Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

1994kuba1994    58

więc tak ciagnik  zetor hsx 140 o 10 km slabszy obecnie kosztuje 234 tys brutto, podczas testow silnika tego zetora wyszlo ze nie wiadomo jak bedzie z wytrzymaloscia silnika z tak wyciagnieta jednostka,  a ursus ma silnik SISU mowi to Wam cos? ja na te silniki to nie spotkalem sie z negatywna opinia, skrzynia zetora 30x30? sami sb zadajcie pytanie czy jesli mielibyscie do wyboru zetora ze skrzynia zetora a z ZF to ktorego byscie wybrali? bo ja jestem przekonany ze ZF... w Ursusie jest silnik bardzo dobrego producenta silnikow na swiecie jak i producenta skrzyni w  dodatku ma 10 biegow wiecej od zetora a V maksymalne to 50 km/h ograniczone elektro. do 40km/h bo takie mamy przepisy u nas w polsce, klimatyzacja w standardzie, szerokie kola, i inne a to ze nie powala w srodku boczny panel to nic zlego bo ma robic robote :) i cena ok 280 tys brutto za takie parametry i podzespoly nie jest wielka i mam nadzieje ze go wkoncu przetestuja i pochwala sie co i jak i przestaniecie gadac ze za drogie, brzydkie itp bo jakby zrobili ciagnik na poziomie (wyglad zew. i wew) deutz z bajerami to byscie gadali ze za drogi itp... bo wam po prostu nie pasuje ze to Ursus a jakby pisalo ze fendt to by bylo okej:)

ceny padaja Ursusa w artykulach o nim i jest na otomoto ale akurat wystawiony przez jedno z drozszych delar sprzedajacych na internecie:) Ursus z silnikiem iveco mial kosztowac 220 netto bez normy obecnej a z silnikiem sisu z obecna norma ma kosztowac w full opcji podobno 260 tys netto tak pisalo w gazecie:)

Edytowano przez 1994kuba1994
  • Like 1

STIG0013    406

150 to raczej traktor widmo, ni widu ni słychu, czasem jakieś info się pojawi ale dalej chyba nie ma go w produkcji. Jaka wyciągnięta jednostka Zetora ? Jak Kubota czy Valtra robią 4 cyl 170 km to wszystko cacy <haha>

Za rok wchodzi 6 cyl zetor więc dopiero wtedy można będzie dobrze porównać :) Ile ciągników może zaoferować Zetor a ile Ursus ? Nie długo chcę zmienić 7340 na coś większego. Wchodzę na stronę zetora, ok, wybrałem Forterrę 100HSX albo 110HSX, wchodzę na stronę Ursusa żeby przyjrzeć się ofercie, konkurencji brak, jakieś nieśmiałe podrygi 054 ale i tak zetor przeważa. Więc nie dziwcie się że ludzie wybierają Zetora.

Edytowano przez STIG0013

Wiadomość z agroFakt.pl

XMK13    365

Chcesz 100 KM to masz Ursusa 10014H, chcesz 110 KM, to patrzysz 11054. Jak będzie im dobrze szło, to oferta zostanie uzupełniona.

• Like 2

STIG0013    406

Niby tak ale gabaryty i masę Ursus 4155 Zetor 4476-5761 frotka ma jak dla mnie lepsze. Podnośnik, skrzynia, większy moment obrotowy, pompa 62l w Ursusie 85 Zetor wyposażenie dodatkowe (brał bym full opcję), kabina LUX zetora

XMK13    365

Wyposażenie zależy od kieszeni i zapotrzebowania kupującego. Ursus 11054 jest na poziomie Proximy. Forterra jest większym ciągnikiem. Duża masa do orki jest wskazana, ale nie do koszenia trawy. Ursus tak źle nie wygląda jak wiele osób myśli. Nie jest idealnie, ale idą w dobrym kierunku.

Mam nadzieję, że wprowadzą jakiegoś 95 KM Ursusa. Przydałby się :rolleyes:

• Like 1

pawelol111    712

nie odrazu z ugoru 10t będzie, tak samo z ursusem trzeba dobrze uprawić by było fest.

Trzeba mieć pojęcie o uprawie i na początek dużo kapitału wsadzić. Tutaj nie ma komu. Zamiast pszenicy będzie las.

1994kuba1994    58

zgadzam sie robia takie silniki tylko czy w testach tych ciagnikach ktos wspominal o niepewnej zywotnosci jednostki? a podczas testow zetora tak i dla potwierdzenia faktow jak znajde ta gazete to moge podac jej tytul i nr... Ursus mial bardzo dlugi przestoj technologiczny i dopiero z wejsciem ciagnika 5044 zaczyna sie cos dac w nowym Ursusie bo reszta to z warszawy.. duzo kasy wlozyli teraz w marke, inwestuja, i cos dzialaja zeby robic ciagniki a zetor swoje SERIIE  tworzy juz od bardzo dawna.... a gdyby naszego polskiego konstruktora nie wywiezli do zetora a przyjeli jego plany konstrukcyjne to zetor by nam teraz do piet nie dorastal, taka prawda a ze nasi politycy tak rzadzili to trzeba sie teraz cieszyc ze ktos wgl inwestuje w ta marke :) teraz skreslacie Ursusa ale byc moze kiedys jeszcze nie raz zastapi u wasze ciagniki zagraniczne:)

