Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kedziorek    79

Mechaniczny może być, ważny dla mnie jest fakt, że przy kierownicy.

Poza tym przeniesienie oznacza, że pracują nad tym tematem i sądzę, że za jakiś czas możemy się doczekać rewersu elektrohydraulicznego. 

1994kuba1994    58

właśnie uważam że z kontraktem w Algierii może być trudno bo oni owszem chcą maszyny ale muszą one powstawać u nich(co znowu z ich strony jest bardzo dobre posuniecię bo dbają też o swoje interesy rozwojowe) więc nie wiem czy by im wystarczyło to samo co w Etiopii że po prostu sb z kilku części złożą w całość i już a myślę że Ursusa nie stać na budowanie tam nie wiadomo czego ale znowu jakby mieli zapewniony kontrakt np na 10 lat na bartdzo dużą ilość ciągników to kto wie jak będzię :)   

ursus c 392 ma skrzynie carraro a Ursus c 3102 hema czyli Ursus h w polskiej odslonie i masa podana w katalogach jest błedem bo ma ponad 4 tony wagi:) Rewers w c 380 troche cięzko chodzi ale specjalnie zablokowany aby nie wajchowac ale w 11054 rewers pod kierownica chodzi juz duzo lzej:) zauwazylem to w autobusach Ursusa i dzisiaj w kabinach Ursusa ze muszą bardziej przykładać się do wycinania plastików do kabin a tak to nie mam się do czego przyczepic:) widocznosc super i miejsca tez jest dosyc w kabinie:)

Edytowano przez 1994kuba1994

japycz17    36

Byłem dziś na targach w Lublinie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć w galerii Agro park. Ursus wygląda naprawdę dobrze i solidnie. Wiadomo, że nie jest to new holland czy fendt ale jak za tą cene myślę, że jest konkurencja dla majora. Do proximy czy forterry jeszcze z deka brakuje jednak. Cena C 380 96tyś netto. 11054 cena 144tyś netto. Reszty nie znają ceny jeszcze. W kielcach najprawdopodobniej nic więcej nie pokażą jednakże nie wykluczone, że akurat tego 150 konnego byka ujrzymy. Zobaczymy!!!

Było spore zainteresowanie zwłaszcza C 360. 

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

1994kuba1994    58

dokladnie do c 360 wlasnie nie udalo mi się wejść bo tyle ludzi było do niego ale ceny podalem w galeri do modeli:) 150 nie bylo bo zmieniaja silnik na deutz wiec moze i wyglad, mysle ze dlatego teraz go nie pokazali

japycz17    36

Ja byłem zaraz przed zamknięciem to luz był  :P  Wchodziłem do jakiego tylko chciałem bez kolejek  :D

kedziorek    79

144 tyś netto za 11054? to zdrożał widzę. Teraz jest po około 150 brutto. 

I jak to jest z rewersem w 11054? 

Edytowano przez kedziorek

kedziorek    79

To fajnie, że teraz rewers jest przy kierownicy. Punktują. 

Czy ktoś może zwrócił uwagę na producenta opon?

pig    5

jeszcze brakuje tylko półbiegu załączanego elektrohydraulicznie i będzie bajka oby tak dalej a przegonimy zetora

• Like 1

romek6340    203

Rewelacji nie ma. Chociaż nie było co się podziewać, skoro dopiero wprowadzają nowe modele i rozszerzają ofertę. Na duży +, że cały czas powoli ale jednak sprzedaż rośnie :)

1994kuba1994    58

https://www.facebook.com/URSUS.1893?fref=photo

widać ostro Ursus ruszył z reklamą szkoda tylko że tylko modelu c 380 ale już coś tkneło do przodu u nich:) ciekawe co za tydzien zobaczymy nowego w Kielcach:) I kurs spólki też trzyma się mocno a czy on nie jest uzależniony od obrotów firmy? wczoraj widzialem jak powiezli na lawecie 11024 i c 350 więc jeszcze ktoś się skusił na ten ciągnik,ciekawe ile jeszcze tych sztuk maja na zbyciu:) tak sb bo przeciez jak kiedys do seri u 710 wymyslili skrzynie z biegami pod obciazeniem Trimat i ciagniki z nia nie weszly do produkcji tylko przez wladze w polsce to czy nie mogli by ją dopracowac(chodzi mi o rewers ) i budować na niej ciągniki???

http://www.agrofoto.pl/gfx/agropolska/userfiles/_public/dzialy/technika_rolnicza/wydania_rpt/2015/3/str13.pdf

Edytowano przez 1994kuba1994

jarot93    0

A no czasu się nie cofnie  :(  A szkoda bo gdyby doszło do produkcji tych ciągników to ursus byłby w Światowej czołówce dzisiaj  :mellow:

arturtl    76

A co ma być nowego w Kielcach? Jeszcze się za mało ostatnio dzieje? Za mało prototypów? 

Zalecam spokój... Nie powielajmy polskiej specjalności, tj. popadania ze skrajności w skrajność...

Edytowano przez arturtl

Simmi    93

Czytałem w dzisiejszym TPR, że Ursus zamierza wprowadzić końcem tego roku rewersy elektrohydrauliczne. Ponadto pracują nad mechaniczną skrzynią 16/16, którą mają potem modernizować na Powershift i Powershuttle. 

XMK13    365

Dobry pomysł. 16 biegów zapewni dobre przełożenie w każdej pracy i nie będzie efektu "braku biegu pomiędzy". W skrzyniach 12-biegowych jest różnie. Oczywiście przy max prędkości 40 km/h.

Tylko czy to będzie 4-biegowa skrzynia z 2 st. reduktorem i mechanicznym (na początek) półbiegiem, czy 4 biegi i 4 zakresy reduktora, w tym pełzające?

Mattti    405

Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem. :) Co na to hejterzy ursusa? :P9013738400_1426876568.jpg4192218200_1426876639.jpg

• Like 1

Jest kilka artykułów i o silnikach marki Deutz lub Perkins. Deutz to pewnie common rail Deutz TCd 3.6 a perkins taki jak w TYM 603 

www.technikarolnicza.pl/index.php?go=a004&id=ea60f9e184abb407dd206f99b35f4867&n=Poczciwe%20polskie%2080%20KM.%20Ursus%205714.

www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/technika/ursus-c-360-powraca/

www.agrofoto.pl/articles/top-technika/szescdziesiatka-powraca-na-rynek/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?