Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

XMK13    365

Tylko że w C-392 i C-3102 jest napisane, że WOM jest włączany E-H, a z drugiej strony, że sprzęgło jest 2 tarczowe. Chyba podają trochę błędne info i nie wiadomo, czy tam będzie układ Hema, czy Carraro. Na pewno będzie maska i kabina jak w 11054. A zdjęcie poglądowe C-392 i C-3102 przedstawia chyba 11014A (wydech z lewej).

OKEY    154

Czyli to nie koniec zmian ;)

Ciekawe że  niby są te same silniki w c 380 do 11054 ale w c 392 i 3102 rury wydechowe sa z lewej strony

Widocznie c 392 i 3102 nie ma jeszcze fizycznie i nie mogli zrobić zdjęcia wiec wstawili inne tylko po małym foto montażu z napisem na masce ;)

Edytowano przez OKEY

Radoslav    6

Widać że ta firma odrabia zaległą pracę domową i powoli wchodzi na rynek naszego kraju.

Czytają te nasze posty( serio:P) i dział konstrukcyjny modzi( który notabene jest świerzutki:)

Psioczyli na perkinsa, to dadzą zmodernizowany silnik zetora pod indyjskim brandem. Czy to żle, moim zdaniem dobrze. Silniki proste i dalej ursus to może być ciagnik naprawiany w stodole, bez wodotrysków ale i bez przesadnego archaizmu.

Zakupom nowego ciągnika Ursus jeszcze przez dobrych kilka lat będzie towarzyszyło uczucie niepewności, ale moim zdaniem po afryce maja już doświadczenie i większe wsparcie kooperantów i logistyki.

Co do Zetora też mial problemy w latach 90, poznikał z rynków, ale jednak gdzieś tam sie zrehabilitował i ciągnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

arturtl    76

Możliwe, że będzie jeszcze jedna seria, przykładowo "T". Ciągniki lepiej wyposażone (biegi pod obciążeniem, elektrohydrauliczny rewers, EHR itp., itd.) w popularnym segmencie mocy 90-120 KM, mogące z powodzeniem być sprzedawane na bardziej wymagających rynkach jak to kiedyś ktoś, bodajże z URSUSa, powiedział. Myślę, że wizja ciągnika w stylu U10014T nie została porzucona. URSUS swojego czasu był bardzo popularny i ceniony w Skandynawii i Finlandii :)

rafi1999    55

Widzę że silnik nowej C-360 bazuje na konstrukcji Zetora,czyli lekko paliwożerna jednostka na pompie rzędowej Bosch :)

cover    8

A czy te 58 KM w nowej c-360 podołało by prasie rolującej? np Ursus z-543? Niby minimalna moc do tej prasy to 48KM,ale jak myślicie? Jak w słomie a jak np w prasowaniu jakiejś zielonki na kiszonkę? Chyba ciężko by miała.....Mogliby zostawić perkinsa w c-360, i moc 60-65, wtedy by w prasie śmigała i miała następne zastosowanie...

Znajomy właśnie u mnie prasuje słome renault 65km i przy dobijaniu słychać że ma cięzej, ale tyle to nic. Beleczki elegancko zbite... ale tu będzie 7 KM mniej....

Edytowano przez cover

XMK13    365

Zawsze można wybrać C-380. 75-o konny ciągnik będzie w sam raz do prasy, do tego bardzo dobry skręt i niewielka masa.

HIlary    4

Ktoś z Ursusa powinien wziąć aparat i zrobic konkretną galerie modelom które mają w ofercie (zdjecia z zewnątrz, silnika, kabiny )naprawde to nie wymaga dużo poświęceń a taka galeria jest bardzo przydatna i każda marka takie coś posiada.

swat24    63

Takie galerie to bardzo dobry pomysł, ja bym jeszcze dodał do tego jakieś filmy z pokazów z ich maszynami, nie duże koszty a zawsze można lepiej zareklamować dany model ciągnika czy maszyny.

• Like 1

CamilloVII    18

Tylko przydałby się na tych pokazach porządny operator a nie jakaś ciapa. Ktoś kto by potrafił pokazać moc i potenciał maszyn a nie pyrtał jak jakiś emeryt. Pomijając już to że niech te filmy będą w dobrej jakości a nie kręcone kalkulatorem. Wtedy wszystko pięknie ładnie wchodzisz na stronę ursusa w dział z konkretną maszyną obok specyfikacii zdjęcia z kabiny, filmy z pokazów itp. To możnaby nazwać promocją i reklamowaniem maszyn a nie liczeniem na to że chłop coś kupi bo ma znaczek "ursus"

• Like 1

cover    8

Zawsze można wybrać C-380. 75-o konny ciągnik będzie w sam raz do prasy, do tego bardzo dobry skręt i niewielka masa.

No tak,ale pewnie c-360 będzie sporo tańszy niż c-380. Poza tym jak ktoś ma sprzęt np po starej 60 czy 3p to do niego ten nowy c-360 byłby idealny.... a ten sam sprzęt np. pług 3x35, talerzówka 2m, kultywator 2.4 itp do 75 konnego ciągnika trochę zamały ;)

kedziorek    79

Teoretycznie tak. Ale weź też pod uwagę, że nikt kto normalnie myśli nie kupuje nowego ciągnika w tej samej mocy co stary, zawsze kupuję się troszkę większy wręcz na wyrost z myślą o rozwoju i zwiększaniu produkcji. A potem dokupuje się do niego maszyny, Poza tym zobacz sobie, że większość nowych maszyn dobrych producentów jest już za duża do 60, czy wręcz wielu technologi nie da się przeprowadzić i zastosować bo wymagają maszyn do których 60 jest za mała. 

XMK13    365

Tylko jedna rzecz. Lepiej zwiększać areał i kiedy posiadany ciągnik staje się za mały, wtedy kupić większy. Bo zakup dużo większego ciągnika na małe gospodarstwo może doprowadzić do problemów finansowych i zamiast się rozwijać, trzeba będzie zwinąć interes.

STIG0013    406

ludzie ogarnijcie się trochę... To czy będzie hit czy kit to się okaże, a niektórzy to już leją z zachwytu, 382 wydaje się fajny choć osobiście strasznie spodobał mi się c360 i dla kogoś kto przesiada się z starej 60-tki będzie super maszyną, teraz zostaje naprawdę dobrze to zareklamować bo inaczej będzie im ciężko przebić zetora, choć na razie to będzie dobrze jak się do niego w ogóle zbliżą. Zetor ma w polsce pozycję jaką ma i od tak nagle się to nie zmieni jak się nie postarają

• Like 1

TheBociek1996    515

ktoś napisał wcześniej że Ursus pobije Zetora na łeb ceną. Tylko że jak Ursus chce konkurować tylko ceną a nie jakością to to nie jest dobre rozwiązanie. Może dobre, ale na dziś dzień kiedy to kasa z UE 2007-2012 się skończyła i rolnicy szukają czegoś taniego, czyli ciągników używanych z wyższej półki albo tanich prostych jak Ursus. To jest dobre na krótką metę, bo jak tylko ruszy kolejny program 2013-2020 i będzie kasa to rolnicy znowu nawet ci najmniejsi będą skłonni ku zachodnim, bo ci więksi to wiadomo.

wojnest    2

Szkoda że nie wprowadzili tych nazw zgodnie z pierwotnymi założeniami (C-385 to była nazwa najcięższego ciągnika w ówczesnej ofercie) i nie wykorzystali oblachowań zaprojektowanych w Warszawie w 2010 roku (Mido i Forte).

Mam nadzieję że pojawi się żółty model.  :)

PS. 

Bardzo ciekawy artykuł o restrukturyzacji zakładów: http://horyzontytechniki.pl/bo-nawet-jesli-odchodzisz-nigdy-nie-odchodzisz-do-konca-historia-ursusa-od-1990-roku/

Gdyby nie głupi Wrzodak to zakłady do dzisiaj istniałyby w Warszawie.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?