1994kuba1994    58

z tym ze jest do dealer ktory ma najwyzsze ceny ursusa na internecie i ciekawostka bo klimatyzacja ma byc w standardzie a u niego jest w opcji ;/ sprwadzalem stoisko Ursusa na targach w lublinie i rozczarowalem sie bo jest male a przeciez sami osobiscie beda sie reprezentowac;/ i mysle ze pewnie sie spoznili na lepsze miejsca:(

STIG0013    406

Oni na każdej wystawie coś odwalają. W sitnie dali tego 6 cyl ze starą maską, rozwalonym siedzeniem, latającym na boki kawałkiem plastiku i najlepsze z różowymi zegarami.

arturtl    76

Witam Panowie, bardzo fajnie, że cały czas tak się troszczycie o URSUSa, ale obawiam się, że w Lublinie nie dzieje się najlepiej. Ktoś gdzieś napisał, że URSUS to ciągle firma z dużym potencjałem, ale nie z Panami Z. u sterów. I coś w tym jest. Dodrukowywują sobie potajemnie akcji i popełniają kolejne błędy. Grand Tiger - totalna klapa, URSUS 11024 to stały bywalec warsztatów i strzał w stopę już na samym początku nowej drogi (tak wiem, musieli się pozbyć zapasów komponentów pozostałych po Warszawie, ale pozbyli się zapewne również kolejnych tak ważnych przecież klientów na przyszłość, również za granicą), idąc dalej krótka historia montowni w Bośni, kontrakt do spółki z ukraińskim Bogdanem na elektryczne autobusy do Lublina - Pan Karol już nawet nie chce słyszeć o dalszej współpracy z sąsiadami ze wschodu ( http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1070258,trolejbusy-wyprodukowane-przez-ursusa-w-czwartek-wyjechaly-na-ulice-lublina,id,t.html?cookie=1 ) i na koniec jakieś kombinacje z samochodami dla wojska. Gry komputerowe i napoje energetyczne nie są w stanie "ciągnąć" firmy. W zaistniałej sytuacji informacje o nowych seriach C i U to tylko głos wołającego na puszczy w rozpaczliwym poszukiwaniu chętnego na kupno całej firmy inwestora. Zresztą wydaje się, że od początku taki był plan na biznes Panów Z. Przypudrować a potem sprzedać za dobrą kasę. W międzyczasie jednak, m.in. przez te wszystkie wymienione wyżej "kwiatki", słabą jakość produktów (a więc słabą sprzedaż) i niedoszacowanie, a co za tym idzie permanentny brak środków pieniężnych na projektowanie nowych wyrobów (może dlatego nie możemy się doczekać 15014?), droga zrobiła się wyboista. Nie pomagają też zmieniające się normy spalin i zastój w PROW. Faktem niezaprzeczalnym jest to, że w żadnej poważnej branży z jeszcze bardziej poważną konkurencją nie da się niczego zrobić "jadąc" na PÓŁŚRODKACH! Widać Panowie Z. chcieli "przekręcić system", albo się po prostu przejechali. Tym bardziej więc sprzedać URSUSa dopóki ktoś jeszcze chce i można coś jeszcze "wyciągnąć"!
Chciałbym się mylić w swojej ocenie bo URSUS zasługuje na SZACUNEK, ale nadzieje coraz mniejsze i chyba nie tylko moje:
http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/drogi-dolar-ebola-i-wojna-na-ukrainie-czyli,3,0,1630979.html

Dobry, zamożny inwestor to chyba jedyna szansa dla marki, chciałoby się rzec tylko nie turecki ani chiński,ale za pewnie tak się skończy (pisałem już kiedyś o tym i bodajże przed dwoma dniami ktoś o tym wspomniał na tym forum) :(

1994kuba1994    58

koniec montowni ale nie koniec bycia na rynku bo ciagniki nadal mają być tam sprzedawane całe szczescie:) nie wydaje mi się aby chcieli sprzedac Ursusa bo duzo w niego zainwestrowali, zadluzyli sie na wprowadzenie ciagnika 15014 do produkcji i wystarczy spojrzec na przetargi na stronie Ursusa a nie dawno widzialem ze hale w ktorej montuja ciagniki jest bardzo remontowana(widzialem zewnatrz), wprowadzaja nowe modele bo wiedza ze 5 ciagnikami nic nie zwojuja , aktywnie zaczeli sie pokazywac na roznych wystawach krajowych jak i ZAGRANICZNYCH , a zeby wprowadzic jakas seriie wlasnej produkcji i pomyslu od zera to trzeba miec sporo kasy a skad maja ja wziac jak marke kupili podupadla i dopiero ja reaktywuja? wiem ze jest duzo ludzi narzekajacych na ciagniki Ursus ale to sie konczy na modelu 11024, zle zrobili ze sie znim pospieszyli i mysle ze ta wpadka nauczyla ich dlatego dluzej im schodzi z wejsciem nowymi modelami bo je dopracowuja aby nie bylo kolejnej wpadki bo moglaby byc ich ostatnia wpadka....;/ trzeba byc cierpliwym i koniecznie poczekac na obiecane polskie ciagniki :)

dawidki16    21

@1994kuba1994 do twojej wypowiedzi pasuje jak ulał przykład z 11054 i tym filtrem od spodu, przy którym to było oburzenie na AF i co no i Ursus zmienił to, czyli coś pracują jednak na ulepszaniem ;)

1994kuba1994    58

wlasnie dlatego ciezko nam sie doczekac nowych modeli bo zapewne testuja je az do skutku, zreszta pod jakims zdjeciem na fb ursus sam sie wypowiedzial ze testuja go dlugo(15014)aby wyeliminowac jakie kolwiek niedporacowania czy cos w tym stylu:) ostatnio mila nie spodzianka bo ujawnili modele ktore zostaly juz PRZETESTOWANE W POLU wiec skoro sie chwala tym to zapewne nie dlugo wejda do produkcji jesli juz uzyskaly homologacje:) mogliby sie pochwalic na jakim etapie sa z polska transmisja:)

Oni na każdej wystawie coś odwalają. W sitnie dali tego 6 cyl ze starą maską, rozwalonym siedzeniem, latającym na boki kawałkiem plastiku i najlepsze z różowymi zegarami.

G widiales i piszesz nie sr** tu bo to nie prawda nie masz nic a sie odzywasz

STIG0013    406

Najpierw syniu naucz się pisać, bo nawet ciężko tą wypocinę zrozumieć, co ważniejsza wystawa to albo ich nie ma albo okrojone stanowiska. W Sitnie byłem (nie jest to w końcu jakaś mega wystawa) i w większości Ursusów siedziałem dość długo, więc to ty G widziałeś a kozaczysz!! Na tym 6 cyl widać było że zaliczył kilka wystaw, na każdym kroku był podrapany, z innymi modelami nie było problemów. Jedynie maski nie jestem pewien na 100% czy i w tym roku był ten stary typ. Przez dłuższy czas stojąc przy ich stoisku był problem żeby usłyszeć jakiś pozytyw od ludzi wysiadających z niego. Zazwyczaj było słychać o ku** ale szajs, mój stary traktor ma lepszą kabinę niż ten itp. Mechanicznie jak na Ursusa nie było źle

A odzywać się będę ile będę chciał, kiedy będę chciał i jak będę chciał bo od tego jest forum, a tobie wielkie CH do tego !

A co do maski to tak pomyliłem się to w 2013 był stary typ:

Zdjęcie z tamtego roku,w tym roku postawili 15014,ale to w sumie to samo,tyle że trochę maskę ma inną,nawet otworzony był przy wsiadaniu plastiki już trzeszczą ,a o dopasowaniu ich do kabiny nawet lepiej nie mówić..
Edytowano przez STIG0013

1994kuba1994    58

w tym miejscu gdzie strzałka wskazuje (tym kąciku po obu stronach mogłyby być małe światła i maska by była już wgl gites tak mi się wydaje;p 

a może po tylu negatywnych opiniach na kabine w 15014 przystosowują mu kabinę 4 słupkowa i dlatego się go doczekać nie można :)

post-123938-0-95957800-1413384022.jpg

STIG0013    406

obciążniki kół tylnych i z przodu i już lepiej traktor wygląda :)

Światła w masce chyba tak źle nie wyglądają przynajmniej na tym foto. Tak powinni je rozmieścić i takie założyć żeby w nocy nie było problemu, no i dać dobre oświetlenie kabiny bo też można nerwicy dostać jak nie widzisz gdzie co jest :)

Postanowili zmienić nazewnictwo ale na ich stronie wszystko jest po staremu

Edytowano przez STIG0013
  • Like 1

1994kuba1994    58

nie nie, maska wygląda dobrze ale wydaje mi się, że takie małe światła w tamtych miejscach by podkreśliły jego charakter a światła na dach albo kierunkowskazy chociaz w opcji by dali bo tych opcji w ursusie to malo jest;/

http://www.oglasi.si/oglas_kmetijstvo/traktorji/utb_-_ursus/ursus-11054-traktor/637413

http://www.landwirt.com/pl/uzywane,1220138,Ursus-11054.html

http://www.landwirt.com/pl/uzywane,1258886,Ursus-11054-traktor.html

ceny zagraniczne netto wiec nasze ceny nie sa wcale wysokie za te ciagniki jak niektorzy twierdza chyba ze tam sie droza ale watpie:) 

nazewnictwo ale pod nazewnictwem kryja sie chyba nowe modele:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd macie ceny skoro nigdzie nic nie słychać i raczej nie ma go dalej w produkcji ?

U mnie byli przedstawiciele ursusa (diler) i 15014 wycenił na około 280,000 brutto(to zalezy od wyposażenia)

Ursusa 15014 wycenili na 190,000 brutto wliczając w to wszystko co się da razem z przednim tuzem i womem (ale to było w kwietniu/maju)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?