Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirro    287

Zdarzyło jakiś czas temu się tak, że w Fendzie tuż po zakończeniu gwarancji rozleciał się silnik. Przyczyną było odkręcenie się koła na rozrządzie. Silnik został wymieniony na nowy, właściciel zapłacił za godziny pracy serwisu. Czyli można. Taka akcja wymiany linek tylko by pomogła Ursusowi, bo pokazałaby że pod względem dbania o jakość i poprawianie produktu są ogarnięci. 

mateusz44    5

Dalej ursus robi na linkach masakra. U mnie też się rwała jedna za drugą a koszt to coś chyba ponad 200 za sztukę, efektem tego bylo założenie pompki i wysprzeglika od zetora i po problemie a i sprzęgło lekko chodzi bo w tym pancerzu to zawsze linka się zacinała i rwała. Czy im na prawdę tak ciężko pomyśleć i coś takiego zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    71

Dalej ursus robi na linkach masakra. U mnie też się rwała jedna za drugą a koszt to coś chyba ponad 200 za sztukę, efektem tego bylo założenie pompki i wysprzeglika od zetora i po problemie a i sprzęgło lekko chodzi bo w tym pancerzu to zawsze linka się zacinała i rwała. Czy im na prawdę tak ciężko pomyśleć i coś takiego zrobić.

To wszystko sa koszty na jednym egzemplazu to niby niewielka suma ale na tysiacu . Ursus wedlug mnie trafil dobrze w rynek bo ile osob by kupilo 80 km za 250 tys a ile za nieco ponad 100 . Sipma juz niby postawila na jakosc tej nowej pasowej i cena powalajaca malo kto kupuje nie wiadomo co tylko woli dolozyc te kilkadziesiat tys i miec np jd

jesli pomoglem kliknij fajne

romek6340    203

Właśnie z tym trafieniem w rynek to nie bardzo. Spóźnili się co najmniej te 2-3 lata gdzie Farmtraci i Majory się dobrze sprzedawały. Wtedy mogli sporo zyskać. Teraz już jest przeciętnie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

cropec    0

Nie zgodzę się z kolega jest teraz popyt na takie ciągniki z przedziału 70-120 KM: od poczatku roku dane z portalu agrofakt

Sprzedaż modeli ciagników 2016 r 

Od stycznia do czerwca 2016 Zetor Major 80 sprzedał się w ilości 177 sztuk, natomiast Ursus C380 w ilości 135 sztuk. Czekamy na roczny wynik sprzedaży ciągnika.

post-196516-0-05251800-1479851172_thumb.jpg

Edytowano przez cropec

lukig    70

No dobra, ale porównaj wielkość sprzedaży teraz i 2 lata temu. Od zawsze ten przedział był najpopularniejszy.

XMK13    365

Od lipca do października C-380 nadrabia straty do Majora. Co to się działo we wrześniu?

lukig    70

Rejestrowali ciągniki z kończącą się normą spalin. Teraz sprzedają je jako używki. We wrześniu NH 236 sztuk, w październiku chyba 35.

XMK13    365

To jest Deutz. Na innym zdjęciu widać wielkie logo Deutza nad logiem Ursusa. Po co są 2 alternatory?

XMK13    365

Ten silnik jest chłodzony powietrzem? Tylko w tym przypadku jest stosowany drugi alternator do ogrzewania kabiny.

Z katalogu Ursusa w wersji angielskiej można wyczytać, że silniki Deutz będą w C-360, C-380M, C-385 Power, C-395 Power, C-3110 HL i Power oraz C-3120 HL.

Łącznie mają być to 3 typy silników: 2,9 l, 3,4l i 3,6l. Tak wynika z katalogu.

bratrolnika    1974

Pewnie koledze chodzi o to ze może mieć elektryczne ogrzewanie kabiny. Choć nie sądzę, może są wersje z alternatorem po prawej lub lewej, jak producentowi ciągnika pasuje. A na wersję chlodzona powietrzem nie wygląda, widać obudowę termostatu z kroccem do węża wodnego

Edytowano przez bratrolnika

mirro    287

Czyli co? Wersja wypas alternator i klima i wersja bieda sam alternator?

bratrolnika    1974

Równie dobrze mogłeś napisać ze są zamontowane z przodu silnika, teraz może nie ale w starszych pojazdach często Klimatyzacja czy też wspomaganie było napędzane oddzielnym paskiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.