adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

HIlary    4

Gdzieś czytałem ,że Ursus stara się o dofinansowanie z Uni na nowoczesną hale produkcyjną,bo produkcja tak dużej hali to strasznie duże koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

eeee,brzydki.Myślę ,że nowa stylistyka którą zobaczymy na agro tech w Kielcach bedzie ładniejsza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

z tego co przedstawiciele ursusa mówią to ma być całkiem nowa era dla ursusa , ciągniki mają nie mieć nic wspólnego z obecnymi , pozyjemy , w kielcach zobaczymy może spotkam jakiegoś agrofotowicza przy ursusach :D


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Te zapowiedzi brzmią tak niewiarygodnie że ....... aż jestem ciekaw co z tego wyjdzie i za jaką cenę. :D Jeszcze nic nie kupiłem ale do Kielc się wybieram. Niestety ostatnio opłacalność produkcji rolniczej poleciała bardzo w dół iw potężne kredyty nie chciałbym się pchać a ciągnik jest mi potrzebny. czy to będzie Ursus? Nie wiem. Ale ten który teraz użytkuję jest na 100% niezawodny. Po drugie znana dla mnie konstrukcja. Zobaczymy. Niczego nie przesądzam. Ale ciekaw jestem. Coś w końcu będę i tak mmusiał wybrać. Ale bez pośpiechu. chętnych na kasę nie zabraknie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

chętnych na kasę nie zabrakie :D zapowiadać mogą a ciągniki mogą być inne , ale jakby te nowe ursusy miały "przyjemny" wygląd wyciszone kabiny i rozsądne ceny to by miały nawet branie , ursus to już bardzo znana konstrukcja mało elektroniki miały by wzięcie oby było z ursusem jak najlepiej !


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do tych 180 ha. Sprzedawał je komornik, który zajął zakład. Ursus nic nie miał do powiedzenia. Byli winni kasę, więc cały teren im zabrano, a potem nabył je inwestor bodajże z Irlandii za 98 mln. Były głosy, że było to za tanio, ale sprawa ucichła. A w tym roku ma rozpocząć się tam budowa.

Jednak 7 ha to za mało na fabrykę. Bo jeśliby taka powstała to byłaby bazą nie tylko na Polskę, ale i kraje sąsiednie.

Teraz musimy poczekać do marca by zobaczyć co Ursus planuje. Najbardziej szkoda, że zakład z tak długą historią stanie się montownią i nic już własnego nie będzie produkował. Mogliby chociaż parę podzespołów sami konstruować, ale jeśli montownia ma być wybawieniem Ursusa, to niech tak będzie.

A co do problemów Ursusa to nie chodzi tu o nowoczesność. Jego największym problemem jest cena. Gdyby ceny były adekwatne do wyposażenia i jakości, to i taki 5714 schodziłby jak świeże bułeczki. Może w końcu zrozumieją na czym polega ich największy błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Niestety wszystkie obecnie zakłady wytwarzające ciągniki w Polsce (Farmer, Pronar, Farmtrac, Ślązak) to montownie. Zakłady samodzielnie produkujące ciągniki to John Deere i Fendt. Reszta w mniejszym lub większym stopniu korzysta z podzespołów różnych producentów. lecz te marki należą do drogich i nie każdego na nie stać. Są jeszcze inne priorytety w życiu niż tylko traktory. :D nie u każdego ciągnik robi 1500 mth rocznie. dlatego potrzebne są i tańsze marki. Ważne żeby cena była adekwatna do wyposażenia. A trwałość powinna być w zasadzie jednakowa przy odpowiednim dbaniu choć toteż się po części wiąże z ceną..... A wracając do sedna. Masz rację Mike ceny mają zbyt wygórowane. choć ostatnio wszyscy chyba podnieśli ceny z Nowym Rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

to niezłe długi sobie narobili, hahaha słabo strajkowali może rząd jakiś by ich też sponsorował jak stocznie.

no komornik to wiadowo na jakich zasadach działa i mu nie zależy

 

co do tego to bym nie przesądzał że na 7ha nie może być fabryka, CNH a Płocku ma jakieś 12ha jak się nie mylę ,i produkcja idzie maszyny nie mają stać na placu tylko do klienta odrazy jechać, i tak jak się chce coś z opcji to to zazwyczaj za nowym cięgnikiem trzeba czekać

 

Fendt to ma silniki deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi nie chodziło o to, aby Ursus produkował wszystko sam. To logiczne, że część podzespołów musi pochodzić zza murów fabryki, ale tą drugą część powinna produkować sama fabryka. Jeszcze teraz do starszych modeli Ursus produkuje trochę swoich części. A za 2 lata będą to 100% składaki. Oprócz tego, że te traktory będą składane w Warszawie, powinny mieć jakąś cząstkę, która tam została stworzona. Przecież nie muszą to być silniki ale np. tylne mosty i etc.

