się wzbogacisz:)

Oni się w pewnym momencie bardzo prężnie rozwijali, wykorzystali budżet, ale spieprzyli dużo rzeczy w tym "zwinnym przesmyku hajsiwa". Moja odpowiedź jest taka - rozwinął bym się (nie było by to proste, ale jak bym miał choć 1/10 inteligencji co Zarajczyk 2-3 lata temu, to udało by się to).

2 godziny temu, XMK13 napisał:

Pan Z. na filmiku wzbudził dość ostre kontrowersje. Powiedział taki trochę skrzywiony, że "komuś się coś nie spodobało, dlaczego dopłacają do hiszpańskiego kapitału, a Ursusa ścigają"... Trochę w tym prawdy jest, ale też na pewno ich sytuacja nie jest zupełnie czysta i coś musiało być na rzeczy, że akurat ich zaatakowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Taaa jasne teoria spiskowa o złych siłach i to jeszcze hiszpańskich. Powiem tyle, kto mieczem wojuje od miecza ginie. Afryka miała byc perpektywicznym dla nich rynkiem i sami mówili, że stawiają na ten kierunek a kraj to raczej niechętnie bo rynek zbyt wymagając, a nabywcy powinni chcieć tak prostej maszyny żeby najlepiej to dzrzwi na sznurek zamykać. Zrobili segment mniejszych ciągników i popłynęli. A może właśnie tak to miało się skończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jakim planie, była kasa na stole to ją brali, zaczął się ktoś interesować gdzie tak naprawdę idzie państwowa kasa to się zwijają. Przypominam Ci iż Ursus był uczestnikiem programu Afryka GO, czyli formy pożyczki dla państw afrykańskich a zamian za zakup sprzętu z polski, kto z was wie czy w ogóle spłacano te pożyczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Patrząc po wyrobach prezentowanych jako innowacyjnie elektromobilne oraz tych dla wojska, że o dynamice rozwoju i planie rodem z farmtraca nie wspomnę, na postawione przez mirro pytanie odpowiadam: tak właśnie. Brakuje tylko jeszcze aby Państwo zaspawało sianem dziurę w tonącym elektrycznym autobusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj