adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość   
Gość

@akko weź spier... stąd a nie tylko zamieszanie robisz niemiecki dupolizie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Kurde, nie może być tematów gdzie nie ma polityki ? Czy to takie trudne pisać na taki temat jaki jest przypisany ? Wszyscy, wszędzie muszą wylewać swoje żale a to PO a to PIS. Ogarnijcie się i skończcie te debilne przepychanki co jest gorsze albo stwórzcie oddzielny temat i tam wyżywajcie się do woli. Nie każcie innym czytać tych bredni w temacie w którym oczekują zupełnie innych odpowiedzi na całkiem inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Coś i ja napisałem ale edytuję, po co mam za durnia dostać bana

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    622

 

 

Zamiast reklam w tych straszelnych mediach reżimowych, Ursus powinien się prezentować w normalnych mediach typu TVN, Polsat, Zet, TokFM, Nie, Fakty i Mity, Gaztea Wyborcza, Wąskie Szparki i w Dużych Melonach, poza tym pan Zarajczyk powinien pomyśleć o tym by razem z TW Bolkiem i panią prezydentową i Jej mężem Bronisławem Marią Komorowskim herbu wiatrówka wraz ze znanym wszystkim alimenciarzem panem Kijowskim, panem Petru wraz z 6 królami i myszką agresorką uczęszczać na zbory KODu. Taka reklama podziałała by w dużym promilu na lud pracujący miast i wsi i wpłynęła na słupki sprzedaży produktu z nalepką Ursus.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Coś dla ciemnego ludu tak uważa następny guru Kurski http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ogladalnosc-TVP-jest-sztucznie-zanizana-Eksperci-to-proba-zaklamywania-rzeczywistosci,wid,18192083,wiadomosc.html?ticaid=116da0 Dlatego napisałem by Ursus się tam nie reklamował bo wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle .Młodzi wykształceni rolnicy nie będą oglądać TV PIS i tym podobnych .Teraz gość co sądzi o ,,misji" tego chłamu https://www.youtube.com/watch?v=29kvYaFFLJ0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

weźcie się ogarnijcie, media publiczne zawsze były są i będą pro rządowe i nic się nie zmieniło odkąd się pojawiły także ludzie wyluzujcie za 4 lata tez będzie zmiana i tym co się nie będzie podobało tez będa krytykowali a teraz usuńcie wszystkie komentarze które sieją jad i wróćmy do tematu. Pisanie o polityce zostawcie na portalach do tego przeznaczonych przecież wiadomo ilu ludzi tyle poglądów na temat polityki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

To macie ciekawostkę

Nie patrzyłem na cenę ale uważam że Ursus w tej klasie powinien mieć takie samo wyposażenie i być tańszy







Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96
Ursus w tej klasie powinien mieć takie samo wyposażenie i być tańszy

 

Dlaczego ma być tańszy skoro ma mieć takie samo wyposażenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe dobre.... za cene malucha chce mercedesa... pomysl 2x zanim coś napiszesz. A do ursusa to se porównaj MF ale z 80r.... to ta sama technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Dlaczego ma być tańszy skoro ma mieć takie samo wyposażenie?

Jak w obecnym Ursusie będą płacić za godzinę pracy pracownikom funtami i taką samą stawkę jak w UK to mogą żądać takiej samej ceny lub euro jeśli pochodzi z francuskiej fabryki .Teraz porównaj sobie polskie zarobki i ile kosztuje wytworzenie z ceną .Widzisz paradoks ? Ja widzę bo płacą może 1/10 stawki za godzinę co w zachodnich fabrykach za to cenę za produkt chcą zachodnią .Jeśli tego nie dostrzegasz to znaczy że masz kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Masz blade pojęcie o kosztach produkcji. Co z tego że więcej płacą jak mają mocno zautomatyzowane fabryki gdzie więcej jest robotów niż ludzi co przekłada się na niższe koszta. Możesz polemizować ale każda pierdoła jaką musi wykonać człowiek jest zamawiana w krajach takich jak Chiny czy Indie.

Koszt pracy to nie tylko wynagrodzenia dla pracowników. Ursus musi płacić więcej ponieważ sam nie wiele robi, a główne podzespoły kupuje z marżą producenta i choć MF pewnie robi podobnie to skala sprzedaży na świecie jest nieporównywalna i co za tym idzie ceny zakupu ma inne.

Ursus to nie ta liga i jeszcze sporo lat brakuje mu do porządnych marek, a biorąc pod uwagę że Pol-mot to firma głównie handlowa to jakoś średnio wierzę w to że ich kiedykolwiek dogonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Jak w obecnym Ursusie będą płacić za godzinę pracy pracownikom funtami i taką samą stawkę jak w UK to mogą żądać takiej samej ceny lub euro jeśli pochodzi z francuskiej fabryki .Teraz porównaj sobie polskie zarobki i ile kosztuje wytworzenie z ceną .Widzisz paradoks ? Ja widzę bo płacą może 1/10 stawki za godzinę co w zachodnich fabrykach za to cenę za produkt chcą zachodnią .Jeśli tego nie dostrzegasz to znaczy że masz kłopoty

 

Nie masz jak widać zielonego pojęcia o ekonomi i o kosztach w firmie. Otóż te pracownicze to tak kilkanaście procent. Ceną to sobie mogą producenci za przeproszeniem szczypiorku z Angolami konkurować, a nie ciągników. Widziałeś film z fabryki MF? Widzisz ile oni tam rzeczy robią?

A słyszałeś, ile Ursus zaoszczędzi na produkcji od przyszłego roku swojej transmisji? 20%. Czyli marżę i większe koszty wytworzenia Carraro. Po drugie MF to AGCO, więc poza przekładniami oszczędzają też na silnikach. A elektronika z Chin. Tak jak w każdym ciągniku. 