Strajki nic by nie pomogły, bo już wtedy Ursus należał do Bumaru i był firmą prywatną. A takowych rząd nie może dofinansowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1224    108

fajny filmik :blink:

 

A co do ursusa to większość na niego "gada" a jak przyjdzie co do czego to będziecie sami się po niego rwać.Kiedyś sąsiad też podobnie się wypowiadał na temat ursusów po jakimś czasie zamknął się i kupił u7524.Według mnie powinniśmy kibicować ursusowi bo to ostatni zalążek polskiej motoryzacji a nie poniżać względem innych marek.Ten co dziś jeździ np.JD to na pewno przedtem miał ursusa i powinien dziękować Bogu że w konika nie popylał - żal mi tych co poniżają polską markę próbującą powrócić na rynek :huh:


URSUS POWER !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Tęż tak uważam,powiniśmy trzymać kciuki za Ursusa,Ja głęboko wierze,że ursus na Agro tech w Kielcach pokaże na co go stać:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilką przeczytałem w aktualnościach ursusa że ogłaszają konkurs na stanowiska:

Dyrektor Handlowy

Dyrektor ds Logistyki

Dyrektor ds.Ekonomiczno-finansowych

Dyrektor ds. Techniki i Produkcji

Nie wiem czy to dobra wiadomość czy zła ale URSUS coś próbuje ruszyć do przodu zapewne chcą ustalić wkońcu nowe cenniki na nowe ursusy :blink:


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ogłoszenie na allegro ursusa 3512 nowy z 2009r w cenie 49 tyś zł brutto.Tylko co to za brutto jak piszą że dotyczy tylko samego ciągnika bez kabiny :blink:


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Mi się zdaje że ten ursus jest z jakiejś serii który miał pójść na eksport wozić wodę na pustyni i pewnie transakcja nie doszła do skutku i zostały w kraju stąd ta cena. Ciągnik w Polsce bez kabiny nie podlega prawu rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Też mi się tak wydaje,bo dane techniczne ma takie same jak seryiny ursus 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

http://allegro.pl/item900284772_ursus_3512_nowy_nie_mf_255_235_2812_promocja.html To jest ursus z Pakistanu. Przecież to od razu widać że ma okrągłe światła których ursus nie stosuje już od kliku lat także w wersjach eksportowych do afryki. Drugi raz to lampy na błotnikach. Trzeci to kabina produkowana w Polsce w celu montażu na starszych mf-ach i ursusach. A tu macie dowód na potwierdzenie moich słów :

http://www.alibaba.com/product-free/105647478/Ursus_Tractors.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Nie wydaje mi się ,że to te z Pakistanu, bo ten z Pakistanu ma inne dane techniczne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Bo ten ma je skopiowane ze strony ursusa z najnowszego wydania 3512. Kilka dni temu byly jeszcze dwie aukcje na których były zaoferowane identycznie wyglądjące jak ten z Pakistanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Czyli te 3512 są prod. w Pakistanie?

Jak tak to fabryka Ursusa ma filię w Pakistanie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Raczej ursus produkuje takie na zamówienie do Pakistanu, kiedyś pokazywali w Teleexpressie fabrykę ursusa i akurat mieli zamówienie na 100 ciągników bez kabin w tamte strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Tak tylko że na FP był SIRGROH URSUS 2812 czy jakoś tak . A po drugie wyraźnie pisze że są produkowane w Pakistanie

,, Ursus 3512 tractor is locally produced in Pakistan on international standards.

oraz alternator po prawej nie po lewej stronie .

A te bez kabin to raczej chyba byly do afryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Jak zobaczyłem ten traktor z alledrogo to pomyślałem że jest brazylijski ale pakistański też pasuje. Dlaczego jest tak tani? Może jeszcze nie oclony i nie zapłacone akcyza i vat a w dodatku może nie mieć homologacji (czyli do rejstracji się nie nadaje) ale to wszystko wyjaśniłoby się po dokładnym wypytaniu sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytając ostatnie posty, znalazłem następne braki w polityce Ursusa. Na eksport produkowane są ciągniki tylko na jednorazowe zamówienie, a Ursus powinien stworzyć spółki w innych krajach, które zajęły by się sprzedażą i serwisem traktorów, tak jak u nas jest np. Zetor Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj