Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
domasz    1

właśnie nic konkretnego nie powiedzieli. Mówili tylko że platforma po której porusza się teraz ciągnik ( coś w stylu hamowni) to tak naprawde podwozie jakiegoś tam czołgu ruskiego chyba i mierzą rozwijane moce i spalanie a co konkretnego uzyskali to nie mówili.

Piochu    7

Jeśli Ursusa przeje*** jakaś zachodnia firma (np: Deutz-Fahr lub AGCO) to moim zdaniem produkowaliby Ursusy jeszcze kilka lat po przejęciu, a później zrezygnowaliby i produkowane byłyby tam tylko ciągniki firmy która przeje*** Ursusa. Tak jak było z Bizonami.

Kultury troszeczkę :P

Edytowano przez marcin974
wulgaryzmy

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin974    25

Panowie Ursus nie jest sprzedany jeszcze i narazie sie nie zanosi na sprzedanie

Zerwano umowę z UZELem :P

Krzysiek89    0

A co myślicie co powinno sie zrobić aby nasz rodzimy ciągnik Ursus znów odżył? Jak doprowadzić do tego aby był znów jedną z liczących się marek traktórów? Czy polskie władze powinny sie tym zainteresować.Ja nie moge pojąć tego jak Polacy mogli dopuścić do tego że ta firma tak podupadła.

quercus    6

Poczytaj cały temat jeszcze raz a wszystko jest napisane co powinno być poprawione. <_<

adikpl1    179

Tak sie produkowało ciągniki w ZPC URSUS

workshop1.jpg

workshop2.jpg

workshop3.jpg

A tak najprawdopodobniej ładnie spakowane trafiały bądź nadal trafiają polskie traktory na czarny ląd:

wwprep1.jpg

wwprep2.jpg

wwprep3.jpg

Jakiś dealer:

Marinda.jpg

Mapa Ursusa:

mapa.gif

Chota    1

korcze jak widzialem filmik zetora7011 o tym ursusie to wcale nie tak glupio wyglada ten srodek i gdyby cena byla nizsza to by bylo ok

ale jak patrze na te fotki to fabryka chyba niebyla dobrze zmechanizowana chodzi mi o te maszyny ktorymi robili ciagniki

adikpl1    179

Te zdjęcia są ze strony www.ursus.co.za tylko trzeba było tam umiejętnie pokombinować żeby je znaleźć.

Od pewnego czasu nurtuje mnie przedni most w postlicencyjnych. W licencji zakupionej przez Ursusa czyli seria 200 i 500 były takie przednie mosty: http://jarle.eltelevest.no/Massey_Ferguson...500/mf575-4.jpg

Całkiem przypadkowo natrafiłem na bardzo ciekawą stronkę: http://www.ibmer.waw.pl/

No więc przednie mosty do postlicencyjnych były zakupine w innej licencji tym razem od Landini ok 1987 roku. http://isis.ibmer.waw.pl/cgi-bin/isis3w.ex...e_header=EPHAV1

Na tej stronce w zasobach informacyjnych można także znaleźć wiele ciekawych rzeczy np. Ursus 1554 określany tutaj jako nowa generacja. http://isis.ibmer.waw.pl/cgi-bin/isis3w.ex...e_header=EPHAV1

mekiss    28

szkoda tylko ze te badania na tym ursusie 1554 byly przeprowadzane w 1989 roku ,takze juz po nowej gegeracji :D

Marcincho    95

Panowie normalnie mnie zatkało po wejściu na stronke łursusa :E w końcu ktoś w ursusie zaczoł używać głowy do czegoś innego niż siedzenia na niej i zamieścił w ofercie Ursusy: 4022, 6024 i 1654 oraz cennik wyposażenia dodatkowego, więc wreszcie można dowiedzieć się czegoś na temat tych sprzętów. Gdyby jeszcze ktoś ruszył głową i dodał fotki tego co sie tam jeszcze produkuje (czyli m.in wersji ciągników w metalowych maskach) i fotki te były w dobrej rozdzielczości to by nie zgrzeszyli...

rozmawiałem z dilerem ursusa uzel nie przeją ursusa pol-mot chce go przejąć moim zdaniem dobrze robi to bogata firma niech zmodernizuje ursusy niech postawi też na jakość części oraz parametrów technicznych i oczywiście komfortu w kabinie i obsłudze codziennej i pod żadnym pozorem nie zmienia nazwy wkońcu ursus to potęga lat 80 która powinna narodzić się nanowo :D

Matey    431
Szef Pol-Motu przypomina także, że Pol-Mot Warfama już jest zaangażowana w produkcję ciągników. Od kilku lat współpracuje z Foton Lovol, chińskim producentem ciągników.

— Firma ta chce razem z nami zorganizować bazę produkcyjną i serwis z zasięgiem działania na Polskę i kraje ościenne — mówi szef Pol-Mot Holding.

No i fajnie.

quercus    6

No kurw* a tak tych chińczyków chcieliśmy omijać i masz....

,, ...o zakupie większości udziałów w tej spółce jest możliwa zmiana nazwy Warfama... "

Mi się już to nie podoba...

Marcincho    95
,, ...o zakupie większości udziałów w tej spółce jest możliwa zmiana nazwy Warfama... "

Mi się już to nie podoba...

Sądząc po sformułowaniu tekstu chodzi tutaj o zmiane nazwy Warfama na Ursus

quercus    6

A no fakt w tą stronę nie pomyślałem.

Ale jeśli by coś takiego zrobili to było by mniej więcej jak z JD i Claasem. Mają swoje prasy i inne.

Matey    431

To nawet było by dobre, tylko nie, nie nie nie nie fotonom...

quercus    6

No tak chcieliśmy uniknąć Fotonów a tu masz.

A wogóle jak się spisują sprzęty Warfarmy ?

Miki7211    5

Dzisiaj wyczytałem ze Ursus do Końca roku 2008 chce wprowadzić 8 nowych ciągników z silnikami euro 3 oraz łącznie planuje w tym roku wyprodukować około 1600 ciągników. Aktualnie Ursus wprowadził prototyp ciągnika sadowniczego Ursus 3702

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?