Pracochłonność złożenia Ursusa to 40 roboczogodzin. To sobie policz, ile te koszty wynoszą. Nawet jakbyś w funtach płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

O kosztach produkcji to ja mam dobre rozeznanie .Ursus po prostu zamiast jeść małą łyżką to chce się od razu udławić tak wygląda prawda .Przykład cen traktorów o mocy 50 KM i producent z Europy np http://miechow.lento.pl/tuber-50-lombardini-motor-ciagnik-traktor,2582843.html i cena ,,rarytasu" Ursus c-350 http://olx.pl/oferta/ciagnik-ursus-c-350-kredyt-0-transport-CID757-ID6aXKD.html Tu właśnie widać pazerność i śmieszność w związku z tym dla normalnych ludzi .Takim gównianym podejściem to ja im nie wróże dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Chyba już z piąty raz wstawiasz ten ohydny zielony wyrób i sam się nim zachwycasz i jeszcze liczysz, że panowie z ursusa przeczytają twój komentarz i w ciągu 24 godzin zmienią swoje plany, kupią licencję na ten zachodni "rarytas" i rozpoczną jego masową produkcję, bo tak ci się marzy. O wyglądzie tego czegoś nawet się nie będę wypowiadał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

kupić chińczyka to związać się z nim na zawsze, kupca na to już nie znajdziesz, co potwierdzą ci użytkownicy ciągników typu Farm-mot (bo choć ciagnik podobno twardy i prosty to nieznany, i ludzie boją się wynalazków)

Ursus już próbował wcielić chińczyka pod nazwą 5034, i wszyscy narzekali że chińczyk, że złom itp.

więc niech lepiej będzie ten 350 droższy, ale z pewnych części, i gwarancją ich dostępu za 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Przecież URSUS to afrykański składak który w Polsce jest składany w znikomej ilości tylko po to by nazywał się polski a koło dawnego Ursusa to prawie nie stało nie licząc pokazów pod publikę na targach i wystawach

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

akko nie przekonasz on wie lepiej tak jak jego genialny pomysł żeby produkowali dalej c330 bo to jest coś czego potrzebuje polska wieś śmiechu warte on niema zielonego pojęcia o ciągnikach więc niema co z nim dyskutować. Jak pisze lubi składać komputery więc niech tym się zajmie bo o rolnictwie to mało wie to  że masz parę hektarów to nie znaczy że jesteś rolnik. śmieszą mnie tacy ludzie odziedziczy po dziadku 5h i starego c330 no i wielki bamber się robi a o rolnictwie gówno wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Kajtek - dobrze piszesz. Też mnie ciekawi co nowe Ursusy mają wspólnego z Afryką oprócz tego, że są tam wysyłane w ramach kontraktu co raczej mało ma wspólnego z afrykańskim składakiem bądź jakąkolwiek formą produkcji w afryce. A co do pomysłu z nową C330, hmm ciekawe kto by to kupił ? Z obecnymi cenami produkcji, spełniania norm emisji spalin no i marż każdego producenta ten ciągnik kosztowałby i tak pewnie z 80 tyś brutto. Większe gospodarstwo nie kupi bo po co mu 30KM a kilkuhektarowe i tak nie będzie stać na taki wydatek przy obecnych cenach produktów. Obecnie tą rolę pełnią ciągniki ok 50KM i mniejsze raczej nie mają sensu, chyba że ktoś potrzebuje do odśnieżania podwórka ale znam tańsze sposoby ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

@up

 

Matematycznie  rzecz ujmując taki ciągnik za 80 tyś brutto nie byłby złym pomysłem,

 

podatek 18400 zł

cena netto=61600

Unia płaci Vat oraz 50 % ceny netto czyli wychodzi że nówka sztuka mogłaby stać za 30800 zł , a przeglądając olx , stare 30 chodzą nawet po 20- 25 tyś a nówka sztuka 30 tyś z kabiną i ciekawym wyposażeniem to nawet interesująca opcja wyboru. :)  Tylko pytanie komu teraz potrzebne te  30 KM ?? :) 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Co Ci Unia zapłaci 50% czy VAT?? Głupot nie piszcie. Już nawet na dopłaty bezpośrednie nie mają pieniędzy.
Dofinansowania na ciągniki się skończyły definitywnie. A co do VAT to raczej mali rolnicy nie są na Vacie więc nic sobie nie odliczą. Farmtrac ma małe ciągniki w ofercie i jakoś najlepiej sprzedaje się 75 km. Mniejszych ciągników już mało kto kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

A ile małych gospodarstw jest na Vacie ? większości się nie opłaca + rygorystyczne wymogi co do nowych PROW-ów. W obecnych przepisach kto już kupił ciągnik na prow, kolejnego i tak nie kupi więc nie jest tak kolorowo jak się pisze "matematycznie", za sam ciągnik obecnie nie ma żadnych punktów więc takie gdybanie, ile ciągnik mógłby kosztować nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

A słyszałeś, ile Ursus zaoszczędzi na produkcji od przyszłego roku swojej transmisji? 20%. Czyli marżę i większe koszty wytworzenia Carraro. Po drugie MF to AGCO, więc poza przekładniami oszczędzają też na silnikach. A elektronika z Chin. Tak jak w każdym ciągniku. 

Pracochłonność złożenia Ursusa to 40 roboczogodzin. To sobie policz, ile te koszty wynoszą. Nawet jakbyś w funtach płacił.

A widziałeś może to cudo mechaniki Vigus ? Ile tysięcy mth ta przekładnia przeszła badań na stanowisku badawczym?

Obawiam się że oszczędności będą ale właśnie w fazie konstrukcji i badań, a potem nie się martwi kupujący i serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj