Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

Ursus nie wprowadził go do masowej produkcji ponieważ steyr wprowadził na rynek prędzej praktycznie identyczny model.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

tomcat    0

troche danych o ursusie 1414S:

powstał przy współpracy z Valmetem i Steyrem

silnik Valmet 6-cyl 135km

skrzynia 24/24 z 4stopniowym reduktorem włączanym pod obciazeniem i rewersem

elektrohydrauliczne włączanie WOM, przedniego napędu i blokady kół

podnośnik o udźwigu 6,5 tony z EHR

z ursusa chyba naklejki tylko ^_^ ale na 1994 to technika niezła i wygląd, szkoda że nie wszedł do produkcji

a tutaj fotka ursusa 1414S z polagry '94 ;)

URSUS 1414S '94

live is too short......................drive URSUS more

talek48    1

fajnie, dzieki za te dane ;)

Wg mnie gdyby ursus wprowadzilby taki model w tym 94 roku teraz napewno bylo by lepiej z ursusem...

sdcrisis    0

moze teraz kupi jakas zagraniczna firma Ursusa i dalej je beda produkować tylko wprowadza nowe technologie:)

mickas092    333

Szkoda ze ogłosili bankructwo...

Ursus dołączył do Bizona...

Szkoda , wielka szkoda... :)

MWCHUDY    0

Ale przecież Warfama złożyła oferte zakupu- to BUMAR wolał zamknąć fabrykę niż sprzedać? :) Polacy dziwnym narodem są wszystko musi być sprywatyzowane i to szybko - sprzedać URSUSA firmie która całkowicie z produkcją maszyn rolniczych nie nic wspólnego i dać jej na ten cel fundusze, tp. s.a sprzedała rządowi francuskiemu bo polski nie mógł mieć, Polacy muszą zamknąć stocznie która stała się rętowna i miała zamówień na 20 lat - w 1995 była 5 na świecie bo nie można dotować, a francuzi co robią z przemyslem samochodowym - otóż wspieraja przetsiębiorstwa państwowe - Reno jest znacjonalizowane :) i kolejny genialny pomysł sprzedać energetykę, może jeszcze powietrze jak już nie będzie co. Naprawde szkoda można powiedziec -wychowałem sie na Ursusie :)

Z tego co czytałem to Warfama ma czas to piątku tj. 13 marca na decyzję po przedstawionej ofercie BUMARU.....

Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

mickas092    333

Czytałem ze warfama chce kupic od ursusa prawa do produkcji ciagnikow :)

moze doczekamy sie happy endu :)

tomu    4

Nom będzie "Warfama 1614" fajny Happy End

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

pablo21    26

Ja wam powiem ze juz trace wiare i jesli sprawa sie na dniach nie wyjasni z Pol-Motem to bedzie juz koniec Ursusa i tyle. A to ogłoszenie bankructwa to na 100% juz czy jeszcze nie wiadomo?

Avendrion    39

I teraz będziecie płakać za URSUSEM?!

Nie róbcie się śmieszni... przecież są o wiele lepsze marki niż ten URSUS... może nawet dobrze się stało (o ile wykupi ktoś URSUSA) to może zrobią lepsze ciągniki.

Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

milanreal1    290

Jak napisali w gazecie to chyba raczej pewne. Bo to chyba nie pisał jakiś brukowiec jak np "Fakt". Ale powiem jedno. Znowu się sprawdziło powiedzenie o polaku. Sam ma, a drugiemu nie pozwoli. Ursus chyba jest zarządzany przez ludzi z PGR... Takich biznesmenów to tylko zaorać...

Wiesz @Avendrion wielu rolników jest przywiązanych do ciągników ursusa. No i zresztą to w końcu to była polska fabryka. Potwornie szkoda tego co zbudowali nasi dziadkowie. Chodzi mi o ursusa i FMŻ. Zbudowali fabryki, a następne pokolenie wszystko zniszczyło.

Zapraszam na swój profil

mickas092    333

Popieram @milanreala

Taki pronar jak sie rozwinął a nie stała za nim kilkudziesiecioletnia historia :)

Gdyby Ursus był tak dobrze zarzadzany historia byłaby inna :)

Avendrion    39

To jest wszystko przez właścicieli... chociaż by to odsprzedali, a tak to całkiem upadnie. Co prawda nie jestem fanatykiem ursusa ale mogli by się trzymać dalej.

Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

milanreal1    290

Właściciele ursusa zrobili ogromny błąd. W obecnej sytuacji najlepsze wyjście to kupno fabryki przez zachodni koncern. Przynajmniej ludzie zachowają pracę. Szkoda że już nie będzie ursusów...

Zapraszam na swój profil

mickas092    333

Kiedy faktycznie ursus zaczał działalnosc produkcyjna??

moze wwarfama bedzie produkowac ursusa bo chcieli kupic mat techniczne wiec pewnie ursus bedzie mysle tylko ze pod innym znaczkiem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.