Skocz do zawartości
adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OKEY    154

Koszty produkcji ciagnika są porównywalne w całej europie wiec nie można żądać od ursusa aby robił dobre wypasione ciągniki za niską cenę. cena powinna byc porównywalna z innymi markami a nie robić tanie buble. Każdy ma inne wymagania co do ciągnika i jeden potrzebuje wygodnego wypasionego ciagnika a inny taniego z minimum wyposażenia. Tak że jeden model ursusa powinien być dostępny w rożnych wersjach wyposażenia.

Ursus w Lublinie zaczyna praktycznie od podstaw i trzeba czasu aby dogonił inne marki obecne od lat. Ważne ze coś robią , trochę jest w tym chaosu ale cos sie dzieje.

Troche nie potrzebnie ursus promuje i "sprzedaje" ciagniki których jeszcze nie ma, na swojej stronie wystawia prototypy które wejda albo nie do produkcji. Powinni opracować jakis model od A do Z i wtedy zrobic premierę i puszczać na rynek. Teraz praktycznie dostępne są dwa modele 5044 i 11054 bo z 15014 niby jest ale nikt go nie widział bo seria H to trochę naciągane Ursusy.

• Like 3

pawel885    380

Koszty kosztami ale np ile kosztuje zrobienie skrzyni bezstopniowej którejś tam generacji a ile wdrażanie technologi z lat 80-tych ? Jak ursus będzie w cenie zachodnich marek to nie oszukujmy się....

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

a1fe26c2    36

Tak to już u nas jest jak jeździ to dobrze, jak przestanie to będziemy naprawiać. Sąsiad na pytanie mojego ojca czy wymienia olej w ciągniku (c 360) odpowiedział " nie on sobie sam wymienia, ja mu tylko dolewam. 

Później ktoś nieświadomy zmieni olej i zarżnie ciągnik, bo nagary zatkają pompę olejową i filtr po kilku mth pracy. W czasie remontu mechanik będzie musiał przecinakiem odbijać pozostały w środku nagar. :)

Kolega wyżej ma rację. Popieram.

Wciśnij więc zieloną strzałkę. :)

arturtl    76

Kolego bergman31 masz może lepszej jakości skan tekstu o tych nowych URSUSach? Z góry dzięki :) Ciekawa sprawa, na zakończonym AGRO SHOW firmy nie było, do targów kieleckich jeszcze pół roku... Czyżby stosowana nagminnie ostatnimi czasy w branży moto metoda "przecieku kontrolowanego"? Ale w "Tygodniki Tucholskim"?

locke    291

Ta skrzynia i zwolnice to jest konstrukcja MF.Ale kto to odlewa to nie wiem...

Mattti    405

Pewnie w Turcji odlewają ;) Bo mieli z nimi podpisaną "umowę współpracy" kiedyś i te skrzynie do 11024, jak się zapasy od 8024 skończyły, to chyba też były w Turcji odlewane ;)

locke    291

Odlewali w turcji bo w Polsce nie ma dobrej odlewni.Tak mówili w jednym wywiadzie.

A ta zółta to jest jako egzemplarz testowy.

XMK13    365

Żółta skrzynia jest oznakowana marką URSUS. Widać to na zdjęciu nr. 28.

bartek1992    34

Notabene zmiany biegów bez sprzęgła, może się coś stać ze skrzynią przy takim użytkowaniu ? ja dzisiaj próbowałem w zetorze i powiem wam że nawet ładnie wchodziły przy odpowiednich obrotach.

Edytowano przez bartek1992

Szkudi_K    5

Ktoś prosił o większe zdjęcie to proszę ;) U mnie też w lokalnej gazecie się ukazało to ogłoszenie i brzmi bardzo interesująco :)

post-56552-0-16586000-1411918394_thumb.jpg

• Like 3

XMK13    365

Tylko dlaczego nic o tym nie piszą na stronie producenta i na FB. No i o 75 KM ciągniku też nic nie wiadomo.

paulo9999    2

Mogli by też 120 KM ciągnik zrobić. A w związku z tym 75 KM ciągnikiem to istnieje jakaś możliwość, żeby się spytać producenta?

1994kuba1994    58

na pisac do nich na email badz na FB:) ale ze juz w polu przetestowane i niczym sie nie po chwalili?;o to dlaczego w bednarach sie nie pochwalili;/

XMK13    365

Ciężko rozgryźć ich myślenie. Cicha woda... ;)

Mogliby dorzucić jeszcze ciągniki ok. 50 i 90 KM. 6 modeli na razie w zupełności by wystarczyło (50 - 150 KM).

http://ciagniki.jachowicz.net/index.php/ciagniki-ursus/83-ursus2

11024 wycofali z produkcji? :blink: Raczej wycofają jeśli już, ale czy to w ogóle prawda, czy dealer się rozpędził?

Edytowano przez XMK13

paulo9999    2

Mogliby dać spokój z tymi normami emisji spalin (wiem, że to nie zależy od producenta). Przez to tylko są ciągniki coraz droższe. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?