adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheMariko12    437

To oczywiście była opcja bardzo "optymistyczna" na wcześniejsze czasy, które się skończyły, era dopłat i jałmużn od Unii niestety się kończy i Ci którzy mieli okazje kupić Niemieckie limuzyny,to kupili a reszta, która się cofnęła lub stoi w miejscu straciła i pewnie leży, a bez dopłat znów ugorów będzie pod dostatkiem   :) 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

prawda jest taka że duże gospodarstwa które już się rozrosły i zmodernizowały przetrwają a te mniejsze takie do 20 hektarów są skazane na upadek unia i nasz rząd dawno na nich postawiły krzyżyk będzie tak jak na początkach polski w unii małe gospodarstwa się wykruszą a zostaną tylko te duże które wchłoną te mniejsze. no i będzie tak jak na zachodzie duże gospodarstwa z produkcją wręcz przemysłową unii od samego początku o to chodziło. Co do dopłat z PROF to mi one specjalnie nie pomogły jedyne co kupiłem z dofinansowaniem to siewnik do QQ a reszty doszliśmy z ojcem ciężką pracą ja miałem 14 lat jak jeździłem z belarką na zarobki i dzięki takim usługom zmodernizowaliśmy gospodarstwo a nie liczyliśmy na to że unia da. Nie powiem że dopłaty do gruntów się nie przydają dzięki nim nawozy i opryski jest za co kupić ale jak by ich nie było też by się dało żyć może skromniej ale na poziomie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

o vigusie będzie można powiedzieć coś dopiero za porę lat a teraz to tylko takie gdybanie. Testy w laboratorium a praca w polu to je inna bajka. Bo już nie raz tak było że w czasie testów wszystko było ok a potem wychodziły jakieś niedoróbki i nie mówię tu o mało znanych markach tylko o wielkich koncernach dość mocno znane przypadki to na przykład samochody toyota na testach było ok a potem wracały na serwis bo były jakieś wady fabryczne w przypadku ciągników też były takie wpadki tylko koncerny tym za bardzo się nie chwalą. W czasie stażu w POM-ie się nasłuchałem o takich wpadkach od starych mechaników tylko tam sprzedawano zetora więc to słaby przykład 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Kłudzienko to chyba bardziej po to aby dostać homologację na ciągnik rolniczy. Inaczej nici z dopuszczenia do ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

a co w nim jest z Afryki, możesz sprecyzować???

Jak to co składany w Afryce bo nie powiesz mi że składają 1500 traktorów w Polsce na rok jak ich sprzedają niecałe 400 .Pomyśl składają tam gdzie tanio dlatego to Afrykańczyki i mix chińskiej produkcji .Teraz nawet nic do merca nie dostaniesz w Europie produkowane tylko jest ,,Made in China "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

kolego akko doinformuj się trochę zanim jednaj coś napiszesz, ursus otwiera/otworzył montownie w afryce, ale ciągniki tam montowane zostaną w afryce, gdyż nie będą spełniać norm europejskich, twoje wszystkie posty są jak PO, w opozycji do każdego:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Doinformuj się że kupili znaczek ,,Ursus " i tyle zostało z firmy co produkowała traktory w dzielnicy Warszawy .Odpowiedz tak czy nie ! Potem wypowiadaj się ile Ursusa jest w ursusie i co w nim jest polskiego ? Teraz tylko niesprawdzona w życiu skrzynia biegów .Ja wam mówię że gospodarstwa 20 hektarów przetrwają kto ma łeb na karku .Szansa agroturystyka i zdrowe jedzenie .Smakował ktoś z was świninę wychowaną na pokrzywach i liściach buraków pastewnych oraz ziemniakach ? Porównajcie ją z chłamem przemysłowym na paszy . Ja jak np chciałem kupić dobrą piłę do swojego lasu która nie posiada chińskich części to musiałem zakupić http://www.shindaiwa.pl/ bo to jedyna firma co nie zawiera napisu ,,Made in China " i tam nie jest nic wytworzone

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Ty sobie zobacz jakie pociągi jeżdżą po Chinach Made in China. Tyle za dużo nie oglądaj, bo się kompleksów jako Europejczyk nabawisz.

 

Zatrzymałeś się facet na latach 80` czyli "zajefajnym" Ursusie i "chińskim szajsie". Mamy rok 2016, Ursus jest już prywatną firmą, inżynierowie tam zatrudnieni pracują na nowoczesnych programach CADowskich, a nie jak w super PRL-Ursusie papierze milimetrowym, a w Chinach robią pociągi na 400 km/h, a laptopy Lenovo to czysto chińskie laptopy 100% chińskiej firmy. 

A od przyszłego roku ciężka seria Ursusa nie będzie składakiem tylko będzie się opierała na ich własnej transmisji. A ciągniki małej mocy? Tak jak każdy producent na świecie, tak i Ursus będzie je składał z podzespołów. JD też bierze od Carraro skrzynie. I co ciekawe nie dają im dłuższej gwarancji niż Ursus. 

