Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu12    16

Posiada ktoś może zdjęcia, (w miarę dobrej jakości), wszystkich lub większości ciągników Ursusa z tegorocznych targów w Kielcach? W multimedialnej bibliotece Ursusa są póki co tylko cztery zdjęcia a na facebooku nie ma jeszcze ich wirtualnego stoiska. Mam nadzieję, że jak co roku będzie dostępna taka aplikacja.

Wiadomość z agroFakt.pl

krzychu12    16

Jest już dostępne wirtualne stoisko Ursusa. Ciekawie rozwiązali umieszczenie joysticka od sterowania turem:

a4ae3444f71322f6.jpg

lukig    70

No mówiłem, że wszystkie poza 150 konnym wyglądają naprawdę OK. A że Vigusa ściągnęli pewnie z prób to tyle co go zdążyli umyć i tyle. Nic w kabinie nie robili od początku.

Agrotron155    23

Jaka przekładnia siedzi w c-3115? Jest jakaś 32/32 ale nie ma wzmianki czy to vigus. Pytał ktoś o niego?

lukbold    411
Napisano (edytowany)

w końcu namiastka MFa lat 90tych pod polską naklejką  :D

Edytowano przez lukbold

Agrotron155    23

Ma 2 biegi zmieniane pod obciążeniem 4 przełożenia i 4 zakresy, skrzynia z MF też to nie jest bo tam są tak jak w vigusie 4 biegi pod obciązeniem

farmtrac8244    97

Ale wiecie co jakoś nie jestem przekonany aby to miało nabywców. Wolałbym kupić używanego zachodniego. oczywiście cena części licznik kręcony ale są to ciągniki konstrukcyjnie przemyślane. Skoro miałbym wspierać polskiego producenta to niech on zrobi coś jak należy.

Agrotron155    23
Napisano (edytowany)

Szczerze? Lepiej coś nawet zbyt dużego ale na tanich częściach niż zachodnii trup, części do zachodnich używek są droższe niż do nowych, ja mam swój traktor od nowości od 12 lat i za 3 punkt zawieszenia wołali 5,5 tysięcy złotych. za tą cenę jest kapitalka silnika w 1634...;/ Wiem komfort nie do porównania. A winą była zła śruba która odbijała się od uchwytu na nią teraz jest inna końcówka tzn wahadło jest poza uchwytem i się nie odbija. Oczywiście uchwyt na śrubę został pospawany przez dobrego spawacza i obyło się bez kupowania nowego, ale kolejna rzecz- bolec sensoryczny (mierzy on obciążenie ciągnika) są dwa w każdym cięgnie dolnym ciągnika cena jednego cos około 1100 złotych. Też było do wymiany ale na szczęście polutowałem jakoś i działa dalej.... Dlatego czekam ażursus wypuści coś konstrukcyjnie chociaż opierającego się na skrzyni i osiach oraz hydraulice z Polski bo wiem że będzie przynajmniej taniej...

Co prawda nie kupiłbym zamiast tego ciągnika 1634 teraz bo DF z tamtego roku (2005) to solidna maszyna i  jest do tej pory w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym ale gdybym miał do wyboru ursusa na vigusie a agrotrona to wybrałbym ursusa jeżeli chodziłaby ta skrzynia oczywiście podobnie do tego zf co mam w agrotronie bo nie oszukujmy się najważniejsze żeby skrzynia była wygodna w obsłudze (rewers, półbiegi dobra synchronizacja biegów i odpowiednie ich dobranie do prac polowych)

Edytowano przez Agrotron155

lukig    70

Ale wiecie co jakoś nie jestem przekonany aby to miało nabywców. Wolałbym kupić używanego zachodniego. oczywiście cena części licznik kręcony ale są to ciągniki konstrukcyjnie przemyślane. Skoro miałbym wspierać polskiego producenta to niech on zrobi coś jak należy.

A skąd wiesz, że to nie jest konstrukcyjnie przemyślane i nie zrobili tego ciągnika jak należy?

krzychu12    16

Co ciekawe, maski nowego typu weszły już do seryjnej produkcji (Ursus C-392):

f83f6cca48ec20c93439752fc7246617_big.jpg

Ciekawe laczki ma ten C-380:

30e6e66da36c848529ceb07f11ad3d07_big.jpg

plewi    0

W maju na pewno wejdzie c 3110 hl, a ten to w sumie nie wiem

lukig    70

Ten też ma w maju wejść. Tak mówili na targach. A co będzie to się okaże.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?