Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Mathieu92    112

Jak dla mnie to na początku z podanego przez @newholland15 cennika rzuca mi się strasznie wysoka cena 3724 aż 111 tys??!!

To tutaj masz 70km case CASE IH JX 70 KM- 4WD - 2009 NOWY GWARANCJA - RATY (813662766) - Aukcje internetowe Allegro o zdecydowanie lepszym podnośniku, pewnie i komforcie też za 111 tyś. Co prawda to końcówka roku więc wyprzedaże ale nie mniej jednak... Uważam że cena nowego 3724 nie powinna przekraczać 90 tyś. Tu masz porównywalnego Same'a Solarisa SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! (814201154) - Aukcje internetowe Allegro kosztującego 83 tyś

Nie jestem żadnym przeciwnikiem Ursusa ale trzeba spojrzeć trzeźwo na sprawę. Nasza marka w ostatnich latach wiele straciła uznania wśród pokolenia młodych rolników. Podejrzewam że Ursus się sprzedaje dlatego że dla niektórych jest on archetypem ciągnika,po prostu Ursus to zawsze był ciągnik :) no i ewentualnie jeszcze Zetor.

Lukash    0

Cóż nie ma co porównywać solarisa z 3724 bo solaris jest sadownikiem, a ich ceny zawsze są niższe. Mimo to i tak 3702, bez przedniego napędu, jest 2 koła złota droższy. Ale wynika to z tego, że zachodnie marki produkują identyczne ciągniki i sprzedają je pod różnymi markami ( DF, lamborghini, same oraz Case i NH) dzięki temu maja wielkie oszczędności. Lub też są składakami i stosują tylko kilka swoich części ( w tym znajduje się również zetor, który posiada jedynie swoje silniki i skrzynie 10/2 - reszta to podzespoły carraro itp).

Prezes ursusa wspominał coś o zaprzestaniu produkcji własnych podzespołów i przejściu na części zakupowane u zachodnich producentów i spadkowi cen ursusów. Taki bonus już od przyszłego roku :)

Wiadomość z agroFakt.pl

LukaszRol    0

<_<Kolego @ Mathieu92 przekładnie 8/8 z rewersem mają być w opcji dla ciągników od 50 KM(3722/24) chyba tylko nie w sadowniku(3702)choć mogę się mylić :)

adikpl1    179

Cóż nie ma co porównywać solarisa z 3724 bo solaris jest sadownikiem, a ich ceny zawsze są niższe. Mimo to i tak 3702, bez przedniego napędu, jest 2 koła złota droższy. Ale wynika to z tego, że zachodnie marki produkują identyczne ciągniki i sprzedają je pod różnymi markami ( DF, lamborghini, same oraz Case i NH) dzięki temu maja wielkie oszczędności. Lub też są składakami i stosują tylko kilka swoich części ( w tym znajduje się również zetor, który posiada jedynie swoje silniki i skrzynie 10/2 - reszta to podzespoły carraro itp).

Prezes ursusa wspominał coś o zaprzestaniu produkcji własnych podzespołów i przejściu na części zakupowane u zachodnich producentów i spadkowi cen ursusów. Taki bonus już od przyszłego roku :(

Od Carraro to Zetor jedynie kupuje przednie mosty, reszta jest własnej produkcji bądź czeskich lub słowackich poddostawców.

mekiss    28

Od Carraro to Zetor jedynie kupuje przednie mosty, reszta jest własnej produkcji bądź czeskich lub słowackich poddostawców.

oj nie tylko czeskich i slowackich, Sam pisales ze przy skrzyniach w proximie sa elementy firm wloskich i niemieckich i szczeze mowiac wole skrzynia np, zf niz taka skladanke,a co do ursusa to wole zeby z gotowych elementow ,niz zeby go nie bylo wogule, bo to jest jedyna droga dla takich firm jak ursus czy zetor zeby istniec na rynku

klejnus    0

Wydaje mi sie ze ursus powinien puścić jakaś bogatą sonde w internet i puscic ludzi w plener by sie zorientowali co komu jest potrzebne. Wydaje mi się jak narazie nie jest źle na wrp jest rozmowa z kimś tam i mówi że serwisy itd sa bardzo zaniedbane przez ursus ze maja słabe kontakty z fabryką że jednostka napędowa jest z lat 50 przez co sa na szarym końcu. Na moje to powinni wprowadzić skrzynie min 12/12 z rewersem spróbowac wprowadzić zmiane biegów na przycisk itd poprostu zrobić milowy krok na przod. Ale to dla nich za trudne będzie na moje:P Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. I jak się nie myle to może i z uni by kase mogli dostać na rozwój to zawsze zastrzyk gotowki na rozwój jest. Pozdrawiam i nie bijcie jak herezje głoszę:blink:

Mathieu92    112

Z tego co wiem to kasy z unii dostać by nie mogli bo URSUS w znacznej części jest spółką skarbu państwa. A dofinansowywanie takich spółek to byłby zwykły protekcjonizm :blink:

MECHANIZATOR    156

Wydaje mi sie ze ursus powinien puścić jakaś bogatą sonde w internet i puscic ludzi w plener by sie zorientowali co komu jest potrzebne. Wydaje mi się jak narazie nie jest źle na wrp jest rozmowa z kimś tam i mówi że serwisy itd sa bardzo zaniedbane przez ursus ze maja słabe kontakty z fabryką że jednostka napędowa jest z lat 50 przez co sa na szarym końcu. Na moje to powinni wprowadzić skrzynie min 12/12 z rewersem spróbowac wprowadzić zmiane biegów na przycisk itd poprostu zrobić milowy krok na przod. Ale to dla nich za trudne będzie na moje:P Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. I jak się nie myle to może i z uni by kase mogli dostać na rozwój to zawsze zastrzyk gotowki na rozwój jest. Pozdrawiam i nie bijcie jak herezje głoszętongue.gif

ze smutkiem muszę przyznać ze niestety herezje głosisz kolego - poprostu dla tej fabryki nie ma już ratunku - ursus przespał dobre 10-15 lat i stoczył się na samo dno - poprostu wyrobił sobie przez to nienajlepszą opinię przez co ich oferty nikt już poważnie nie traktuje - i teraz gdyby nawet wprowadzili ciagnik z silnikiem wodorowym i przekładnią bezstopniową to i tak mało kto by to kupił - bo to przecie ursus -smutna prawda

a co do "wprowadzania" każdy sie tutaj produkuje co nowe ciagniki powinny posiadac zeby był na nie zbyt ale nikt nie zwraca uwagi na fakt ogromnego nakładu pieniedzy jakiego wymaga takie udogodnienie - projekt, testy laboratoryjne, testy polowe, normalizacja, atesty, zgody, pozwolenia, homologacje itd - a każdy chce zarobić

w gospodarstwach które znam i które inwestują nikt juz poważnie nie mysli o zakupie ursusa - bo rolnik woli kupic Pronara czy Zetora pomimo ze jest pare złotych droższy

HIlary    4

Ja uważam że ursus wruci do gry.

To co się teraz dzieje wokół tej marki pokazuje że w tej firmie są chęci i

określone plany na"powrót" ursusa na rynek.Takie jest moje zdanie.

mekiss    28

a co do "wprowadzania" każdy sie tutaj produkuje co nowe ciagniki powinny posiadac zeby był na nie zbyt ale nikt nie zwraca uwagi na fakt ogromnego nakładu pieniedzy jakiego wymaga takie udogodnienie - projekt, testy laboratoryjne, testy polowe, normalizacja, atesty, zgody, pozwolenia, homologacje itd - a każdy chce zarobić

w gospodarstwach które znam i które inwestują nikt juz poważnie nie mysli o zakupie ursusa - bo rolnik woli kupic Pronara czy Zetora pomimo ze jest pare złotych droższy

dlatego kierownictwo ursusa nawed nie mysli o wprowadzaniu wlasnych skrzyni czy innych elelementow, tylko chce sie ograniczyc to skladania ciagnikow z gotowych elementow i to moim zdanie jest jedyna droga dla ursusa na podniesienie sie z dna pozdr.

MWCHUDY    0

Witam, propo skrzyni 12/12 to na allegro jest 5024 z taka właśnie przekładnią, o tym czy Ursus się utrzyma czy ostatecznie przepadnie zadecydują 2 najbliższe lata- czy wprowadzone modernizacje przekonają klijentów do zakupu czy nie.

sthil007    1

Problem jest taki ,że wiekszosc sprzetu rolnicy kupowali w oparciu o fundusze unijne SAPARD SPO PROW te pieniadze w zasadzie juz sie skonczyly a ursus z tego torta nie zjadl praktycnie ani kawalka jedynie okruszki i tej straty finansowej juz nigdy nie odrobi. A jezeli nie wystawia nowych konkretnie wyposazonych modeli ciagnikow za rozsadne pieniadze to znikna calkowicie z rynku. Niestety jest to dla mnie niezrozumiale jak firma z takim zapleczem mogla tak podupasc niestety jest to nagminne jezeli chodzi o polskie marki :blink: Ursus powinien byc liderem a jest w agonii

klejnus    0

Za granicą to się wszystko robi by wypracować rename marki zdobyć klientów i zadbać o nich a w polsce wszystko sie robi by nachłapac jak najwięcej kasy za stanowisko i mieć gdzieś cala reszte i tka jest i będzie bo nasze pokolenia pogrążają to niestety.

mix    4

Przykład claas przy sprzedaży maszyn kręci się jeszcze rynek gadżetów koszulek itd :)A swoją drogą fajne by musiały być czapki URSUS :blink:

kadman    0

Ursus wraz z miesięcznikiem RPT organizują konkurs fotograficzny pt. "Uchwyć ursusa" do wygrania cenne nagrody szczegóły na stronie www.rpt.pl. Zawsze jakaś reklama

LukaszRol    0

Panowie wejcie na ten link:http://www.ursus.com.br/?act=01&sector=produtos&grupo=tratores

Co to ma być!!!???jakaś Brazylijska filia Ursusa?zobaczcie ten traktor URSUS EVOLUTION podobna jak nasze agro bisy...ktoś coś wie na ten temat?

Adrianos    30

URSUS 2-85 <- przecierz to c360:P

nie wiesz to orginalna stronka?? ursus rzeczywiście takie coś składa??

Poke912    0

Ursus planuje wielki powrót wracają silniki perkinsa które moga zapewnic firmię powrót do świetnosci tych ciagników. W marcu 2010r na targach kieleckich ma być prezentacja najnowszego modelu Ursusa o mocy 100 jest to model 8045 jak się nie mylę. Właścicielem ursus jest Jest Bumar

Poke912    0

W nowych modelach montowali jakieś inne tylko nie wiem jakie jak masz poczytaj sobie w agro technice wywiad z prezesem

kluch369    9

W nowych modelach, czyli w których? Bo w tych nowych 3824, 5524 itd. są oryginalne perkinsy. W starszych nowych modelach 4024, 5024 też były oryginalne perkinsy. Chyba, że chodzi ci o serie ursusów ciężkich w których były silniki zetora.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?