 

Jak to co składany w Afryce bo nie powiesz mi że składają 1500 traktorów w Polsce na rok jak ich sprzedają niecałe 400 

 

 

iWKad22.jpg

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

I to w dodatku jest montaż wtórny. Najpierw ciągniki są montowane i uruchamiane w Polsce. Potem rozbierane i w częściach zawożone do Afryki. Był kiedyś o tym materiał nawet. 

 

Teraz nawet nic do merca nie dostaniesz w Europie produkowane tylko jest ,,Made in China " 

 

 

Wały korbowe do części silników robi im Andoria Andrychów. 

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Doinformuj się że kupili znaczek ,,Ursus " i tyle zostało z firmy co produkowała traktory w dzielnicy Warszawy .Odpowiedz tak czy nie ! Potem wypowiadaj się ile Ursusa jest w ursusie i co w nim jest polskiego ? 

 

Też mi nowość jakby nikt nie wiedział i co to ma do rzeczy? Mają duży kontrakt na ciągniki do Afryki (już nie wnikając w jego szczegóły) i jego warunkiem było, czy może bardziej im się opłacało więc otworzyli montownię w Afryce. Właściciel Ursusa jest polski, podatki z firmy zostają w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

akko jak ursus jest taki chiński zły i niedobry to co ty robisz na tym forum idź to tematu gdzie piszą o ciągnikach które twoim zdaniem nie są chińskie o co ty walczysz ? Pojęcia nie masz o tym co piszesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Ty sobie zobacz jakie pociągi jeżdżą po Chinach Made in China. Tyle za dużo nie oglądaj, bo się kompleksów jako Europejczyk nabawisz.

 

Zatrzymałeś się facet na latach 80` czyli "zajefajnym" Ursusie i "chińskim szajsie". Mamy rok 2016, Ursus jest już prywatną firmą, inżynierowie tam zatrudnieni pracują na nowoczesnych programach CADowskich, a nie jak w super PRL-Ursusie papierze milimetrowym, a w Chinach robią pociągi na 400 km/h, a laptopy Lenovo to czysto chińskie laptopy 100% chińskiej firmy. 

A od przyszłego roku ciężka seria Ursusa nie będzie składakiem tylko będzie się opierała na ich własnej transmisji. A ciągniki małej mocy? Tak jak każdy producent na świecie, tak i Ursus będzie je składał z podzespołów. JD też bierze od Carraro skrzynie. I co ciekawe nie dają im dłuższej gwarancji niż Ursus. 

 

 

iWKad22.jpg

Nie kupuję nic co jest chińskie .Widziałeś pociągi z PESA lub Newag ? Wiesz czemu kupują je np Niemcy ? Jak bym był frajerem w rurkach to może jarał bym się chińszczyzną :D Budowali już w Polsce autostradę i jak wyszło wszyscy normalni wiedzą :D Mój szef kupił też dostawczego merca i po 2 latach go przeklął chińskie dziadostwo .Chińskie to ja lubię tylko jedzenie .Co do komputerów to uważa że masz wiedzę ameby w tym temacie w stosunku do mnie a ja uważam że mam małą w tym temacie . Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Już nie mogę tych głupot akko czytać. Tak, akurat każdy tutaj przebywający porównuje dane techniczne i rozwiązania starej C360 do nowej, każdy myśli że to ten sam ciągnik i rozmyśla czy jak w nowym wysiądzie silnik to czy da rade włożyć ze starej C360 bo jeszcze ma w garażu jedną sztukę :)  Każdy dokładnie wie że po ursusie został znaczek i firma jest w prywatnych rękach ale to nie powód żeby wymyślać historyjki z montowaniem ciągników w afryce czy chinach i sprzedawania takich u nas, totalne brednie. Nie patrząc całkowicie na znaczek i pochodzenie, na przykładzie C380 w konkurencyjnej cenie dostajesz ciągnik o sporej mocy, niewysilonym silnikiem,  bez udziwnień (jeszcze) typu dpf, egr, scr, zmniejszaniem pojemności aby tylko spełnić normy spalin, z markowymi podzespołami jak perkins i carraro, do tego ładny wygląd, pneumatyka w std. (na naszym rynku dla niektórych spora zaleta a "zachodnich markach trzeba dopłacić 5-8 tyś) i ogólnie dość dobrymi parametrami. Jakoś nie uważam żeby budżetowe modele takich marek jak JD, DF, czy koncernu CNH w podobnej cenie (choć i tak najtańsze modele są droższe do Ursusa) były lepsze jakościowo od nowych Ursusów. W innych markach otwarcie mówi się modelach produkowanych w indiach, meksyku (JD seria E), tureckich transmisjach (NH TD/Case farmall A) i wielu innych częściach produkowanych daleko na wschodzie więc chyba to że Ursus jest składakiem ale ze sprawdzonych i dobrych podzespołów nie jest minusem. Oczywiście droższe modele takie jak NH T4 na pewno są lepszej jakości ale jednak sporo droższe więc porównując do inncyh w podobnych pieniądzach wydają się na prawdę dobrą propozycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Mam chiński laptop lenovo od 6 lat. I moją wiedzę o komputerach nie ty będziesz oceniał "frajerze w rurkach". 

