adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MF675ursus    1430

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/elektryczne-auto-ursus-poczta-polska-samochod,77,0,2387021.html

 

"Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka miesięcy pierwsze modele zjadą z taśmy produkcyjnej. Szacujemy, że do uruchomienia produkcji potrzebujemy ok. 10-15 mln euro - powiedział dziennik.pl Karol Zarajczyk, prezes Ursusa."

Żeby te kilka miesięcy nie zmieniło się w kilkanaście, a później kilkadziesiąt, jak to z Vigusem wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Widzę, że na targach pokazują w czarno-czerwonych felgach. Ja tam myślę, że taki kolor powinien być w opcji. Jak ktoś chce mieć takie to czemu nie. Nic więcej nie kosztuje a zawsze to ukłon w stronę klientach.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Napisałem na FP Ursusa, kiedy zobaczymy ciągniki oparte na transmisji Vigus, to odpisali, że w drugiej połowie 2018... Tak że znowu musimy poczekać jeszcze rok... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Tymczasem zapadła decyzja, że produkcja maszyn rolniczych z Dobrego Miasta jest przeniesiona do Lublina. Za to w DM mają robić autobusy elektryczne albo jakieś części do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2
Dnia 29.11.2017 o 17:49, Mattti napisał:

Napisałem na FP Ursusa, kiedy zobaczymy ciągniki oparte na transmisji Vigus, to odpisali, że w drugiej połowie 2018... Tak że znowu musimy poczekać jeszcze rok... 

Nie spieszą się bo ludzie nie mają kasy z dopłat. Jak ludzie chwycą kasę to i produkt się wrzuci do sprzedaży. W międzyczasie pewnie powstanie jakaś seria próbna którą się pochwalą. Ogólnie zalecałbym uzbroić się w cierpliwość. A jak już pojawi się informacja, że jest dostępny to jeszcze raz zrobić dokładnie to samo co poprzednio :)

17 godzin temu, lukig napisał:

Tymczasem zapadła decyzja, że produkcja maszyn rolniczych z Dobrego Miasta jest przeniesiona do Lublina. Za to w DM mają robić autobusy elektryczne albo jakieś części do nich.

W Dobrym Mieście nadal ma być produkcja maszyn rolniczych z tym, że na dużo mniejszą skalę. Powód? Ten sam co poprzednio. Kasa. A dokładnie jej brak w portfelach zainteresowanych. Bez dopłat ten interes zdycha.

Wszystkie detale i podzespoły ma wytwarzać DM a montaż odbywać się w Lublinie. Tak ma wyglądać "produkcja" maszyn rolniczych w Lublinie. Próbowano z kooperacją ale prawdopodobnie ceny były zaporowe i postanowiono utrzymać przy życiu zakład na Warmii. Na jak długo tego nie wie nikt. No może poza prezesem który pojawił się osobiście po kilku latach w zakładzie i naobiecywał wiadomo czego by zmotywować resztkę załogi.

Autobusy elektryczne :) Już poprzednio mówiłem, że URSUS S.A. z siedzibą w Lublinie będzie zajmował się tym na co przeznaczane są duże pieniądze. Teraz jest akurat bum na elektryfikację i chciałby zgarnąć kawałeczek tego tortu dla siebie. Dlatego też była z nazwy Warmińska Fabryka Maszyn ma się zająć produkcją szkieletów autobusów. Lublin się dusi z braku potrzebnej powierzchni. Podpisano kilka znaczących umów z dość krótkim terminem realizacji ale za to na ładnych kilka złotych. I to właśnie na produkcji autobusów skupi się zakład w roku 2018. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Czym się będą zajmować wie tylko "góra" i to na krótką metę.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Vigusa... w przyszłym roku zapewne jesienią ciągnik o mocy 150 KM po gruntownym lifcie wejdzie do sprzedaży. Z nowych rzeczy to będzie zmieniona kabina, komputer pokładowy pod złącza ISOBUS, amortyzowana przednia oś (Carraro ta co w Crystalach). mniejsze modele dokładnie 110 KM poczekamy do 2019 roku. Trzeba być cierpliwym. Póki co dofinansowania nie ma więc tak nie szalejcie, nie przeskoczymy tego :(

Zapraszam do mnie do galerii aby obejrzeć model C-385 z targów CTR w Nadarzynie. 

Pozdrawiam ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, to na stronie URSUSA jest podane w przetargach z jakich komponentów będą zbudowane ciągniki Vigus (za wyjątkiem miękkiej osi), to akurat wiem z targów. A co do reszty to tylko upewniłem się w rozmowie z przedstawicielem czy rzeczywiście będzie komputer/wyświetlacz ISOBUS. A na temat cen nie chcieli rozmawiać  To zależy od dealera u którego chcemy zakupić dany ciągnik. Producent daje swoje katalogowe w przypadku C-385 130 tyś netto (jesienna zniżka 7500 zł do końca roku) plus jakieś inne rabaty może udzielić sprzedawca. Wszystko zależy od tego jak będzie klient negocjować. 

 

Zapraszam na krótką prezentację modelu C-385 ;)

 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracer93    8

Oglądał to ktoś ? Chodzi mi o cenę traktorów, gdyby nie było norm spalin. Zaczyna się od 8.00

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Więc czemu nie spełniające norm ursusy licencyjne kosztowały pod koniec ponad 100tys? Z tym oczernianiem "Hinduskiej tandety" to też się popisał..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Pod koniec produkcji już były wprowadzone silniki perkinsa właśnie ze względu na to, że Ursusowskie perkinsy nie spełniały norm był to np ursus 7524 z silnikiem PERKINS 1104C-44T lub Ursus 6024 jego odpowiednik 8714 z silnikiem Ursusa był wtedy tańszy o 20 tyś a to mało jak dla mnie nie jest. Ciężko też porównywać fabrykę z Warszawy do tej obecnej bo to całkowicie inne fabryki i inni właściciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Claas z tym silnikiem też dymi jak lokomotywa :) ciekawe jak wypadł pełen test i porównanie z konkurencją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929
Nie lepiej zrobić coś w hybrydzie z lpg? Ursus piał, że za granicę wychodzi. Gdyby ten Vigus był ok to już by się tam sprzedawał.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to by było za proste z tym LPG i za mało by zarobili (za mało rolnika skroili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Ursus sprzedał w 2017 roku 925 ciągników. Oczywiście ta liczba jest znacznie mniejsza jak się odejmie rejestracje na dilerów, ale tak jest u większości marek gdy wchodzą nowe normy. A model Ursus C 380 był najchętniej kupowanym ciągnikiem z liczbą 347 sztuk.

Edytowano przez bboyUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Gdzie oni trzymają te zarejstrowane ciągniki. W końcówce 2016 też 200 z górką na dealerów zarejestrowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

C-3150V Power na wystawie za zachodnią granicą:

 

 

A tu test C-3110HL:

 

Starsze modele też miały tak tura rozwiązanego, że przed przednią szybą nie było "druta", czy dopiero w modelach po liftingu się tego pozbyli?

Edytowano przez MF675ursus
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj