Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

XMK13    365

To jeszcze wytłumacz mi, dlaczego dealer nie jest w stanie sprowadzić tego modelu w ciągu miesiąca?

Mattti    405

Ciekawe, czy silnik E34TA to już ostatecznie wiadomo że będzie montowany, czy może pójdą w inną stronę. Do transmisji Vigus najprawdopodobniej będą silniki deutz, więc może pójdą w ten trend wcześniej i 11054 IIIB będzie miał silnik dojcza...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

SW400kruger    40

XMK13 bo dealer z którym prowadzisz pertraktacje ma małą sprzedaż. Mi też niektórzy mówili o nawet trzech miesiącach a nie tylko miesiącu, ale to firmy które sprzedażą Ursusa zajmują sie tylko między innymi. Sprzedawcy typowo skojarzeni na markę Ursus podobno są w stanie mieć ciągnik w dwa tygodnie. A czy będzie za dwa tygodnie to się okaże...
Matti z tego co powiedziano mi w Ursusie będzie to jednak ten Perkins przypominajacy do złudzenia FPT. Byłem osobiście w firmie przy okazji jak wypadły mi zajęcia w dzień powszedni, po to aby dowiedzieć się to i owo i porównać wersje ,,opowiadań" dealerską z tą firmową, a jaka jest prawda to kto tam ich wie...

Wiadomość z agroFakt.pl

Graham    8

Z tego co wiem to w Rpt pisało że modyfikują swoje skrzynie mniejsze i zaczną produkować i konstruować silniki do afryki. Będą konstruować w tym czasie również nowoczesne skrzynie ale jak na razie chcą zastosować zmodyfikowane a później z czasem będą je wycofywać i wstawiać nowo wymyślone

STIG0013    406

No i fajnie, niech się sprzedaje. I teraz mam dylemat na co zbierać czy na 60 czy 80

Kiedy jakiś nowy model wyjdzie to ty już go kupujesz a potem wiadomo...

Rolnik1973    1332

No nie każdy, ok 60KM, więcej nie potrzebne. A że tak wychodzi to wina tanich świń że niewiele zostaje, i co trochę się nazbiera to znowu w dół i tak w koło. Ale jak się wnerwię to wytnę 10% lasu i kupię za gotówkę.

master20002    157

Ceny maszyn są chore. Te plastiki czy to JD, NH, Ursus czy inne nie są wiecej warte niż połowa wartości deklarowanej przez dilera. Kto bez dofinansowań jest w stanie kupić takiego c-380 lub 382 uprawiając zboża na 20-30 ha, bo na taki areał jest on dedykowany niby....

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

master20002    157

Brutto. Mało kto z tzw średnich gospodarstw jest watowcem.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

master20002    157

Zaraz zaraz bo chyba mówimy o różnych rzeczach... Cena z ogłoszenia jest netto, a ja miałem na myśli, że te ceny są zbyt wygórowane i dlatego napisałem o tych watowcach :wacko:

Znaczy się jak to jest z tym netto i brutto? Jak c-360 kosztuje 93tys to muszę do tego doliczyć 23% vat. I jak place to z watem. Oczywiście gospodarstwo nigdzie nie zarejestrowane nie watowiec.

Ziel    26

Jesteś rolnikiem i nie wiesz co oznacza termin netto i brutto? Netto to bez podatku a brutto cena z naliczonym podatkiem. Zawsze płaci sie cene brutto czy jesteś rolnikiem ryczałtowym czy na tzw. "Vacie" dobiero po zakupie (jeśli jestes "Vatowcem")możesz ubiegać sie o zwrot podatku.

master20002    157

Dokładnie tak. Dlatego uważam, że ceny są z kosmosu i nikt z gospodarujących starymi c360 czy tak jak ja MF nie jest w stanie przy obecnych cenach naszych towarów i cenach maszyn samemu kupić bez dofinansowania. A tak być nie powinno. Kedyś czytałem, że koszt produkcji nowego auta, chyba za przykład było podane audi to koszt 15-20 tyś zł w zależności od wyposażenia. A po ile stoi w salonie? 10 x tyle albo więcej. Sam kupiłbym nowy ciągnik, bo stary ma juz swoje lata, ale boję się kredytów.

Ziel-No dokładnie tak jak piszesz ale post brat rolnika mnie zmylil. Wyszło z tego że jak jesteś ryczaltowcem to kupujesz bez vat. A ile vatu można doliczyć od ciagnika? Caly?
master20002-w Tychach jak jeszcze produkowali pandę to 12tys zł netto kosztowała produkcja.Nową to 34tys zł w salonie. Nie możliwe że wyprodukowanie audi kosztuje niewiele więcej.

Edytowano przez dawidursus323

bratrolnika    2001

nie wiem za bardzo w czym mój post mógł kogoś zmylić, zadałem proste pytanie, czy cena w ogłoszeniu jest ceną brutto, otrzymałem odpowiedź że cena jest brutto, więc bardziej to mnie zmylili

kedziorek    83

Niezła wiadomość.

Ale wkurzają mnie strasznie tacy handlarze, nie ma ciagnika na placu, nawet go na oczy nie widział a chce sprzedawać.

Moim zdaniem jak gość chce handlować ciagnikami to powinien mieć na placu przynajmniej po jednej sztuce z każdego modelu, klient przychodzi, ogląda i zamawia, powiedzmy że czeka na dostawę, a tu co, mam kupić ciągnik za ponad 100 k na podstawie zdjecia ze strony internetowej producenta?

To nie jest poważne.

Edytowano przez kedziorek

PolonezAtu    90

Ten Ursus 2812 to jest "Pakistańczyk" jak się nie mylę, fajnie wygląda ale 50 tyś za taki ciągnik to też sporo, wolałbym fajną używkę za tą cenę.

Remo99    66

Za ta cenę wiadomo kupi się już coś z przednim napędem ni jakąś robte już zrobi

master20002    157

Oczywiście, że to Pakistańczyk. Robią wałki z rejestracjami poza UE ze wględu na normy euro i później kupujesz używany ciągnik, który jest nowy. Tak kiedyś robili z Belarusami.

Edytowano przez master20002

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.