Pesa to składak z niemieckich komponentów (właśnie dlatego Niemcy kupili od nich pociągi, bo w warunkach umowy był montaż niemieckich silników i przekładni w Linkach, pomijam elektronikę bo ta też jest zza Odry). Aha, i w Pesie pracowało w tamtym roku 500 Ukraińców za 500$, także nawet śrubek do części pociągów Polacy nie skręcali. A o jakości niektórych wyrobów z Pesy możesz poczytać tutaj:  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=552245

Na przykład o ich lokomotywach spalinowych kupionych przez PKP, gdzie nie ma dosłownie dnia żeby któraś nie nawaliła na trasie. Ostatnio pękł sworzeń od jednego z siłowników wózka, bo przeciwnakrętki nie dali. 

To tak apropos twojej "wiedzy" na różne tematy.  

 

Widziałeś pociągi z PESA lub Newag

 

 Co ty chcesz dzieciaku porównywać?

 

z8570587Q,Chiny--Na-trasie-z-Szanghaju-d

 

china-train_2094188b.jpg

 

Z tym?

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQxI7vXF0VvpZhkyRjJY38K62sIVfJzJHoeRl4ZWY9ICaERFakOxg - takie pociągi kupili Niemcy.

 

Kibicuję naszym firmom, ale tak jak przed Ursusem jeszcze daleka droga żeby dogonić Chińczyków albo Francuzów. 

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

[...]Widziałeś pociągi z PESA lub Newag ? Wiesz czemu kupują je np Niemcy ? [...] Mój szef kupił też dostawczego merca i po 2 latach go przeklął chińskie dziadostwo. [...]

 

Bo Niemców na to stać.

Skoro Merce kleją w Chinach, to JD nie mogą?

Gdyby każdy rolnik patrzył na faktyczny kraj pochodzenia podzespołów w ciągnikach, to by żadnego nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96
Nie kupuję nic co jest chińskie 

 

Buhahahaha :D

 

I to mówi koleś, który "lubi składać komputery". Pokaż mi jeden tranzystor albo kondensator w płycie głównej twojego składaka niezrobiony przez Chinola (albo Tajwańczyka). :D

Jeśli nie kupujesz nic chińskiego, to najprawdopodobniej pamięć RAM w twoim składaku jest polskiej firmy GoodRam. Niestety każdy komponent zamontowany SMD na tej pamięci jest made in china. I nie ma tu najmniejszego znaczenia, że firma WilkElektronik współpracuje z Toshibą, bo Toshiba ma mnóstwo fabryk w Chinach.

 

Budowali już w Polsce autostradę

 

Budowali i nie zbudowali bo europejskie banki dostały polecenie żeby nie kredytować budowy, w celu ochrony rynku przed chińskimi firmami. O tym też oczywiście nie miałeś pojęcia, bo szwagier co kupił merca dwa lata temu już Ci takich tajemnic nie przekazał przy browarze. Polecam ponowne pooglądać 6 i 8 pasmowe autostrady i mosty w Chinach zbudowane przez Chińczyków. 

 

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Znasz taki kraj jak Malezja ? lukig cepie pewnie o takim nie słyszałeś bo to twoje szare komórki przerasta :D Znasz socket 2011-v3 - Intel X99 ? Widocznie nie :D Lenovo to sprzęt dla biedaków i głąbów .Nikt normalny tego nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Pytam się cepie o komponenty elektroniki czyli tranzystory, kondensatory, rezystory, tyrystory, diody itp. Chiny czy Tajwan? Płytę to sobie można złożyć w każdej maszynie do montażu SMD. https://www.youtube.com/watch?v=T2oGP_A3wME

Takich firm są w Polsce setki. A ja się pytam skąd pochodzą komponenty, które te zręczne maszynki montują, a potem lutują. 

 

Może i lenovo to sprzęt dla biedaków, ale przynajmniej kupiłem go za swoje, a nie z obszarówki.

I przepraszam czym się różni Malezja od Chin w tej materii? Takie same zagraniczne firmy tam są jak i w Chinach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

akko sam jesteś głąb piszesz na forum rolniczym o czymś o czym nie masz pojęcia. Znasz się na komputerach to się nie chwal  bo to nie te forum źle trafiłeś mnie jako rolnika nie obchodzi czy mój laptop to lenovo, sony, asus czy inny złom ma działać a jak się zepsuje to kupię drugi. Jak chcesz się pochwalić swoją znajomością elektroniki to se załóż temat komputer dla rolnika i tam pisz swoje mądrości a nie zawracasz d*pę innym postami nie na temat albo czymś o czym mniemasz pojęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

ta cena jest już do przyjęcia tyle samo mniej więcej kosztuje solis 60 tylko tam w standardzie brak pneumatyki i 1 para szybko złączy ale za to klima w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj