adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Mattti    456

Możecie wrzucić ten artykuł z tygodnika rolniczego? Bo do mnie nie dotarł (czyżby listonosz pomylił skrzynki?)  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie ma sensu nic urywać, tylko brać 380 bo w dobrym układzie wyjdzie podobnie jak 60tka po negocjacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Patrząc na rysunek skrzyni 24x24 zastanawiam się, czy dobrym pomysłem są 3 półbiegi mechaniczne i skąd tam "creeper", czyli biegi pełzające, skoro reduktor właściwy jest na końcu przekładni. Muszę przyznać, że taka konfiguracja nie jest typowa i może się sprawdzi.

Patrząc na terminy wnioskuję, że skrzynia będzie gotowa pod koniec roku. Oczywiście do produkcji to i tak jeszcze daleko.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

półbiegi mechaniczne są na nic, skoro musisz wysprzęglić, to półbieg już nic nie da tylko cały bieg, chyba że chodzi tylko o dobór odpowiedniej prędkości, przy jakimś podjeżdżaniu bez obciążeń, nawet stare ursusy miały półbieg hydrauliczny, więc to bez sensu. Rewers mechaniczny można jakoś przeboleć, choć przy ładowaczu czołowym bywa to uciążliwe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Widać z założenia ma być prostą mechaniczną skrzynią biegów, może do małych ciągników, ale w ciągnikach powyżej 100km półbiegi to naprawdę przydatna rzecz.

Może ktoś się zna bardziej na tych schematach, te półbiegi w tej skrzyni 32x32 to są na przekładaniach planetarnych, czy tam są porostu koła zębate połączone z wielkopłytowymi sprzęgłami?

Edytowano przez Salisbur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

skrzynia 24x24 według mojego rozumowania wygląda następująco: 3 zakresy A,B,C po 4 biegi plus reduktor = 24 biegi no i rewers na wszystkich przełożeniach. Czyli nic nowego nie wymyślili ;) Co do skrzyni 32 wydaje mi się że jest to dobra propozycja 4 biegi po 4 półbiegi na każdym i reduktor co daje 32 przełożenia. Zapewne jest to Vigus. Wywalą reduktor i będą mieli 16 biegową mocną skrzynie. Ciekawe kiedy zaprezentują modele z tymi skrzyniami??? ;) 


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nowy Ursus C360 - w zasadzie to C380 z mniejszym silnikiem. Ciekawe czy ktoś z zastanowił się nad wysokością tego ciągnika? W zasadzie takie małe moce to ciągniki pomocnicze, czyli mały, zwrotny, mieszczący się w każdą dziurę ciągnik. Niestety ale ten C360 ma aż 273,5 cm ( w porównaniu ze starą 60-tką to aż o 50cm więcej ).

W zasadzie to C360 i C380 to takich samych gabarytów - jedyna zmiana to kilka kilo różnicy z racji innych silników. Jak dla mnie to bez sensu zakup C360 skoro niewielka różnica w cenie. 18 KM różnicy to w obecnych czasach niewiele i zdecydowanie lepiej C380 na pomocnika lub innej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Modernizują do wersji M która w ostatnich latach szła na wojsko. Zakładają nową kabinę i silnik Mana. Ze starego Stara zostają aby mosty i rama. Tylko silniki nie wiem skąd biorą bo te co dają są już chyba nie produkowane od kilkunastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Silniki też pewnie od wojska z zasobów na wypadek wojny które wojsko zamienia na nowsze inne 

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Już na początku lat 90 były przymiarki by w polskich starach były zachodnie silniki .Testowano też olej napędowy z rzepaku .Wiem bo używaliśmy go w czołgach w WSOWP Poznań jak tam służyłem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Stary miały silniki MAN D0826 takie jak Fendy serii 800, 900 Favorit. Te silniki to muły robocze wyprodukowane w bóg wie jakiej ilości. Powiem szczerze że nie chcę innego silnika. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

http://www.carrarodrivetech.com/media/u/sheet_en/2015/AG_Technical_Data_2015.pdf

Carraro wprowadziło nowe elementy w przekładniach i zmienili ich oznaczenia. Teraz jest przekładnia dwusprzęgłowa. Możliwe, że w Ursusach też wprowadzą jakieś zmiany.

A tu jest lista "głównych klientów" Carraro (str. 16): http://www.carrarodrivetech.com/media/u/sheet_en/2015/AG_Company_Profile_2015.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

32 szt w styczniu Ursus sprzedal ale w porównaniu do innych marek  jest okej. ale majac juz 150 km i reszte serii C w sprzedaży  mysle ze byli by trochę wyżej:)

 

http://www.pzpm.org.pl/Rynek-motoryzacyjny/Rejestracje-przyczepy-i-naczepy-oraz-ciagniki-rolnicze/Styczen-2016r

 

 

    i pierwsze prace polowe choc taka talerzówką to ja robie ursusem 3p na 3 pod gory wieksze 2 biegiem;p  

 

jezeli do Ursusa 11054 mozna kupic kola w opcji waskie na R38 to czy nie mozna by było mu  założyć  szerokich gum R 38?  

Edytowano przez 1994kuba1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Tu jest filmik z C-380 https://www.youtube.com/watch?v=mejMZ2hkog4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj