Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

cyprian1219    364
Napisano (edytowany)

A niby kiedy agco zgłaszał chęć wykupienia ursusa? A swoją drogą dobre, ursus zamiast fendta podbija największe zachodnie gospodarstwa i gospodarstwa na całym świecie ciągnikami o mocy 250-600km z systemami przegubowymi, gąsienicowymi i klasycznymi przeniesienia napędu, oraz pełną elektrohydrauliką ze skrzyniami bezstopniowymi i silnikami własnej konstrukcji  :lol:

Edytowano przez cyprian1219

lukbold    411

nie nakręcaj się za bardzo na te science fiction

cyprian1219    364

A niby kto tu sie nakręca? Że niby do mnie to? Ju to co najwyżej śmieszkuje xD

Wiadomość z agroFakt.pl

Tracer93    1

A niby kiedy agco zgłaszał chęć wykupienia ursusa? A swoją drogą dobre, ursus zamiast fendta podbija największe zachodnie gospodarstwa i gospodarstwa na całym świecie ciągnikami o mocy 250-600km z systemami przegubowymi, gąsienicowymi i klasycznymi przeniesienia napędu, oraz pełną elektrohydrauliką ze skrzyniami bezstopniowymi i silnikami własnej konstrukcji  :lol:

Ursus raczej nie podbijałby zachodnich gospodarstw. Moim zdaniem dla AGCO najważniejszy jest Fendt. Ursus byłby raczej na poziomie Massey'a czy Valtry.

tasiorro    9

A może byłby marką budżetową.Ale po co to znów rozkminiać?Jest jak jest,pożyjemy zobaczymy co będzie dalej

Tracer93    1

Ja osobiście chcę aby Ursus osiągnął poziom Fendt'a i miał bezstopniową skrzynię.

pawel94    16

Raczej nie podejmą takich działań, bo nie będzie im to się opłacać. Ursus zanim zdobędzie zaufanie zachodnich rolników to trochę minie, a Polski rolnik odsunie się od elektroniki jak zaczną się nowe ciągniki psuć, co poniesie za sobą niemałe koszty naprawy. W efekcie rolnicy będą szukać prostych i tanich w eksploatacji ciągników, bezstopniowe takie nie są. Najpierw niech wprowadzą na rynek Vigusa :) Jak się przyjmie, mogą projektować dalej.

Tak na marginesie, ostatnio w TPR było o tym że w C-3115 ma być przekładnia TYM, w C-3120 przekładnia stworzona przez Carraro i URSUS, o czym pierwsze słyszę i C-3150V, jak wiadomo, na Vigusie 32x32. Vigus 24x24 mechaniczna ma znaleźć zastosowanie na rynkach pozaeuropejskich.   

cyprian1219    364

Druga. Pierwsza była salonu ursus (czy jakoś tak) i to był chyba zjazd z lawety czy przejazd po podwórzu czy coś takiego?

Masz racje pierwszy film to była prezentacja c-360 i jazda po placu. Tam był silnik ten indyjski montowany w paru pierwszych egzemplarzach [ten sam co solis] a tutaj wydaje mi się że słysze perkinsa.

plewi    0

od początku do końca miały perkinsa

pawel94    16

Pokazowy C-360 z Agrotech 2015 miał silnik Solisa na licencji Zetora.
4ftPa8rl.png

pawel94    16
Napisano (edytowany)

Teraz wychodzą z silnikami Deutz. Pierwsza propozycja jaka padła to właśnie silnik Solisa 3100FLT na licencji Zetora. Prototyp z tym silnikiem był na Agrotech 2015. Potem zaproponowali że silnik będzie do wyboru - Solis albo Perkins. Ostatecznie zrezygnowali Solisa i montowali silnik Perkinsa, a od początku 2017 chyba Deutza, po tym jak Ursus podpisał współpracę z Deutz.

Edytowano przez pawel94

Raczej nie podejmą takich działań, bo nie będzie im to się opłacać. Ursus zanim zdobędzie zaufanie zachodnich rolników to trochę minie, a Polski rolnik odsunie się od elektroniki jak zaczną się nowe ciągniki psuć, co poniesie za sobą niemałe koszty naprawy. W efekcie rolnicy będą szukać prostych i tanich w eksploatacji ciągników, bezstopniowe takie nie są. Najpierw niech wprowadzą na rynek Vigusa :) Jak się przyjmie, mogą projektować dalej.

Tak na marginesie, ostatnio w TPR było o tym że w C-3115 ma być przekładnia TYM, w C-3120 przekładnia stworzona przez Carraro i URSUS, o czym pierwsze słyszę i C-3150V, jak wiadomo, na Vigusie 32x32. Vigus 24x24 mechaniczna ma znaleźć zastosowanie na rynkach pozaeuropejskich.   

Poproszę o link do tego artykułu ;)

Graham    8

Też chciałbym zobaczyć link lub zdjęcie gazety w której to przeczytałeś a swoją drogą to ursus ma podpisane kontrakty z watem i fonem więc wątpię w to że nagle im się zmieniło i pozyskują nowego partnera do produkcji i stworzenia nowej przekładni.

pawel94    16

Obecnie nie mam dostępu do gazetki, ale w najbliższym czasie wrzucę. Mnie również zdziwił fakt że Ursus coś rzeźbi z Carraro, ale z drugiej strony Carraro jest w czołówce producentów transmisji, więc jeśli URSUS będzie miał w tym udział, to po pierwsze, będą mieli pieniążki, a po drugie URSUS zbuduje sobie za granicą renomę jako producent transmisji, dzięki czemu zachód przychylniej przyjmie na rynek transmisję Vigus :)

maromar    13

też o tym czytałem w TPR, więc Paweł94 prawdę mówi

1994kuba1994    58

na tym długim bilbordzie widać opryskiwacz i wydaję mi się że identyczny ma woprol

Tracer93    1

Panowie wybiera się ktoś na Demo Tour w Żernikach obok Obornik ? Czy można na tych pokazach obejrzeć traktor w środku ?

mateusz44    5

W moich okolicach a dokładnie Tyszowcach był demo tour ich prasa zrobiła trzy kulki i padła hahahahahaha

mateusz44    5

Siatki nie chciała przeciąć , kilka razy próbowali i nic z tego .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?